• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Pa ja se nadam da će moji biti dobri, ako ništa ne napišem ovdje u vezi njih znači da su dobri, a ako budu loši napisat ću da bi i drugi znali da ih ne kupuju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ja nisam imal loših iskustava kaj se curenja i raspadanja tiče, e sad kolko čiste ....
Ako je nakon 150 sati ko nov onda čisti jako malo ili ništ jer tak čistu naftu niko ne toči.
I na ova dva je jako mala razlika ali je ima.

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
E to neznam, nikad mi nije palo na pamet da ga nakon upotrebe idem otvarati da vidim kakav je iznutra.
uostalom kaj bi prostim okom i videl osim da je crn
 

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Ovo kaj StricVujc veli da se raspertlal filter ne mora znaciti da nikaj ne valjaju. To ak se jedan tak razišel, možda je to jedinstven slucaj.
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a možda je prejeral s stezanjem pa ga je "okrenu" , stric navodno bilda na tavanu.
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Stric ako treba s jednom rukom drži filter, a s drugom na njega zašarafi traktor…:tractor: no stric rabi bosch filtre.
A zgodu s raspertlanim "clean" filtrom je pričal neki drugi striček u dućanu. Gospođa koja tamo radi mu je objasnila da se to nemre nikaj reklamirati niti refundirati :icon_toilet:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Mi na SAME stavljamo uljni na motor taj Clean sad je več 2. ili 3. gore, nikakvih problema, svakih 150-200 rh svejedno ide u koš.
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,434
Ma kod mene oko 100 rh gore i ide drugi. Vizualno mi ljepo izgleda i ljepo se uklapa uz traktor..haha, zato sam ga i kupio..:icon_eyes:
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Evo što kaže internet:
copy/paste odavde: http://uputstva.org/uradi-sam/koje-motorno-ulje-odabrati/ (prvi komentar ispod teksta)
1. MAHLE/KNECHT – bez premca u kvaliteti filtracije i izvedbe samog filtera
2. HENGST – vrhunski njemački proizvođač filtera
3. MANN/HUMMEL – zar treba što dodati za MANN filtere
4. WIX/FILTRON – kvalitetni filteri dostupni i plićem džepu
5. UFI – talijanski proizvođač koji ima odobrenje prve ugradnje u veliki broj vozila, kako europske, tako i azijske proizvodnje
6. RYCO – australski proizvođač vrhunskih filtera, nažalost jako slabo zastupljen na europskom tržištu.
7. PURFLUX – prva ugradnja u francuska vozila

ZA IZBJEGAVATI :
1. FRAM – proizvođač od kojeg je ostala samo stara slava, u principu radi nekvalitetne low-end filtere koje su čak zabranili za ugradnju u TOYOTA i HYUNDAI vozila na američkom tržištu, kod nas nažalost široko rasprostranjeni filteri
2. CLEAN – talijanska mala privreda, najčešće se radi u Kini i samo rebrandira, vrlo upitna stvarna kvaliteta
3.FIAMM – škart unutar SOFFIMA grupe, nekada bili kvalitetni, ali ih je vrijeme pregazilo
4. ARMAFILT – mađarski proizvođač koji rebrandiranjem jeftinih kineskih kopija pokušava održati korak s tržištem
5. JAPANPARTS – iako ime sugerira da je riječ o japanskom proizvođaču, u pitanju je najlošiji talijanski škart
6. NIPPONPARTS – drugo trgovačko ime za kineske jeftine filtere

Ja sam se za FIAAM (ovaj gore krivo piše FIAMM) isto neugodno iznenadil da je sad na listi "za izbjegavati". Nekad je slovil za jako kvalitetan, prije bosch-a sam imal FIAAM, a sljedeći bu valjda konačno JCB, inače košta malo više od dva bosch-a oko 108kn ak se ne varam, našel sam i trgovinu i tip filtera i sve i kontaktiral trgovca, rekel da more poslati ali na kraju je razum prevladal i nisam to uzel. Ali razum je precijenjena stvar... i logika isto :icon_confused:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,746
Ja bi radije uzel MAHLE jeftiniji su od JCB gdje kupuješ samo boju i znak proizveden ko zna gdje, Kaj se tiče MANN filtera čim vidim da na njemu piše proizveden u JAR odma mi je muka...
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
da farba mu je lijepa ističe se, zapravo videl sam na jednoj slici na JCB filtru piše made in Saudi Arabia sad dal je to neka zajebancija ili je tak :icon_scratch: uglavnom i to me je uz cijenu odbilo od kupnje.
 

vikicab4

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
277
kupio sam RD 2 m pa me zanima kaj da stavi ulje ili tekuču mast za podmazivanje zupčanika
 

Steff

Aktivni član
Tu od
23 Pro 2010
Poruka
487
Tekuču mast metni, ili pomiješaj tovatnu mast sa hipenolom, tak bum i ja u svoju metnul...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
982
dobar dan kolege...morao bi promjeniti ulje na traktorima ovih dana pa me zanima kakva vi ulja sipate...ja sam do sada sipao 15w40.....e sada sta vi mislite o 20w40..koja je razlika i koje je bolje..pozzz
 

Najnoviji postovi

Na vrh