• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 400

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,931
Imam Tv 420, pa me zanima jel normalno da pod gasom vibrira sve na traktoru.? Motor nije diran a traktor je u dosta dobrom stanju.
Na što točno misliš, što ti vibrira?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Cijeli traktor, hauba, lampe...nije sad to dramatično ali malo živci radi ponekad.
E jel motor na redu za generalu, ko da je van balansa.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,931
To je normalno, meni isto na TV 419 se događaju takve vibracije. Ponekad pod jačim gasom se obično smiri, a kad je gas laganiji onda vibrira, one gumice protiv vibracija koje drže same lampe su vjerojatno već potrošene/istrošene, možda i slabiji nosači, sve jedno s drugim. Za motor ne znam u kakvom je stanju, da li traktor dimi, baca gdje ulje, kako se ponaša pod opterećenjem dok recimo voziš neki veći teret ili frezaš?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,343
Na ler gasu vibrira jer je to jednocilindrični dizelaš i kod njih je to normalno, ali nije normalno pod gasom!
Trese li su u vožnji ili samo pod gasom na mjestu?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
To je normalno, meni isto na TV 419 se događaju takve vibracije. Ponekad pod jačim gasom se obično smiri, a kad je gas laganiji onda vibrira, one gumice protiv vibracija koje drže same lampe su vjerojatno već potrošene/istrošene, možda i slabiji nosači, sve jedno s drugim. Za motor ne znam u kakvom je stanju, da li traktor dimi, baca gdje ulje, kako se ponaša pod opterećenjem dok recimo voziš neki veći teret ili frezaš?
Motor puca od snage.
Na ler gasu vibrira jer je to jednocilindrični dizelaš i kod njih je to normalno, ali nije normalno pod gasom!
Trese li su u vožnji ili samo pod gasom na mjestu?
Uh više stoji nek vozi.
Morat ću provjerit, pa i snimit kak je.
Vidi jel se remenica klima gore/ dolje.
Ok.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,931
Na ler gasu vibrira jer je to jednocilindrični dizelaš i kod njih je to normalno, ali nije normalno pod gasom!
Trese li su u vožnji ili samo pod gasom na mjestu?
Kod mene vibrira i u ler gasu i u vožnji, kako sam već i rekao, ponekad kad je jači gas se smiri, pa otpustim gas pa opet dolazi do vibracija, svega ima, ali nisu to neke drastične vibracije, a i puno s njime ne radim, pa se s time ne opterećujem.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
To je vinković ako ne drma trese lupa znači da nešto ne radi :hahah: kad brzo voziš mora šetat po cesti hid lagano propada kotači moraju u osmicu ić, lampe se od vibracija okreću u krug ko rotirke, kod skretanja se automatski žmigavci koljenom pale, kočnice škripe da ljudi znaju da kočiš pošto štopovi ne rade :hahah: ako je sve tako ništa ne diraj to je normalno to je ispravni vinković
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,343
Ja imam prvu seriju i nema instalacije za svijetla, ali zato ima podmazivanje uljem osovine klackalica, a to nisam vidio niti na jednom motoru!
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,058
Vinkovici su vise za neke stacionarne lankše poslove nego za neke velike poslove i nije traktor sa kojim se može planirat da vodi gospodarstvo ne ako se ozbiljno baviš poljoprivredom
20230408_124342.jpg
 

vikendpoljo

Aktivni član
Tu od
2 Tra 2023
Poruka
77
U mojoj obitelji Vinković je bio jedini traktor od '87. do '94. kad je kupljen IMT i najveći problem s njim je bio transport. Kraj je brdovit, njive su skoro sve pod nagibom a ni put kroz selo tad još nije bio asfaltiran. Kuća mi je na vrhu brda a sav teret i sijeno se vozilo na gumenjaku. Čim se kola malo natovare on nema dovoljno mase da povuče nego se ukopava.
 

Najnoviji postovi

Na vrh