• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 700

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Nije umjesto, već je crtalo.:icon_rolleyes:
21057892.jpg
 

bodul20

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
188
kako promijenit remen?da li se negdje otpušta neka remenica ili se mora sa silom nategnut i zavrtit motor?
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Odšrafaš matice remenice ventilatora i ona se razdvoji.Sa velikima distanc podložkama se štela remen i to sa oduzimanjem ili dodavanjem.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Pozdrav dečki, imam tv 731 i prošli vikend sam strgao križ kardana od izlaznog vratila, na sredini traktora ispod klina. Mehaničar ga je raskopao i rekao da mi je zacvikala i pukla i šipka vratila ispod zadnjeg trapa.
Frezao sam sa Batuje 130cm i kaže mi mehaničar da je ta šipka reduktora preslaba jer ide ista na TV od 418 do 830 pa čak kao da je spominjao i Primu. Rekao mi je neka tražim drugu manju frezu ili bi se moglo ovo češće događat? Drugi mehaničar mi je rekao da bi morao izdurat tu frezu bez problema, pogotovo jer imam laku zemlju.
Šta vi mislite?
Inače je njiva bila orana pred mjesec dana poslije kiše i nakon toga više nije bilo padalina, brazde su se zapekle. Susjed koji mi je poslije prefrezao je rekao da nikada nije frezao ovako tvrdo.
E sad šta da si mislim, zamor materijala ili preslab materijal za to opterećenje. Kardan za frezu ima kvačilo i nije proklizalo.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
To popravi nema ti drugog spasa a na kardanu popusti federe da može lamela prije proklizit.Ak je bilo tvrdo za frezat se desi i takvo nešto.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Kardan vratila je već zamijenjen i do utorka će bit i ta šipka vratila. Sad me muči da nije freza prevelika ali ako otpustim malo federe na kardanu nebi više smjelo biti lomljave.
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Ta freza od 130 cm. odnosno 120 cm kako tko mjeri, je orginalna za serije 700, i to on nosi ko od šale nije prevelika. Dobro ti je abarth rekao, popusti federe na kardanu, a to što ti je se desilo, vjerojatno što si rekao zamor materijala ili jednostavno dotrajalo. Samo naprijed ništa je to.
 

ssucur

Dobro znana faca
Tu od
2 Lis 2010
Poruka
1,644
Zamor materijala, koliko sam pofrezo tvrdog i mekog zemljišta, to 731 nosi ko od šale.:icon_eyes:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ta freza od 130 cm. odnosno 120 cm kako tko mjeri, je orginalna za serije 700, i to on nosi ko od šale nije prevelika. Dobro ti je abarth rekao, popusti federe na kardanu, a to što ti je se desilo, vjerojatno što si rekao zamor materijala ili jednostavno dotrajalo. Samo naprijed ništa je to.

Freza je 140cm, ja sam napisao 130 jer je to širina frezanja tj. radnih tijela. Nije to od tome freza ili rosit, to je stara Batuje. Uopće se traktor nije mučio sa njom samo je reklo klik i stala je. Sad me mehaničar malo uplašio a ne rikava mi se baš 1000e za drugu frezu.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Od zgloba prema natrag ide neka osovina tj. dvije, jedna se zabije u drugu, e tu mi je puklo. Pukao je ovaj uzi dio sta se zabije u drugu osovinu.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ovo šta je označeno na donjoj slici. U biti sam dosta iznenađen koliko je to tanko.
 

tomo522

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2012
Poruka
699
Da Hele ta osovina je tanka na onom djelu pored tanjurastog zupčanika.Ni meni se to baš nesviđa al šta je tu je:cool:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Sad mi kaže jedan susjed da je zbog toga prodao primu nedavno, strgao je to 2 ili 3 puta.
Šta da radim onda sa frezom, Batuje 140cm? Nastavim sa njom i otpustim federe na kardanu, inače imam laku zemlju? Svi se ove godine žale na brazde poslije oranja.
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Kod Prime je to mnogo veći Φ... tako da, ako je to 2-3 puta potrgao...očigledno nije za njega traktor...:mad:
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Ma normalan je čovjek. Ima 418, gusjeničar, imao Primu. Ne znam sa čime je trgao osovinu, ima atomizer 200l, roto malčer 130 sa diskom i sad ne znam koju frezu ali mislim da je sa njom pucala osovina. Čovjek dosta radi, ima puno vinograda ali ne vjerujem da pretjeruje.
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
znam samo za nekoliko slučajeva istrošenih zubaca za kardan (dio "šipke" koji izlazi van) i dva-tri slomljena vratila ("šipke") i to zbog rasklimanog prihvata freze ne zato što je osovina nepravilno dimenzionisana.....ili nije krvnički opterećena
za frezanje je pola posla potrefiti pravi trenutak što se tiče vlažnosti, previše vlage lijepi za rezu i samo siječe, ako je suho onda je čisto silovanje mašine....freza više razbija nego što siječe zato je prava vlažnost po mogućnosti zimsko oranje pola posla

Što se tiče zahvata freze, može i 150 u finoj zemlji, na vrijeme uzoranoj, i na vrijeme da se freza. isto tako dovoljno je 50 cm zahvata da napravi havariju, ako udari u žilu (tu 100% nešto puca) tvrda zemlja, kamenje.......neki dan sam napravio snimak u finoj zemlji gdje se traktor igra, u dijelu gdje je zemlja spekla i gdje ima kamenja mi nije bilo do snimanja nego sam pratio kako se freza ponaša i stalno sam morao podizat fretzu da nešto ne strgam i opet je zveckalo na sve strane na samo nekoliko cm dubine, da sam pustio frezu da ide do klizača nešto bi slomio
 

Najnoviji postovi

Na vrh