• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,903
Bude, kak je i meni onu kaj mi je obečal sačuval.
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
698
Pozdrav,
koje ulje lijevate u bočne reduktore prednje vuče i u prednji most.

Na jednom traktoru imam mokre kočnice u mostu - Landini Rex105 GT (DANA Most) i po meni bi ovdje išao Transhidrol JD50. U bočne Reduktore Hipenol 90.

Na drugom traktoru - Deutz Fahr Agrotron 135 MK2 imam ZF most, ovdje bi u most i bočne reduktore stavio Hipenol 90.

Dali je to ok ?
 

aag14v

Dobro znana faca
Tu od
4 Kol 2011
Poruka
698
Uputa za Agrotrona imam, tamo se navodi Hipenol 90.

Za Landini Rex imam radioničko uputstvo ali tamo se ne navodi koja ulja idu u pojedine dijelove.

Za bočne i zadnje planetarne reduktore Hipenol 90 će biti ok...

A logika mi kaže ako ima mokre kočnice u prednjem mostu da ovdje treba ići Transhidrol JD50.
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
715
Ne znam gdje postaviti pitanje pa premjestite u slučaju da sam fulao.

Znate li možda koja vrsta masti se koristi u ovakvim plastičnim ulošcima za slavinu/bateriju?

Mast bude između svih plastičnih dijelova da se lakše pomiču i bolje brtve. Od kamenca mi je prvo zapekla ručka, a onda veliki vijak koji drži taj uložak ispod. Sreća pa sam imao špricu da ušpricam ocat unutra, inače ne znam kako bih skinuo. Čišćenjem kamenca sam skinuo i skoro svu mast. Vodoinstalateri uvijek mijenjaju cijeli uložak, to je za pi*kice, a ja ga popravljam. :D

Zasad sam stavio običan silikonski sprej, ali nije baš idealan za to. Jedan kolega je predložio Ivasim Biosim kao fiziološki neškodljivu mast, ali ne mogu je naći u lokalnim trgovinama.
 

neznalica

Član
Tu od
2 Svi 2013
Poruka
34
Zavisi od kojeg materijala su brtve.Na takvi mjeatima je obicno EPDM a on ne podnosi svakave masti(navedenu mislim da pogotovo ne jer je na biljnim uljima a to izaziva bubrenje EPDM-a) prije silikonsku mast
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
715
Skoro cijeli taj uložak je plastičan, brtve su daleko od masti i nemaju ulogu u zatvaranju i usmjeravanju vode kada se okreće ručka. Onda bi SIM-772 bila idealna, transparentno-bijela mast i brtvilo
proizvedeno na bazi silikonskog ulja. Tako nešto prozirno bijelo je i bilo prije.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,550
Mast koju tražiš je ova:
20211004_233817.png
Nije jeftina i teško ju je naći pri nama.
 

Mario1993

Aktivni član
Tu od
24 Velj 2015
Poruka
246
50% popusta je na plaćanje dinersom danas. 4l pakovanje i da s pdvom cijena 67,50 kn.
Ovo vrijedi samo online.
LINK
 

StricVujc

Član
Tu od
1 Tra 2010
Poruka
837
Jel valja ulje Adeco Novi Sad? Gledam njihovo 15-W40 "Leader", to bi bil analog "Super 5" od Ine.
Inina ulja su sad stvarno preskupa da sam barem lani kupil dok je bilo još 185kn 10l...

Uglavnom razmišljam o promjeni ulja u traktoreku nakon mnogo godina pa rekoh da bi taj Adeco naručil jer uz motornog treba mi i 4l hipenola 90, a taj od Ine sad košta 200kn! Za 4l!
 

Najnoviji postovi

Na vrh