• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 400

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Evo jedna od jesenas, ranije nisam imao ni vremena, radilo se ovu jesen.
Oba stroja u pogonu.

 

zilee

Član
Tu od
27 Stu 2011
Poruka
36
Zašto ga ne zavariš, flexom skineš plastičnu oblogu, unutar ti je šipka, mislim fi10mm
Ja nisam moga skinuti kolo volana, polomio izvlakačem, zavario, I ok
 

Tomica523

Novi član
Tu od
5 Ožu 2019
Poruka
4
Dravo imam pitanje kako da povezem da mi traktor pali na alanser ali nemam nista od instalicije planiram povezati tako da od alternator izvedem zice da pune a akumulator povezati na alanser i paliti direktno na taster hvala
 

mariop6

Novi član
Tu od
12 Ožu 2019
Poruka
1
Pozdrav svima,
imam TV420 u relativno lošem stanju,pa evo čisto informativno da vidim dali mi se ga isplati sređivati. Ukratko trebalo bi srediti volan (ima lufta da ga se nemože voziti),kočnice,struju odnosno paljenje. Koliko bi me to koštalo pitam one koji su to već prošli?
Hvala
 

vratar

Novi član
Tu od
7 Ožu 2016
Poruka
22
Evo ja juče sredio sredinu(imala lufta da ne pitate...) i montirao volan hidravlični... Sredina 300 € hidraulični volan 700 €

Evo još jedna slika...
 

Prilozi

  • IMG_0160.JPG
    IMG_0160.JPG
    149.8 KB · Pregleda: 49
  • IMG_0161.JPG
    IMG_0161.JPG
    146.5 KB · Pregleda: 49
  • IMG_0162.JPG
    IMG_0162.JPG
    165 KB · Pregleda: 50
  • IMG_0163.JPG
    IMG_0163.JPG
    155.4 KB · Pregleda: 46

roka

Novi član
Tu od
11 Velj 2019
Poruka
8
Ovakav sam kupio u decembru
: mo tv420.jpg
pa sam malo radio 20190411_103239.jpg mo tv420.jpg moj tv420.jpg 20190411_103239.jpg
20190411_103239.jpg
pa sam ga probao,prvi put sjeo u traktor

prvo oranje
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tv420s

Član
Tu od
31 Ožu 2018
Poruka
50
Ne izgleda loše za prvi put i to dvobraznim plugom. Ja imam jednu brazdu i čini mi se da ide puno lakše, da se uštimati da ide u tvrdoj zemlji 2. spora bez ikakvog opterećenja i da se volan pusti, tomo ide sam i fino složi brazdu. Ima slika malo naprijed kako to izgleda..
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

roka

Novi član
Tu od
11 Velj 2019
Poruka
8
hvala na odgovoru...pozdrav

zanima me da li neko ima kakvih slika za napraviti jednu malu korpu...hvala
 

cukelja

Novi član
Tu od
5 Svi 2013
Poruka
7
Pozdrav ,zanima me informacija koja jačina baterije (Ah),je tvornički predviđena za Tv418,također ako može preporuka za prednja svjetla gdje kupiti ,na starima su propala sjenila,ima nešto u masive bj. okrugla fi105 promjer ali neznam za 30 kn po komadu dali to išta vrijedi
 

pjovan

Novi član
Tu od
12 Velj 2019
Poruka
1
Pozdravi iz makedonije ponosan vlasnik tv418 is 1977 straiji je or mene. Imamga skoro dve godine za sada dobro sluzi potrebno je sredzivanje.
 

roka

Novi član
Tu od
11 Velj 2019
Poruka
8
pozdrav...hvala na odgovorui dali znate ko radi ove obrade
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Ma radi to skoro svako ko ima strug;odneses kompletan stari zglob da ti obradi;promenis i lezajeve na kardanu i miran si
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Problem i jest što to radi "svako" ko ima strug, nije jednostavno to uraditi, cijena da ga uradi kako treba, ti je od 200 do 250 KM pa i više. S tim da mora staviti piksnu od gusa, sve ostalo nije rješenje ni mesing ni obično željezo. Ona specijalna plastika je druga priča a i cijena je više nego paprena za naše prilike, a neznam ni da li je ima kod nas. Znači trebaš naći dobrog tokara, staviti piksnu od gusa, koju je veoma teško naći, i treba provjeriti i čepove, znaju imati puno lufta u prednjem dijelu zgloba, dole gdje se stežu maticama, znači treba obraditi rupe gdje dolaze čepovi (budu ovalne i tu čepovi imaju lufta) navariti sloj na čepove i obradititi ih. Obično takari kažu da je to lakše rješenje već variti i obrađivati rupe jer je zglob gusani. Treba provjetiti stanje u kojem su piksne na čepovima, ja sam na transportera stavio igličaste ležajeve i zadovoljan sam, nakon desetak godina nisam osjetio da ima lufta u njima.
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Koliko para toliko muzike... Kod nas ima 60 evra obrada stubline samo,stavljaju od testera sa brenti umetak za koliko se pojelo i koliko je obradjeno pa do 100 evra sa jednim a 120 sa duplim lezajevima i piksnom/bolcnom. Redovno podmazivanje i teraj
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

sttipa

Iskusan lik
Tu od
6 Tra 2013
Poruka
2,194
Ja odradio u bjelovaru kod jednog covjeka lezajevi svi jedno vratilo i trn i oko 2.000 kn, za 731. Previse???
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh