• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ukrasna perad

R

roby

Guest
Pozdrav svima :D evo ja sam novi i držim ukrasnu perad a to su različite pasmine kokoši,gusaka i pataka imam i zagorske purane i biserke.Evo ako još neko drži takvu perad nek se javi i pita šta ga zanima.Veliki pozdrav svima!! :D :D
 

perje

Član
Tu od
2 Ožu 2010
Poruka
38
Evo, i ja sam novi. Uzgajam kokinkine. Zasad imam pijetla i dvije koke. Počele su nesti jaja :D .
Htio bih porazgovarati o toj temi sa članovima foruma. Pa...samo pišite postove na ovu temu :D
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
...prodajem jaja za nasad

...prodajem jaja za nasad peradi pasmina rhode island i plimouth rock...cijena je 4 kn/kom, šaljem i poštom
tel. 099/7400 680
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
koja od ukrasnih peradi nesi dobra i krupna jaja,uz adekvatnu ishranu,podrazumijeva se?
 

breskvar

Aktivni član
Tu od
25 Velj 2009
Poruka
1,150
koja od ukrasnih peradi nesi dobra i krupna jaja,uz adekvatnu ishranu,podrazumijeva se?
...obje ove pasmine nesu i puno i krupna jaja (mislim na rhode island i plimouth rock)...fotke mojih rhode islanda možeš pronaći večeras na "Svijetu ljubimaca", forum, tema "uzgoj fazana i ukrasne peradi"...moj nick na tom forumu je bumbomir
...inače koke su težine preko 3 kg, pijetlovi između 4 - 5 kg
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
...obje ove pasmine nesu i puno i krupna jaja (mislim na rhode island i plimouth rock)...fotke mojih rhode islanda možeš pronaći večeras na "Svijetu ljubimaca", forum, tema "uzgoj fazana i ukrasne peradi"...moj nick na tom forumu je bumbomir
...inače koke su težine preko 3 kg, pijetlovi između 4 - 5 kg



hvala pogledaću
 
H

Hrvach

Guest
Pozdrav ljudi! Jel drži neko biserke (perlinke,morke) čuo sam da su dobre za tjeranje škanjaca i ostale gamadi. Zadnjih tjedan dana muku mučimo s škanjecem koji nam diže kokoši pa sam odlučio nabavit biserke da ga bar malo drže podalje od kokoši.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Pozdrav ljudi! Jel drži neko biserke (perlinke,morke) čuo sam da su dobre za tjeranje škanjaca i ostale gamadi. Zadnjih tjedan dana muku mučimo s škanjecem koji nam diže kokoši pa sam odlučio nabavit biserke da ga bar malo drže podalje od kokoši.

Samo pazi da imaš tolerantne susjede jer biserke su izuzetno glasne i mogao bi imati problema... :lol:
 
H

Hrvach

Guest
:lol::rolleyess::lol: Navikli su oni već na sve. Imam pjevca koji je najglasniji od pol 4 do 7 ujutro. Ako me nisu do sada ubili neće niti dalje. Inače ti držiš biserke?
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
:lol::rolleyess::lol: Navikli su oni već na sve. Imam pjevca koji je najglasniji od pol 4 do 7 ujutro. Ako me nisu do sada ubili neće niti dalje. Inače ti držiš biserke?

Ne držim ali znam koje probleme međususjedske mogu napraviti :lol:

Pravo mjesto za potragu ti je svijet-ljubimaca a vidim da si tamo već pitao.. ;)
 
H

Hrvach

Guest
hahahahaha! Ako imam malo sreće neće samo škanjce otjerat, možda se i susjeda riješim
 

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Imam pitanje za vas znalce: živim u Zagrebu (Dubrava) i imam lijepo ograđeno dvorište i mali povrtnjak, da li mislite da bi mogla u tom svom vrtu držati recimo par fazana ili pauna ili možda nešto drugo i kako se o njima treba brinuti?
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Imam pitanje za vas znalce: živim u Zagrebu (Dubrava) i imam lijepo ograđeno dvorište i mali povrtnjak, da li mislite da bi mogla u tom svom vrtu držati recimo par fazana ili pauna ili možda nešto drugo i kako se o njima treba brinuti?
Zavisi koliko je veliko dvorište.Isto tako morali bi imati i zatvoren prostor za njih (volijere) jer će ih inače biti posvuda.Dosta su i glasni pa to treba uzeti u obzir zbog susjedstva.Ja ih nisam držao ali kolege koji ih gaje imaju velike površine.
Ako vas zanima više, upućujem vas na ovaj mali vodič za uzgoj fazana:https://docs.google.com/document/d/1sdpBjdTs_tDgrTeZNf22xJhyPrTCk-b0_Jx10XwK2tQ/edit?hl=hr
 
Posljednje uređivanje:

dotty

Član
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
96
Zavisi koliko je veliko dvorište.Isto tako morali bi imati i zatvoren prostor za njih (volijere) jer će ih inače biti posvuda.Dosta su i glasni pa to treba uzeti u obzir zbog susjedstva.Ja ih nisam držao ali kolege koji ih gaje imaju velike površine.
Ako vas zanima više, upućujem vas na ovaj mali vodič za uzgoj fazana:https://docs.google.com/document/d/1sdpBjdTs_tDgrTeZNf22xJhyPrTCk-b0_Jx10XwK2tQ/edit?hl=hr

Hvala! Pogledat ću vodić za uzgoj, ali ne mislim uzgajati fazane, mislila sam onako jedan par kao kućne tj. dvorišne ljubimce.
 
D

darnije

Guest
Imam ja jedno pitanje. ima li netko jaja biserke za prodati. Meni bi trebalo .. nalazim se u slavonskom brodu.
 
H

Hrvach

Guest
Imam ja jedno pitanje. ima li netko jaja biserke za prodati. Meni bi trebalo .. nalazim se u slavonskom brodu.

I mene isto zanima. Mogu biti jaja ili velike biserke!
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Pozdrav ljudi! Jel drži neko biserke (perlinke,morke) čuo sam da su dobre za tjeranje škanjaca i ostale gamadi. Zadnjih tjedan dana muku mučimo s škanjecem koji nam diže kokoši pa sam odlučio nabavit biserke da ga bar malo drže podalje od kokoši.

Je si li držao ili si možda u razmatranje uzeo i guske?Mogu ovisno o vrsti biti izuzetne čuvarice-dojavljivačice nepozvanih gostiju.Ja sam godinama držao Tulušku gusku i moram ti reći da sam se više oslanjao na njih nego na svog Njemačkog ovčara!!!Samo da napomenem da su susjedi kad su htjeli doći kod mene, prvo nazvali da li su guske puštene...:mrgreen:
 
H

Hrvach

Guest
hahah Guske imam sezonski,ali ih baš ne volim jel s njima nikad na zelenu granu. Uvijek me gusak napada, mene mrzi više nego sve ostalo. Biserke su mi ljepše i mirnije.
 
Na vrh