• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 400

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Ja bi stavil obavezno špric i to dvokomponentni, usput bude popunil ošečenja od četkanja.
Svaka čast na volji, mada mislim da nije trebalo do lima guliti staru boju. Imaš i sredstva koja skidaju staru boju za kupiti.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Baš tako prijatelju.Uradi kako ti ARNO rekao i odi tamo gdje prave boju za auta i kupi kvalitetnu boju.Obična brzo izblijedi:icon_jook:
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Kad si se več toliko potrudio uradi kak ARNO kaže.Malo če skuplje bit ali to je možda njegovo zadnje farbanje pa zato nek bude kak treba.:icon_thumright:
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Danas počeo sa pripremom haube za obnovu.Što mislite dali je potreban špric-kit ili samo temeljna i može boja gore i koju boju preporučate?

@belscak dao si si mnogo truda iako vjerujem da to nije bilo potrebno ili bar ne u toj mjeri,,,
Ako je boja odnosno podloga bila zdrava odnosno bez korozije ispod nema potrebe za skidanjem iste,,,
ukoliko je bilo ulegnuca i neravnina uzrokovanih vanjskim silama ista je trebalo poravnati koliko je najvise moguce te na tim mjestima skinuti boju do lima da bi se kitalo na goli lim,,,
i obrusiti naravno,,,
spric kitje kit u tekucem stanju kojem je uloga da poravna poroznost u kitu koja nastaje kod nepravilnog mjesanja ili nanosenja kita na podlogu,,,
ukoliko rupice nisu previse naglasenje korak sprickita se moze preskociti,,,
Filer za koji mnogi kazu da je spric kit (a nije) trebao bi prekriti sva mjesta na kojima je kitano pogotovo ako je duzi vremenski period od brusenja do farbanja i pogotovo u ovakvim vremenskim uvjetima kad su temperature niske a reltivna vlaznost zraka velika,,,
zasto je potrebno "zatvoriti" kitana mjesta?
kit voli na sebe navlaciti vlagu koja ce kasnije rezultirati korozijom,,,
filer zatvara ta mjesta i ne prima vlagu na sebe,,,
Ukoliko postoji mogucnost bilo bi pozeljno sve staviti u filer jer na taj nacin dobijes ujednaceniju podlogu a samim ti i kvalitetniji zavrsni sloj,,,
filer se brusi pod obavezno,,,
zavrsne granulacije smirgla nebi trebale biti vece od P 320 a jos bi bilo bolje da su od P 400
buduci da filer ide u jako tankom sloju treba paziti da se ne prebrusi,,,

na tako pripremljenu povrsinu stavlja se zavsrni sloj laka
ako postoji mogucnost bilo bi dobro da je boja dvokomponentna (autolakovi) jer ove na nitro bazi vrlo brzo oksidiraju,,,

filer je mnogo bolji od temeljne boje ali i nesto skuplji a i mora ga se, za razliku od temeljne, obrusiti,,,

naravno sve to skupa dade se odraditi i na mnogo jednostavniji i jeftiniji nacin ali ne kaze se uzalud koliko para toliko muzike,,,

pa ti sad vidi gdje ti sebe vidis u cijeloj toj prici,,,
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Da mi hoće jednom ovakva hauba doći na popravku. Moj savjet je da povariš one rupe u donjem dijelu ako se tamo ništa ne šarafi, i još ako imaš volje da staviš pojačanje sa strana gdje su nosači farova (pogledaj u mojim obnovama ima slika).
Skidanje stare boje je nekad najbolje rješenje još ako je bilo nekog prefarbavanja lošom bojom, reakcija s filerom ili špric-kitom je neizbježna i tek onda napraviš bespotrebnog posla.
Slažem se s kolegama, prije laka obavezno podloga. Možda je najbolje da odeš u trgovinu i nek ti trgovac ponudi šta ima pa se nađi s cijenom.
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Palo malo snijega pa sam cistio:icon_biggrin:
imag0824.jpg

imag0828.jpg

imag0833.jpg

imag0829.jpg
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Malo:icon_scratch:Ide to sa lancima.:icon_wink:, a koncesija?
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Koncesiju za održavanje puteva po Mokrom. (Zimska služba):icon_razz:
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
A to evo i jedan snimak al brat lose snimio:cool:
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=O3ds496cMj8[/YT]
 

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
koliko je tocan podatak da tomo moze cjeli dan orati sa jednim rezervoarom? :)

i zanima me kakva mu je potrosnja u leru? trebam kupit stroj koji ima svoj motor na struju a moze i bez motora pa na tomeka... pa bi probao izracunati sto je isplativije... a bolje mi je uzet tomeka jer on moze poslužit još svačemu... da li mu moze skoditi ucestali rad u leru?
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ovo je kod mene danas bilo na radnom repertoaru,,,


2ntcw0x.jpg

29pqjnk.jpg

1445g6v.jpg

2zjck7l.jpg

bioyed.jpg

ifpdub.jpg


kocnice su kocile odlicno ali je stekalo prilikom povratka,,,
sad rade ko bebica,,,
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
A ovo od prije 3-4 dana,,,


27zw520.jpg

2n1s51l.jpg

24gnh3n.jpg

2qkkqpy.jpg

ws2tz4.jpg


Bio je dvobrazni ali malo prevelik za tomicu pa je smanjen na jednu brazdu,,,
jos samo kotac da sredim i onda je to to,,,
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
koliko je tocan podatak da tomo moze cjeli dan orati sa jednim rezervoarom? :)
Moze tomo radit cio dan sa jednim rezervoarom:icon_e_biggrin:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Bobić, super plug. Vidim da ga još možeš približiti traktoru.:icon_thumright:
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Sve što je plug udaljeniji od traktora prije prokliže. Kad je blizu sam plug vuče traktor prema zemlji. Bolji oprijem (grip)
 

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Ma postojala je mogucnost da ga priblizim jos za onih 25-30 cm koliki je razmak među onim zadnjim rupama al nije mi se dalo davit covjeka da mi busi jos i to,,,
Inace nije proklizavao kad sam orao prije nekih mjesec dana,,,
ako ce se ukazati potreba za skracivanjem to se jos uvijek dade odraditi,,,

Plug je spustan za nekih 13 cm jer je tomeku bio previsok za nosenje,,,

Leopardov proizvod,,, :(nod):
 

Najnoviji postovi

Na vrh