• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ugovor o davanju zemlje na korištenje

  • Temu pokrenuo dinko
  • Datum prvog posta

turki

Član
Tu od
30 Ožu 2011
Poruka
118
Re: ugovor o davanju zemlje na korištenje

Stiglo rešenje od porezne za ovu godinu i to za zemlju koja glasi na baku koja živi u istom
domačonstvu kao i ja.Mjesečno 9,30 kuna po hektaru.
Skenirat ču rešenje uskoro.
 

OPGRZ

Novi član
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
7
Nitko ne spominje "Ugovor o plodouživanju"...5,10,15 godina,nije bitno,nema plaćanja,nema cifre,nema poreza....bitno je da se zemlja obrađuje i da se održava gospodarstvo...Sretan Uskrs!
 

OPGRZ

Novi član
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
7
...znači prvo treba znati da li je poljoprivredno zemljište državno ili od fizičke osobe;treba dobro pročitati "Zakon o vlasništvu i drugim stvarnim pravima

https://www.zakon.hr/z/241/Zakon-o-vlasništvu-i-drugim-stvarnim-pravima

Kad se nađete u tome onda treba dobro pročitati "Zakon o poljoprivrednom zemljištu"

https://www.zakon.hr/z/133/Zakon-o-poljoprivrednom-zemljištu

..i sada,kada ste to sve pročitali i proučili,trebali bi dobiti odgovor na vaše individualno pitanje...nadam se od pomoći....
 
Posljednje uređivanje:

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
vidim di ukazuje to, nema promjene posjeda zemljišta nego se samo sakupljaju plodovi rada...ali mislim da u poreznoj ipak nisu tak naivni...oni sve te ugovore o najmu, korištenju zemljišta s ili bez naknade svode pod jedan nazivnik...
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Ja bi trebo sutra ic dat na tatu 2 komada zemlje za poticaj dat mu da koristi,od kad su poceli to porezovat?Jel moram ic u katastar vadit cestice ili samo kod biljeznika sa papirima.?
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Prvo u katastar onda sa papirima kod bilježnika...ako si član OPGa nemorate ići bilježniku...
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Ja danas rjesio dao tati na koristenje bez naknade zemlju, pito sam biljeznika za taj porez kaze od nove god.tko daje zemlju u zakup (tj.da neko drugi obrađuje za poticaj)placa mjesecno porez.
Bio u poreznoj pito kazu bit ce mjesecno oko 5 kn.al to mogu platit za cjelu god.
Pitao sam biljeznika i za plodouzivanje kaze to nema veze opet bi platio porez.
 

OPGRZ

Novi član
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
7
...moj javni bilježnik je pročitao ovo,jer ne znaju baš svi bilježnici svoj posao...znači

Zakonu o vlasništvu i drugim stvarnim pravima ( čl. 203. - 211. )
 

maikynet4u

Član
Tu od
14 Pro 2016
Poruka
324
Ja danas rjesio dao tati na koristenje bez naknade zemlju, pito sam biljeznika za taj porez kaze od nove god.tko daje zemlju u zakup (tj.da neko drugi obrađuje za poticaj)placa mjesecno porez.
Bio u poreznoj pito kazu bit ce mjesecno oko 5 kn.al to mogu platit za cjelu god.
Pitao sam biljeznika i za plodouzivanje kaze to nema veze opet bi platio porez.
Pitanje je kako se određuje visina poreza jer je moj susjed za manje od hektara zemlje (u Istri više kamen nego zemlja) dobio ratu od 450kn mjesecno!!!!!!!!

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
LJepo ode susjed u poreznu i pita ja sam bio pito zenska nesto racuna na digitron i kaze oko 5kn.mjesecno,kolko sam skuzio dok je mrmljala 1000kn racunaju najam po hektaru pa od toga 5 posto al opet kako je dosla na 5 kn neznam.
Nek susjed ode i pita.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
...moj javni bilježnik je pročitao ovo,jer ne znaju baš svi bilježnici svoj posao...znači

Zakonu o vlasništvu i drugim stvarnim pravima ( čl. 203. - 211. )

ajde lipo ti pročitaj članak 205. stavak 6. pa onda pametuj...
 

OPGRZ

Novi član
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
7
ajde lipo ti pročitaj članak 205. stavak 6. pa onda pametuj...

lijepo je da čitaš pravilnike i narodne novine,to se od tebe nisam nikad nadala.....
....znanje je majka mudrosti...
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,543
...a kak biti korak ispred "neprijatelja" ako ne čitaš njihove zakone...:p:
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
550
Ja danas rjesio dao tati na koristenje bez naknade zemlju, pito sam biljeznika za taj porez kaze od nove god.tko daje zemlju u zakup (tj.da neko drugi obrađuje za poticaj)placa mjesecno porez.
Bio u poreznoj pito kazu bit ce mjesecno oko 5 kn.al to mogu platit za cjelu god.
Pitao sam biljeznika i za plodouzivanje kaze to nema veze opet bi platio porez.

Pozdrav ljudi evo da javim rezultat stiglo iz porezne 52kn mijesecno moram placat porez sto sam dao tati 6800m2 na koristenje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh