• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 400

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Pukla osovina na rotoru, varili stručnjaci i na kraju kupio nov alnaser.
Kod puknute osovine verglanje je izgledalo takvo da akumulator jedva obrne i kad obrne traktor upali.:icon_axe:
 

Tommo

Novi član
Tu od
18 Velj 2017
Poruka
2
Pozdrav svima. Imam tv 420, u zadnje vrijeme mi tuli u sporima od prve do treče. Pa ako ima ko kavav savjet sta bi to moglo biti
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Pozdrav društvo!

Da li je itko od vlasnika Tv 418 radio išta po pitanju rekonstrukcije hidraulike na istome?
Naime, kanim napraviti prednji utovarivač. Kako bi, pored standardnog stražnjeg cilindra te i dodanog prednjeg, za ralicu, morao dodati još tri hidraulična cilindra za utovarivač to pretpostavljam da bi dosadašnji kapacitet rezervoara ulja hidraulike bio premalen. Usput, smatram da bi bilo korisno promjeniti i pumpu hidraulike ali joj pogon remenom izvesti preko ležajnog nastavka. Čini mi se da bi u tom slučaju bilo potrebno, bar djelomično, rekonstruirati i prednji dio haube.

Inače, zbog načina kako je do sada rješen pogon pumpe laički pretpostavljam da osovina iste trpi značajna radijalna opterećenja, a i nespretno je zatezanje remena.

Interesiraju me vaša iskustva. Hvala!
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Iščem dimenzije varnostnega loka za serijo 400 oz. za TV-420. Vem, da je to nekje na forumu že bilo, pa nikakor ne najdem tiste slike z označenimi merami. Mi lahko kdo pove, kje najdem? Hvala.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Ak dobro naciljaš može, a može se i suzit malo pa ide bez problema.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Ak dobro naciljaš može, a može se i suzit malo pa ide bez problema.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
Kako suzit, skinem produžetke za kotače? Još nešto moram skinuti?

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Prvo suženje sa kotačima - kontra feltne, drugo sa proširivačima.
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Prvo suženje sa kotačima - kontra feltne, drugo sa proširivačima.
Ok, znači ide ako treba. Kako ga dignem, auto dizalicom?

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Zna li se, do kojeg nagiba je sigurno ići (bez širenja kotača) sa TV419? Ili, pri kojem nagibu se prevrće?
 

strongboyy

Član
Tu od
2 Stu 2010
Poruka
389
Mislim da je do 30 stepeni nagiba sigurno kretanje i okretanje. To sam nekada citao u uputstvu za TV-420.
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
A koje je to uputstvo? Ima li to negdje objavljeno ili netko ima da mi posalje?

Ispravak, našao sam upute, nagib je ipak 20 stupnjeva.
 
Posljednje uređivanje:
M

MehoA

Guest
Jedno veoma kratko pitanje, cisto da potvrdim neke stvari.
U kojim stepenima prenosa smijem paliti blokadu na TV 420, da li je stetno paliti u vecem stepenu prenosa u slucaju npr. manjeg blata, gdje je stvarno potrebno veci momenat, i da li se blokada iskljucivo pali u stanju mirovanja traktora, ili je moguce i u toku voznje, npr. dok traktor proklizava.

Hvala unaprijed.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,486
Mislim da se blokada tek moze ukopcat kad proklizava jedan kotac pa da moze uzubit
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Možeš je uključiti u svim stepenima, samo ja do sada (proteklih 30 godina), nisam imao potrebe da je uključujem (najviše u 2 brzoj), uglavnom je uključuješ ako si već stao ili ako misliš da će biti problema, a ako misliš da će biti problema treća brza pa i spora ti u toj situaciji sigurno ne treba.
Uključivanje je najlakše kada stojiš i volanom motaš lijevo desno, da lakše uzubi zupčanik za blokadu, može se uključiti i kada je u brzini to jest kada se krećeš (nije prepuručljivo, to je jedino kada ne ide uključivanje sa motanjem volana lijevo, desno, ali treba oprezno, isto kao kada popuštaš kvačilo da bi uzubio zupčanike reduktora ako su stali zub na zub, (brza, rikverc spora).
Isključivanje ti je isto, najbolje stati, volan lijevo desno i gotovo. Motanje na tvrdom je skoro nemoguće, a ako si pojak pa ga smotaš ili je bio smotan prije blokade, riskiraš lom diferencijala ili poluosovine, Lagano motanje na mekom terenu (ako točkovi još proklizavaju) nije problem. Kratko pitanje, malo duži odgovor. Ako sam šta zaboravio neka neko nadopuni. lp.
 

breganabronx

Član
Tu od
15 Stu 2016
Poruka
124
Evo tomice sa punom opremom, nije se gurao snijeg već lišće. Tokom zime vjetar nanese na put na nekoliko mjesta lišća i do tridesetak cm. pa sam otišao da malo to očistim sa puta jer se stvori sloj koji se na osuši tijekom cijelog ljeta. Pošto je put sa velikim usponom stvara mi probleme cijelo vrijeme dok idem na vikendicu bilo traktorom bilo terencem., Usput natovario i malo ogrijeva koji mi je ostao još jesenas.

hrd7cx.jpg


koja je razlika u kilaži prednjih i zadnjih utega sa ove slike?
 

Najnoviji postovi

Na vrh