• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

seat

Aktivni član
Tu od
8 Ožu 2013
Poruka
934
Čije je ulje gdjesi kupovo? Koliko sonalika ima sati nakon koliko se ulje mjenja?
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Inino ulje,najveći diler ulja u našoj županiji,da ne radim reklamu.Konačno je tisuću okrenula pa da malo getribu osvježim
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pitanje- imam tri različite gradacije Hipenola,od tri različita proizvođača,tri različite količine. Dali se to smije sve skupa usuti u rotodrljaču,zajedno sa nešto tekuće masti? Da ne bi slučajno došlo do nekakvog pjenjenja ili sličnog...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ako ulijevaš ulje, nemoj i tekuću mast. Ili jedno ili drugo.
Ulja bi i mogla zajedno, jer ionak nebuš videl pjeni li se ili ne :D:
Šalim se. Nisu to velike brzine, a za ulja bi bilo dobro da su čim veće viskoznosti.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Znači imam ovo dvoje,svakog po cca 3 litre-


image uploading


forum image hosting

I još bi na to išlo oko 20 litara hipenola koji moram kupiti,bit će neki gusti,120 ili 140, i 5 kila tekuće masti.
Zakaj ne i tekuću mast? Tu se ipak razvija neka temperatura,pa ona postane dosta viskozna,i valjda nekaj podmazuje,bar si tak mislim... Do sad je bila unutra kombinacija ulja i masti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja mislim da to bez ikakve bojazni možeš pomiješati.
Isto tak i tekuču mast u kombinaciji sa hipenolom. Mnoge sam čul ljude da tak meču i nemaju nikakvih problema.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Ja ne volim tekuću mast, jer je veliko unutarnje trenje, pa se jako grije.
Drugo, hvata špenu na sebe koja se nikako nemre izaći iz nje, pa skupa s njom podmazuje.
Ulje se ipak istaloži (zupčanici ga razbacaju po stijenkama, pa špena ipak ostaje tam).
Ak ti ne cure semeringi, nemaš razloga za mast.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Čul sam i ja da je to dobro,i majstor mi je tak rekel,samo me ipak zanima drugo mišljenje...
Šteta mi je tih 6 litara baciti...

ZJ- znači da je onda ipak bolje bez masti?
Semeringe baš i mijenjam,pa usput i ulje... Točnije,gusti crni talog koji je do sad bil u njoj... :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja mislim da tekuča mast usljed zagrijavanja postane stvarno tekuča i opet je ko gusti hipenol.
Kad ju jednom zupčanici izmješaju sa hipenolom maže bolje na hladno. Za male komadiče idealna kombinacija.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kod rođaka na Uniju 640 kapalo ulje na prednjoj poluosovini , promjena semeringa nije pomoglo (Mamek majstor) stavil privremeno tekuču mast i ide dan danas a bil je u prvoj seriji koja je prodana u firmi DOM KŽ .
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
U cjepacu mi ulje hidrol 46, kad se ugrije hidro motor zastajkuje, dali bi pomoglo da uspem koju litru hipenola 90, da poguscam taj hidrol, Mislim da nebi trebalo smetatai da se jedan sa drugim mijesaju, pogototoo ako na 40l uspem 3 l.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
E baš mu budeš pomogel s Hipenolom.
Pa ulij viskozniji Hidraol 68, 100 ili čak 150.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
hipenol sam imao pri ruci, mislis da je hidrol 68 gusci od 90 za mjenjac
 
Posljednje uređivanje:

krunoslav7

Član
Tu od
12 Kol 2012
Poruka
60
Jučer sam promjenio ulje u zetoru 5211,stavio sam ina super turbo,200kn 10L.
Tlak ulja mi je kad se ugrije stalno između 2-3bara ovisno o okretajima motora.

Eh moj ihc starudija ima sa lanšnjim uljem pritisak sa hladnim motorom u leru 3,8bara,sa vručim 3,6 bara,pod gasom dobiva još 0,2bara,kaj da ja onda velim,ulje ina super 5,motor za Bogove:cool2:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Eh kolega,tvoj ima case motor koji tuče više nego duplo sati od zetora,i to se nemre usporediti nikak po ničemu.
Jedino kaj za zetora ima djelova svuda i jeftini su.

-ZGP-
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Gubi li motorno ulje (npr Shell Rimula R5E 10W-40) na kvaliteti ako nekoliko godina stoji u kanti, odnosno u kojem vremenu od proizvodnje (kupnje) ga treba potrošiti da ne izgubi kvalitetu?

Ispričavam se ako je već bilo govora o tome, ali pregledom zadnjih 10 stranica nisam pronašel odgovor.
 

Najnoviji postovi

Na vrh