• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 500

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Evo stavljam i elektro shemo. Ja sam uzeo original shemo i si jo preuredio po svome.



Skoro sve je isto, samo sredinski dio je drugačiji.

Napisi so v Slovenščini, pa ako treba prijevod samo kažite.

Ključavnica - Kontakt brava
Varovalke - Osigurači
Volanska konzola - Prekidač smjerokaza, svjetala i sirene
Hupa - Sirena
....

Ako tko treba, šaljem i u vektorskem fajlu, da če moči spremjeniti.




P.S. Ispričavam se na moj hrvatski jezik

Moze slike instalacije ako nije problem i koliko te kostala sva instalacija?
 

Deyan

Novi član
Tu od
20 Svi 2014
Poruka
14
Nisam stavljao kablov na novo, nego sam samo sanirao gdje je trebalo. Za sada.
Šta je bilo pod armaturom sam malo očistio i prevezao. Malo popravio ovaj prekidač na volanu. Trebao sam "lotat/spajkat" žice na kontakte. Sireno sam otvorio i sbrusio kontakte. Ostalo sam iskao koji konektor i žica ide kam. Traktor se nije čuvao i rihtao 30 godina, tako da je bio cjeli kaos. I konektori na pamet vezani od oka :)

Kupijo sam luči, stop stikalo, ostalu so sitnosti, žice in faston konektori. Zadnja svjetla oko 10€, smjerokazi oko 5, a prjedne svjetla 26€. Cjena za jedan komad.

Moram još kupit avtomat za smjerokaze, jer je ovaj hin i smjerokazi stalno svetijo.

Ima jednog na Bolhi (Slovensko njuškalo) koji ima sve spremno za novo inštalacijo. Kablovi sa konektori.
http://www.bolha.com/kmetijstvo-goz...660851.html?aclct=1368126444&kw=tomo+vinkovič
Treba ga pitati za cjeno.

Slike dolaze..

Pozdrav
 
Posljednje uređivanje:

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Evo cena.:icon_scratch:
20432631.jpg
 

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
Re: Tomo Vinković Uputstva/Radionički priručnik...!?!

koliko je tomo dugacak i tezak ? 523 418 pitam zbog prijevoza auto prikolicom
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: Tomo Vinković Uputstva/Radionički priručnik...!?!

735 kg bez tegova a dužina 230cm
 

cevo

Član
Tu od
20 Tra 2014
Poruka
88
Re: Tomo Vinković Uputstva/Radionički priručnik...!?!

sta mislite jel bi ga mogao vozit na prikolici 2m? prednja stranica se otvara
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Re: Tomo Vinković Uputstva/Radionički priručnik...!?!

Mogao bi
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: Tomo Vinković Uputstva/Radionički priručnik...!?!

Ja sam 420 dovukao u mercedes vito kombiju, samo skinuo vagir i blatobrane, ram je bio skinut, stao je perfektno.
 

zagorje

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2011
Poruka
357
Re: Tomo Vinković Uputstva/Radionički priručnik...!?!

Možeš da voziš samo ga navezi na rikverc da motor bude otraga da ti ne trpi auto (amortizeri),nije auto ko traktor da treba pritisak na kuku ,pa i sama spojka ne trpi velika opterečenja čini mi se da je maksimalno dozvoljeno opterečenje oko75 kg.najbolje je tovarit prikolicu da je opterečenje negdje na vagi, znači ne previše naprijed trpe amortizeri,a opet ne previše otraga tada njiše cijeli auto na neravninama.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Tomo Vinković Uputstva/Radionički priručnik...!?!

I svakako pričekati noč
 
Tu od
27 Sij 2014
Poruka
395
Re: Tomo Vinković Uputstva/Radionički priručnik...!?!

To obavezno, moj otac je morao dati jos 50e policiji, jer je bio tezi traktor od nosivosti kombija.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

osko

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
12
Kvar na tomi 523

Lijep pozdrav danas sam neko sijeno vuko sa tomom i idem ti ja ravnicom dobar put u trećoj brzoj kad odjednom ga nešto prituši izgubi snagu traktor i promijeni zvuk . Prebacim ja u treću sporu ne vuče kako treba, prebacim ja u drugu brzu i polako sam nekako došo kući. Promijeno je zvuk skroz pogotovo niz brdo zdrobi u motoru nešto udara. Ako može mala pomoć da znam odprilike šta je otišlo.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
Trebal si još jedan krug napraviti, možda bi se samo pokazalo kaj se pocvikalo ili podrobilo :icon_axe::icon_axe:

Motor širom pa buš znal i videl
 

osko

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
12
Prešo sam ja sa njim dva kilometra do kuće tako al na leru, nisam smio cijepat jer sam bio pod teretom da nebi gdje niz brdo zalijepio :D Sad pred veče sam ga kod kuće provozo samog kad je prazan ne primijetiš ništa na vuči, samo je zvuk malo prigušeniji nego prije i niz brdo udara nešto u motoru zdrobi -,-
Morat ću ga rasklopit i pregledat :S samo me zanima dali je šta opasno i kako ću proći sa popravkom :/
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,976
To kak buš prošel ti budu rekli upučeniji.

Nego da ja tebe pitam, recimo ideš ti u šetnju, padneš i napukne ti noga. Ti onda usporiš ali svejedno odradiš zamišljenu šetnju do kraja i kad se mao ohladiš nakon povratka onda se još malo razgibaš????


Čim nešto udara bilo gdje trebal si stati i pogledati, ako neznaš otkriti onda potražiti najbližu šlep službu i doma provjeravati kaj je na stvari da si ne napraviš još veču štetu
 

osko

Novi član
Tu od
26 Lis 2013
Poruka
12
Sve je to ok da mi imamo šlep službu -.- jedino sam mogo nazvati koga da me zakači i vuče al problem je što je 70% puta do kuće nizbrdo a ja pod teretom kočnice nebi izdržale ni 50 metara. Tomenaka nemam u komšikulu tako da nema ko da prikači moju priklicu. Al ja sam došo kući čitav jebo tomu zvao sam majstora da dođe pa vidjet ćemo šta je u pitanju napravit će se uglavnom.
Hvala na pomoći :p
 

Najnoviji postovi

Na vrh