• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ukrasna perad

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
to su mu onda od novog pevca piceki,onog kaje prošle godine uvezel iz njemačke.dok ih slikaš stavi na forum da vidim :D
Budem samo dok se vrijeme popravi jer na šta sad liče jeza me hvata kad vidim te jadne kokoši.... :madmana:
 
P

picek2kom

Guest
Budem samo dok se vrijeme popravi jer na šta sad liče jeza me hvata kad vidim te jadne kokoši.... :madmana:

pa kaj tvoje idu van po tom vremenu blatnom:confused:
moje nikad neizlaze na mokro tak su naučene.nije to dobro jer životinja se prehladi isto ko i čovjek.možda bi trebo negdi nabavit pevca koji bi ih vodio na suho u natkriven prostor. kod mene nema vrata na zatvorenom dijelu volijere čim par kapi kiše padne oni svi unutra odma idu tak da nisu ni blatni ni mokri pogotovo brame radi perija na nogama i prek cijelog poda im je slama na debelo tak da se drže tog dijela same.da je snijeg 2 mjeseca mislim da nebi izašle van tih dva mjeseca hahaha.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Ma dok pada ne idu van ali sada su staze okopnile i vidi se zenlja i šljunak pa su krenule polako okolo a moje nastambe su samo za spavanje.Za sada nemam natkrivenog prostora gdje bi mogle boraviti.Nadam se da će se to na proljeće promijeniti jer ne mogu ih takve više gledati.Možeš mislit kak je sa svilenima... :scratch
 
P

picek2kom

Guest
Ma dok pada ne idu van ali sada su staze okopnile i vidi se zenlja i šljunak pa su krenule polako okolo a moje nastambe su samo za spavanje.Za sada nemam natkrivenog prostora gdje bi mogle boraviti.Nadam se da će se to na proljeće promijeniti jer ne mogu ih takve više gledati.Možeš mislit kak je sa svilenima... :scratch

aha znači to je premali prostor u kojem bi htjele boraviti cijeli dan.ja sam napravio dosta jeftino od jelovih oblica(10kn komad od 4metra) konstrukciju i obuko sa ceradom i natkrio pločama koje sam dobil zabadav stare.tak da je jedan zatvoreni dio 4x2metra i unutra sam predvidio pevca i 6 koka.možeš pogledati slike na fejsu
 
H

Hrvach

Guest
Voice, ima ih na skoro svakoj pilani za kupiti,ali po meni je to skupo rješenje. Jelovi okrajci su isto ko i oblice samo tanji i ima malo više posla s njima dok se napravi rub. Kubik dođe 400-500kn, a to je cca. 40-45m2 površine.
Pogledajte zadnju sliku u temi, to je kokošinjac od mojih dede i bake, deda mi je stolar pa ga je napravio od okrajaka.
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=19317
 
P

picek2kom

Guest
Kakve su to oblice?di to ima?

oblice jelove, to su ti sušci u šumi i šumarija da obično ljudima da si te sušce poruše, tako da sam ja kupio od jednog čovjeka koji je porušio a nekaj sam išel i sam rušit i dopelat doma to su oblice otprilike promjera 10cm naravno ima svakakvih al su meni takve bile po volji i obično su duge oko 4-5m. žena ih je ogulila od kore a ja sam krojil volijeru i kasnije ju obuko ceradom(koju kasnije planiram maknut i umjesto cerade stavit osb ploče) a krov sam pokril pločama, us to da sam oblice iskoristio i za stupe za ogradu vanjskog dijela volijere.
 

Voicee

Član
Tu od
27 Lis 2010
Poruka
163
Da vidio sam malo prije i super je samo bi stvarno trebao nastambu za spavanje napraviti čvrstu jer bu inače još slika pod tim naslovom (nakon lisice) ili staviti psa unutra
 
P

picek2kom

Guest
Da vidio sam malo prije i super je samo bi stvarno trebao nastambu za spavanje napraviti čvrstu jer bu inače još slika pod tim naslovom (nakon lisice) ili staviti psa unutra

te lisica nije dirala, iza ima još jedno dvorište di su bile domaće njih su odnijele i pobile 70 komada otprilike lisica lisac i mladi i to usred bijela dana tak da nastamba nije tolko bitna dal je zatvorena ili ne. a u ovom prvom dvoru je pas pa zato nisu zalazile naprijed.
 
P

picek2kom

Guest
O Bože moj..... 70 kom. :mad: Ja sam ostao samo bez jedne guske pa mi bilo žao.

oko 70 komada u jednom prijepodnevu,baš to jutro nije bilo nikog doma ni od nas ni od susjeda s jedne ni s druge strane...sad sam prije mjesec dana prodal još domaće kaj sam imal i budem delal još volijere iza di su ove bile i pustil bum pesa i iza da može ić...laku noć
 

Filip

Član
Tu od
3 Kol 2011
Poruka
369
Stvarno su super ;) ..jel ces imat sarenog pjevca viska ko kakvi su na prvoj slici?
 
D

Damir 13

Guest
Pozdrav svima, ja sam Damir i uzgajam ukrasnu perad od peradi drzim brame u bjeloj columbija boji, pat. brame u jarebičasto trakastoj boji, crne i plave australorpe, špricane kokinkine i HPK( hrvatske patuljaste kokoši), imam i zagorske pure i biserke a odnedavno i guske.....
 
H

Hrvach

Guest
Bok Damir! Imaš na početku upute za postavljanje slika na forum pa si prouči malo. Postavi slike peradi da vidim kak izgleda to kaj imaš :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh