• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 500

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
Opšta diskusija o traktorima serije 500, tačnije TV521, TV522, TV523 i TV523M Tehnički podaci, sličnosti/razlike s ostalim serijama, fotografije po mogućnosti originalnog stanja. Pitanja u vezi popravke određenih sklopova postavljati u predviđenoj temi vezanoj za specifičan problem.
 

Darko123

Član
Tu od
7 Lis 2013
Poruka
380
Evo dvije slike tome 523 posto niko ne stavlja,skinute sa interneta:eek::
images-17.jpg

images-1.jpg
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Bit će i te.Nisam ga još ni slikao baš.Počeo sam sa slaganjem zaštitnog luka.Našao sam od serije 800 a čovjek ga imao na pe18 i nosače je kratio pa ih ja sad vraćam u normalu i montiram na mog:icon_super:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,502
Ode u moju županiju...:icon_scratch:
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Pozdrav forumasi!
Danas mi u kosnji otisao volan na TV 521, tj. navoj na volanu! Volan se okrece u mjestu! Da li netko zna gdje se moze nabaviti i koliko bi mogao kostati? Hvala unaprijed!
 

ferdo1

Član
Tu od
30 Sij 2011
Poruka
46
Koji navoj ti je otišao? Na rućici dole, na obruču gore ili puž u volanu... Inače u SLO imaš komplet volane po 50 do 100 evra. Ima jih puno zbog ugradnje hidro volana.

Daj malo slikaj taj navoj...
 

Milky

Član
Tu od
8 Tra 2008
Poruka
161
Nisam uslikao, ali se i ovdje vidi o čemu se radi! Znači otišao je navoj na matici!



Masiva, Hittner, Prima (480, 498 i 560 kn)! Naruceno iz Hittnera zbog brzine slanja-dolazi sutra!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mac1

Član
Tu od
5 Svi 2012
Poruka
38
Pozz !

Juce mi zastekao tomica u 1 brzini i nije se dal presaltati , iz prve je isel samo za jednu capu naprjed u ler ali i onda je bio u brzini .

Jel bi to moglo biti onaj kljuc neki da steka ?

poslje probam opet i salta bez problema ..
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,380
može biti i da ti šaltanje ne ide baš od ruke; inače izbacivanje iz prve brzine je najteže na vinkovićima, nekad ga treba malo cimat ili kvačilom ili popuštat na kočnici dok ne izbaci iz prve
prebacivanje direktno iz brzine u brzinu razvaljuje nosač ključa, najbolje je ići postepeno jednu po jednu rupicu na pločici
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Probaj reduktor stavit u ler pa onda prebacit il malo krenut pa ponovo probat.Dešava se to i nije neki kvar
 

Deyan

Novi član
Tu od
20 Svi 2014
Poruka
14
Pozdrav svima.

Ja imam TV-521 godište 1980. Dobio sam ga jeftino u slaboj kondiciji. Sada ga servisiram. Nedavno sam rihtao elektroinstalaciju. Ako tko treba lako dam sliko sheme, kako sam ja vezao. Samo mi još treba prva svjetla i nosači za svjetla.

20140515192434.jpg


20140515192615.jpg
 

Deyan

Novi član
Tu od
20 Svi 2014
Poruka
14
Evo stavljam i elektro shemo. Ja sam uzeo original shemo i si jo preuredio po svome.



Skoro sve je isto, samo sredinski dio je drugačiji.

Napisi so v Slovenščini, pa ako treba prijevod samo kažite.

Ključavnica - Kontakt brava
Varovalke - Osigurači
Volanska konzola - Prekidač smjerokaza, svjetala i sirene
Hupa - Sirena
....

Ako tko treba, šaljem i u vektorskem fajlu, da če moči spremjeniti.




P.S. Ispričavam se na moj hrvatski jezik
 
Na vrh