• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ugovor o davanju zemlje na korištenje

  • Temu pokrenuo dinko
  • Datum prvog posta

ZGseljak

Iskusan lik
Tu od
21 Srp 2018
Poruka
2,616
Nakon potpisa plodouživatelj odlazi sa više potpisanih primjeraka kod javnog bilježnika i onda nakon toga u Agenciju gdje se čestice iz ugovora unose u ARKOD? Ili treba još nešto dodatno?
Trebaš ti i vlasnik parcele skupa s potpisanim ugovorom ići k bilježniku. Bar je tak meni rekao javni bilježnik.

A ova situcaija di je više vlasnika jedne parcele i mene zanima, dali je dosta potpis samo jednog vlasnika?
 

MeđiMurec

Član
Tu od
13 Sij 2021
Poruka
70
Pozdrav... prvi put radim ugovor o zakupu, pa me zanima koji su sve dokumenti vlasnika zemljišta potrebni da se napravi ugovor kod javnog bilježnika (imam vlastiti ugovor)?
 

MeđiMurec

Član
Tu od
13 Sij 2021
Poruka
70
Jel ima neki vremenski rok od izdavanja, npr. ne stariji od 3 mjeseca od dana izdavanja? Ili tak nešto.
 

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797
Pitanjce, dali su vam mjenjali cijenu najma o privremenom korištenju zadnjih godinu i pol?
Dali po isteku ugovora (2god) su vam povisili cijenu u novom ugovoru?
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,136
Trebaš ti i vlasnik parcele skupa s potpisanim ugovorom ići k bilježniku. Bar je tak meni rekao javni bilježnik.

A ova situcaija di je više vlasnika jedne parcele i mene zanima, dali je dosta potpis samo jednog vlasnika?
Ne moraš bar dva a ako ih je više čak i tri potpisa kod javnog.
 

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
65
Ne moraš bar dva a ako ih je više čak i tri potpisa kod javnog.
Jel možeš ovo pojasniti, malo je nejasno napisano?
Što ukoliko ima više suvlasnika, da li je jedan potpis dovoljan ili postoji neki zakonski okvir minimuma?
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,136
Jel možeš ovo pojasniti, malo je nejasno napisano?
Što ukoliko ima više suvlasnika, da li je jedan potpis dovoljan ili postoji neki zakonski okvir minimuma?
Za 3 vlasnika dvojica za više onda tri potpisa.
I sva 3 moraju kod javnog bilježnika.
Na kraju odustao nisam mogao sabrat 3 vlasnika.
 

TangoM

Član
Tu od
7 Lip 2020
Poruka
65
Za 3 vlasnika dvojica za više onda tri potpisa.
I sva 3 moraju kod javnog bilježnika.
Na kraju odustao nisam mogao sabrat 3 vlasnika.
Onda ovo znači da je kraj priče sa širenjem poticaja na površine jer je nemoguće sabrati više suvlasnika, uopće ih kontaktirati je noćna mora, a kamoli išta drugo...
Ove mjere su rezultat masovnog upisivanja i eksploatacije tuđe zemlje bez ikakve dozvole i upita, već onako na način "divljeg zapada".
U neku ruku opravdano pooštravanje, a s druge strane zbog kaosa u katastru i gruntovnom ovo će biti kraj sa ovim načinom poticajnih mjera.
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,136
A da gle 3 vlasnika imam na 2 ha i morala su dva potpisat bar.
Nemogu ih sabrat i nisam uspio ali sad nije ni bitno više.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,855
Jel ima neki vremenski rok od izdavanja, npr. ne stariji od 3 mjeseca od dana izdavanja? Ili tak nešto.
Bilo je prije da nesmije biti stariji. I morala je biti službena.
Dns može kopija s interneta biti pravovaljana zajedno s ovjerenim ugovorom, bitno da je ista osoba na oba dokumenta.
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
599
A da gle 3 vlasnika imam na 2 ha i morala su dva potpisat bar.
Nemogu ih sabrat i nisam uspio ali sad nije ni bitno više.
Nema veze kolika je površina, min. 75% vlasništva mora biti potpisano na ugovoru da bi se ostvarilo pravo na poticaj. Tako je meni rečeno prošli tjedan u agenciji
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,518
dva od tri su 66.6666....%
i nije ti isti vlasnik koji ima 1/2 ili onaj koji ima 1/243.... 🤭
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,855
Nema veze kolika je površina, min. 75% vlasništva mora biti potpisano na ugovoru da bi se ostvarilo pravo na poticaj. Tako je meni rečeno prošli tjedan u agenciji
Točno tako,
možda kod nekog agenta u apprrr to nebi prešlo a nebi ni imal opravdanog razloga-samo bitno da komplicira😆
 

Brad1

Iskusan lik
Tu od
24 Lip 2019
Poruka
599
A gle, ljudi rade sebi posao a nama komplikacije...nisu oni tamo radi nas(državna služba i ovi koji donose bjesne zakone) već radi sebe. Evo još jedan slučaj, izvršili su kontrolu zemljišta da nisu niti poslali pismo,niti zvali, niti mail poslali već samo izvještaj dostavili na agronet. I zovem agenciju i pitam kakav je to način,da bi agent-netko tko se u zg javio rekao da oni nisu dužni obavijestiti da je kontrola izvršena. A ti dobiješ primjer za potpisati.
Meni je ova agencija VRH!!! Nekad su ove "problematične" zapošljavati u miliciju, a danas izgleda u apprrr...

Da se razumijemo,treba uvesti red. Jer se neki svašta upisivati, ali trebalo bi uvesti reda i u samu agenciju.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,855
Neki ljudi nisu krivi jer tamo rade, a rade posao kak znaju a ne znaju dovoljno pa ispadne svašta. Svako si protumači pravilnik na svoj način i tebe hebe onda.
 

avialias

Aktivni član
Tu od
10 Ožu 2011
Poruka
527
A da gle 3 vlasnika imam na 2 ha i morala su dva potpisat bar.
Nemogu ih sabrat i nisam uspio ali sad nije ni bitno više.
Nije ovdje stvar o broju vlasnika, nego o postotku vlasništva nad kat česticom.

Ako imamo 5 vlasnika i jedan je vlasnik preko 51% kat čestice dovoljno vam je njega dovesti do JB, a ona 4 se ne pitaju ništa jer imaju manjinu.

Mogu se zaliti samo da nisu proporcionalno dobili najamninu i porez na nju...pa onda svi sute.. :p
 

MeđiMurec

Član
Tu od
13 Sij 2021
Poruka
70
Imam ugovor o zakupu zemlje od 2021. do 2026. ovjeren kod javnog biljeznika. Vlasnik je u meduvremenu prodao zemljite, s time da nije ponudio meni niti me obavijestio da prodaje zemljiste. Da li ja imam pravo obradivat to zemljiste do 2026. kako je definirano ugovorom ili moram izaci iz posjeda?
 
Na vrh