• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 500

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,167
469a62163d39bfc9905a9d5216a21957.jpg
8d0f2df44cdfa1d6935b38d9508c6eb0.jpg
15e93f18a493ac5e6843bbb54493525d.jpg


jel ima netko iskustva, kolko kosta ovo veselje kad vresne poluosovina...?

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,077
Kako si to uspio? Ne mogu ti pomoć jer mi se to nikad nije desilo al me zanima šta je bilo da je puklo,vidim i far je puko? to si negdje lupio ili?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,167
ja sam malciral, ostala su mi dva reda. i onda sam poletil na dragu kroz red... jedva sam se izvukal. kad sam stal, probam u rikverc a ono samo zadnji kotač vrti

nis, do kraja dole,pa po pokosenom redu nazat, reko posal gotov

brat je osal sa Tomom prema doma, ja sam jos ostal na gemistu kod suseda, i onda me brat nazval da mu otpal kotac, i da se spucal u zid...
na glavnoj cesti, je visoki zid sa strane jer je obrov, kad je otpao kotac, samo se otklizal na 3 kotača i zaustavil se pararelno uza zid.

kaj se dogodilo, pojma nemamo. TV imamo tek par mjeseci



Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Oko 100eur,nova osovina,ulje ,semering,dihtung i ležaj.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,167
d30d0d044e7e9e6c3a052875ca04b477.jpg
db267e56b0e589699f2ac89aba295977.jpg




Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk

jel se to dogodilo zbog potrosenog lezaja? TV je u transportu migal levo desno

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Ako dobro pogledaš puknuto češ videt da je bila več napuknuta od prije.To može doč od vuče prikolice koja ima previše pozadi točkove i veliku večinu teže nosi tomo.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,167
nemrem vjerovat. prijasnji vlasnik nije radio poljoprivredu, nego si je drva vozio s tim traktorom. zadnje gume su mu duplo vise potrosene od prednjih.

imao je prikolicu jednoosovinku, domaca izrada

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Pogledaj poluosovinu: na njoj se vidi trajni lom, znači od prije.
Javlja se od zamora materijala pogotovo ak je to odmah iza lagera, vjerojatno poluosovina je bila oštro rezana, a ne na radijus.
Kak se ovo dogodilo na prednjoj trubi, prikolica nema puno veze s tim. Reklo bi se loša izrada ili neodgovarajući materijal za poluososvinu-
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,167
to nam je najbolje obje kupit nove?

nesreca je dobro prosla, ipak se dogodila na glavnoj cesti.
koje bi tek sranje bilo da nam je usred vinograda otpao kotac. morali bi traktor u djelove rastavit da ga iznesemo na brdo

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Nemoj kupovati obje. Ak je jedna loša, ne znači da su i druge tri. Vjerojatno ionak nisu iz isšte šarže. Ak ti pukne, onda ju buš kupoval.
Pogledaj da nema oštećenja na kućištu ležaja, odnosno trubi.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Zavrti i drugi točak pa vidi dal opliče možda je i druga več malo napuknuta.Osovina uvek pukne kod utora za seger obruč i taj utor je največi krivac za pucanje.Prekinut je material kod utora i tu počinje radit zamor materiala.Rukavcu nema šta bit koliko sam ja vidio na popravki istih.
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
zadnje gume su mu duplo vise potrosene od prednjih.

I ovo ti može biti razlog pucanja. Različit zbroj opsega prednjih i stražnjih kotača. Dok se voziš po šumi ili njivi kotači lagano klize i amortiziraju različiti opseg,ali na asfaltu su diferencijali i osovine pod stalnim opterečenjem. Ako se misliš i dalje voziti s tim gumama,savjetujem ti da zamijeniš jedan prednji i jedan stražnji kotač kako bi dobio što ujednačeniji zbroj opsega prednjih i stražnjih kotača. Ako misliš s njim orati, najbolje ti je staviti potrošenije gume na desnu stranu (ako imaš desni plug). Inače, najbolje je kupiti sve 4 nove gume.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,780
Na cesti nije pod blokadom da bi zbog različito poderanih guma došlo do pucanja poluosovine. Na zemlji ili travi se to kompezira proklizavanjem kotača. Mislim da je ovdje očito riječ o zamoru matrijala ili je već bilo napuklo nekad prije kod bivšeg gazde.

Edit
Napisao si da si proletio kroz dva reda??? Jesi tom prilikom nešto pogodio kotačem?
I zašto si proletio kroz dva reda?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,167
napisao sam da sam pokosio skoro cijeli vinograd, ostala su mi dva reda.
ppdizaci na tarup malceru vrte prema traktoru i guraju traktor, u trenutku kad je traktor ostao bez prvog pogona, malcer je pogurao traktor nizbrdo, doslovce me katapultiralo.

isti cas sam stisnuo kvacilo i kocnicu, zaustavio sam se cca 15 metara dalje



Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

teškar

Član
Tu od
12 Pro 2010
Poruka
948
Na cesti nije pod blokadom da bi zbog različito poderanih guma došlo do pucanja poluosovine.
Ne treba biti pod blokadom, prednji i stražnji diferencijal su preko kardana fiksno spojeni i ako zbroj opsega prednjih i stražnjih kotača nije podjednak dolazi do naprezanja.Svaki diferencijal kompenzira samo razliku između kotača na njegovoj osovini, dok razliku između prednjih i stražnjih kotača nema što kompenzirati.
 

stjepko

Aktivni član
Tu od
15 Tra 2010
Poruka
225
Dosta toga što je rečeno je pravilno i sigurno pomaže da prije puknu, ali to pucanje osovina je tomina slaba točka, Ja sam imao sa tim iskustva na transporteru, Nakon dvije tri godine rada mu je pukla jedna osovina a nedugo nakon toga i druga, znači gume su bile skoro nove, nikakve razlike u obrtajima, jednom bio potpuno prazan, mala nizbrdica a drugi put pu bilo ko 200 kg tereta i vozio se asfaltom. Tokar ih zavario i evo punih 26 godina više nije bilo pucanja. Zadnje osovine su kod transportera drugačije riješene, imaju dva ležaja, tako da zadnje nisu nikad pucale. Tako da je jedan od prijedloga, da ako imaš dobrog tokara odnesi da to čovjek uradi i miran si. To ti govorim, čitaj pišem, iz osobnog iskustva. Pozzzzzz.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
napisao sam da sam pokosio skoro cijeli vinograd, ostala su mi dva reda.
ppdizaci na tarup malceru vrte prema traktoru i guraju traktor, u trenutku kad je traktor ostao bez prvog pogona, malcer je pogurao traktor nizbrdo, doslovce me katapultiralo.

isti cas sam stisnuo kvacilo i kocnicu, zaustavio sam se cca 15 metara dalje
Jel te pogural priključak ili prek kardana?
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,167
priključak... kad se zalaufa, treba mu vremena da stane

Sent from my Lenovo P70-A using Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,327
Ne kužim: jel te priključak pogural svojom vrtnjom po zemlji ili je vrtil kotače preko kardana, koje nisi mogel zaustaviti kočnicama?
Ako je ovo drugo, onda ti svakak treba frajlauf spojka na kardanu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh