• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tv serije 800

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ja sam amo rekel da vrti u oba smjera, a kaj se tiče frezanja i nekih drugih radova sa altima koji zahtjevaju pogon preko kardana - kolko ja znam, svi se vrte u desno !
Možda se varam pa me ispravite. Kada je potrebno da se kardan vrti u lijevu stranu ?
 

tomotraktor

Aktivni član
Tu od
16 Pro 2012
Poruka
412
Traktori Tv serije 400,500 i 700, izlazno pogonsko vratilo vrti kontra od kazaljke na satu (znači ulijevo), što nije standard, kao i sam promjer te osovine. Kao takvi imaju svoje namjenski pravljene freze.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Nemojte bzv zbunjivat čovijeka, serija 8 za frezat vrti u denso jer nitko ne freza u rikverc,a šta se tiče težine freze,ubaciš u sporiju i ide...mogo bi i simcu od metra,jer ja sa 24 ks frezam sa teškom 130cm i neidem u najsporijoj,a pošto je spomenuo međurednu obradu preporučio bi mu težu da uzme ako ima financisku priliku,ja imam talijansku laganu od metra i nevalja ništa i imam pravu tešku od 130 ima negdje i slika. Znači čim teža čim veći noževi i prva spora i može vozit i u jednom prohodu napravi poso kako treba,radim cca 15000 čokota trsi i znam šta treba za kvalitetetnu međurednu obradu...


Kad sam pričao o teškoj frezi nisam mislio na brzinu frezanja već o tome kako će ju traktor nosit i posljedice. Imam par priključaka preko 200kg i nije ugodno niti lijepo. Mislim da ove Sicma freze imaju oko 260kg i to je puno. Istina je da će sa težom frezom i teže frezat ali tu puno više ovisi kakav je prijenos tj. diferencijal.
Ja sam sa TV 731 frezao i sa IMT radne površine 140cm i to me koštalo 2500kn. Svašta se može samo pitanje koliko dugo.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Mislim da si malo pretjero sa težinom neću ulazit u neku detaljnu raspravu jer nisam pogledo ali nevjerujem da freza od 1m ima 260 kila ja imam od 130 cm koja je starno teška i robusno napravljena sa velikim noževima i nema 260 kila i traktor je nosi bez problema, nece ni tv predstavljat problem, sta se mene tiče moj savjet je sicma od metra i neće požalit,a kod međuredne obrade nema velikih dubina tako da ni za prenos nebi trebalo bit problema..ali to je samo moje mišljenje i moj savjet

Ovo je tv i freza za koju sam pričo da nevalja,ona je dobra u idelanim uvjetima kojih skoro pa nikad nema,i nosi je bez problema, a druga slika je freze od 130 cm s kojom tučeš kad god očeš nema da neide...i za međurednu puno bolja
 

Prilozi

  • IMG_0621.jpg
    IMG_0621.jpg
    82.7 KB · Pregleda: 354
  • IMG_0616.jpg
    IMG_0616.jpg
    81.4 KB · Pregleda: 351
Posljednje uređivanje od moderatora:

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Sicma freza za lakše uvjete rada od 105cm ima od 130kg pa do 160kg. One za teže uvjete rada kreću od 220kg. Po mom iskustvu sve preko 200kg je teško za tomicu pogotovo ako se radi na kosini i treba se okretat sa dignutim strojem...
Imam Gramip at20 120, ta freza je kao bonbončić za njega. Probao sam i sa mega-ing ne sjećam se jel 120 ili 130cm ii nju već osjeti a o onoj IMT 140 da ne pričamo.
Ove teže freze i priključke osjetim i u vožnji i to mi se ne sviđa. Imam po cesti vožnje 5km i po zemljanom putu 200-300m. To kako teži strojevi "cukaju" tomicu ne može dugoročno biti dobro.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danijel09

Novi član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
15
Pozdrav svima! Novi sam član na forumu. Vlasnik sam TV 821 par mjeseci i jako sam zadovoljan s njim. Sad sam u potrazi za malčerom. Zanima me da li bi ino mmt 105 od 180 kg bio pretezak za njega? Molim vas za neki savjet.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Piše da taj malčer ima 160kg. Ja sa TV 731 imam Seppi-a od 1m ( ima možda i preko 200kg) i trava do guzice (moje guzice :eek:: ) , znači jednogodišnja trava ide u 1 sporoj bez problema. U drugoj brzini ga zaguši. Da uzimam opet vjerojatno bi uzeo roto malčer, ovo ide jako sporo.
 

danijel09

Novi član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
15
Ma na nekima pise 160 kg, a na nekima 180. Tako da ni sam neznam koja mu je tezina. Neznam za roto kosu nisam razmisljo, malčer bi mi vise odgovarao. Samo neznam dali su bolji y nozevi ili čekići.
 

danijel09

Novi član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
15
Ljudi mi govore da uzmem ove kineske EF 95, ali mi se nikako nesviđaju. Ima jos zanonov TSM 1100 sa y nozevima a nije tako ni težak sa 125 kg.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Mislim da je tv 821 ipak malo preslab za neki ozbiljniji malčer sa batovima od metra..

I ja mislim, recimo za ovaj INO piše od 20ks. Makar mislim da tu neće ići veća trava... Ja bi rađe uzeo roto malčer i vozi miško.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Za batove i radnu širinu od metra kod mene ga voze traktori 45 ks + ali recimo da je to ok jer nemaš problema,ali ja nebi uspoređivo roto i normlani malčer...zavisi šta za šta ga misliš koristit ja osobno nemam iskustva kod roto jer ga nisam probo ali imam obični malčer sa Y noževima i zadovoljan sam stvarno odradi kvalitetan poso čak i rozge od vinograda bez problema potuče, mislim da je moj metar širine, Y noževi i pogoni ga 24ks ali to je ono hmm recimo doljnja granica u malo zahtjevnijim poslovima
 

danijel09

Novi član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
15
Ma meni je potreban samo za košnju trave po voćnjaku. Neznam ni sam vise sta uzeti jer sam mislio da je s malčerom lakse raditi nego s roto kosom na manjim povrsinama.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Nemoj miješat roto kosu i roto malčer.
Ako se radi samo o travi onda definitivno roto malčer.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Onda je bolje roto jer tu nema neke debljine,samo nemoj više od metra...nije za tv šire,bolje da lakše radi duže će ti trajat
 

danijel09

Novi član
Tu od
10 Velj 2015
Poruka
15
Onda ću vjerovatno uzet roto malčer, nadam se da neće biti problema s njim posto teren nije bas ravan. Čiji su roto malčeri najpouzdaniji. Nadam se da njih nema kineskih jer nebi volio nesto uzet pa da mi brzo ode.
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Većinom su HR proizvodnje, imaš negdje temu na priključcima za traktore. Dosta se spominju Mega-ing i Strojometal Faić.
 

Krumpironja

Iskusan lik
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
4,054
Mislim da bi ti i polovni bio sasvim dobar jer mislim da tu nema nekih većih kvarova,pogledaj na njuškalu možeš i tamo nać dobar
 

Najnoviji postovi

Na vrh