• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

foler

Član
Tu od
17 Lis 2014
Poruka
434
fala ti..budem vidio ovu subotu na gruntu i poslikao...kaj se taloga tice imam vakuumsku rucnu sisaljku pa cu sa njom probat malo toga povuci van...

jesam na dobrom tragu?
Untitled-1_1.jpg
 
Posljednje uređivanje:

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,543
Mislim da ti to ulje za 560 bude prerijetko osim ako stavljaš radi kiper prikolica da imaš svuda isto.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bas zato i stavio , jer je bolje ljepše hidrulika radi i ljepše se šalta .
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Lidl w5 15w-40 ulje 80kn 5l, jel koristio tko, jel bi to bilo ok za 533? Koliko vidim po specifikaciji bolje od super5, ima acea a3/b3.
I još jedno pitanje, je li bolja zamjena za sae40 20w50 ili 10w40?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Lidl w5 15w-40 ulje 80kn 5l, jel koristio tko, jel bi to bilo ok za 533? Koliko vidim po specifikaciji bolje od super5, ima acea a3/b3.
I još jedno pitanje, je li bolja zamjena za sae40 20w50 ili 10w40?
Koliko sati namlatiš sa njim godišnje? Ina super 3 ti je 10L oko 180kn i to je za ferca vrhunsko ulje, a i provjereno jer ga ljudi toče i u novije traktore.

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 

sosta

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
205
Joj, super 5 je nakon par sati već crno ko katran, a kamoli tek super 3[emoji3]. Super 3 smo stavljali prije, sad nakon generalke super 5, oko 100h godišnje.
Kad smo već kod boje ulja, 10w40 od lidla neko polusint, ali mislim da nije marka w5, 4l bile 70kn stavio u bcs kosilicu, nakon sezone je i dalje žuto, a super 5 bio skroz crn.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Joj, super 5 je nakon par sati već crno ko katran, a kamoli tek super 3[emoji3]. Super 3 smo stavljali prije, sad nakon generalke super 5, oko 100h godišnje.
Kad smo već kod boje ulja, 10w40 od lidla neko polusint, ali mislim da nije marka w5, 4l bile 70kn stavio u bcs kosilicu, nakon sezone je i dalje žuto, a super 5 bio skroz crn.
To ti uopće nema veze, može ono biti crno, ali bitna su svojstva koja ima. Pocrni od taloga na dnu kartera. Ne velim da ovo iz lidla ne valja, ali ipak nekak volim uzeti takve stvari provjerene. Recimo tu u holandiji svi živi koriste Eurol, a nikad nisam čul za njih dok nisam tu došel. Puni se 100m od moje firme.

Poslano sa mog Lenovo K10a40 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje:

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Joj, super 5 je nakon par sati već crno ko katran, a kamoli tek super 3[emoji3]. Super 3 smo stavljali prije, sad nakon generalke super 5, oko 100h godišnje.
Kad smo već kod boje ulja, 10w40 od lidla neko polusint, ali mislim da nije marka w5, 4l bile 70kn stavio u bcs kosilicu, nakon sezone je i dalje žuto, a super 5 bio skroz crn.

Kupi inu super max ulje je super ina 5 je smece prema njemu.
a razlika u cijeni mala kod jozica je 215 kn 10 litara .
Par ljudi sam narucio i svi su na max prešli
 

zeko

Aktivni član
Tu od
16 Velj 2009
Poruka
1,633
Sipam INA super max u kombajne i traktore i prezadovoljan sam. Pokazalo se odlično a ide 200sati da ne pada nivo.. Normalno pod pretpostavkom da je motor u dobrom stanju.
eb20f2fdacbccc002103392f5f9f00de.jpg
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ulje koje brzo pocrni je mozemo reci dobro ulje, jer ono u sebi ima deterdzente koji ispiru cadju i razne necistoce, ono ulje koje dugo ostaje bistro moze biti isto dobro sto se tice podmazivanja ali sto se tice ciscenja motora je jako lose
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,705
Ulje koje brzo pocrni je mozemo reci dobro ulje, jer ono u sebi ima deterdzente koji ispiru cadju i razne necistoce, ono ulje koje dugo ostaje bistro moze biti isto dobro sto se tice podmazivanja ali sto se tice ciscenja motora je jako lose

Po toj tvojoj teoriji je SUPER 5 jako loše ulje ili moj traktor ne valja kad na 100 sati još ni crno....
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Kod mene u motoru sva ulja pocrne, neznam kakav imas traktor kad nakon 100 sati je bistro ulje (da slucajno ne gledas ulje iz hidraulika :))
 

Najnoviji postovi

Na vrh