• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Ekipa gdje kupujete motorna ulja, konkretno INA super5?
Užasno je poskupilo, možda bi se bolje isplatilo uzet neku veću količinu nego kupovati po 10 litara..
Ili postoji koja alternativa, slična super 5?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,335
Kod nas je zadnja cijena bila 270 kn za 10 litara, sad me zanima koliko su poskupjeli. I ja sam razmišljao o većem pakiranju al ga tu kod nas nisu imali.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nedavno uzeo pantherol 15w40 pa bumo vidjeli šta če zetorovi klipovi reći na to dok dođe vrijeme zamjene. 20 litara 500 kuna.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,869
Ekipa gdje kupujete motorna ulja, konkretno INA super5?
Užasno je poskupilo, možda bi se bolje isplatilo uzet neku veću količinu nego kupovati po 10 litara..
Ili postoji koja alternativa, slična super 5?
Na vecim Ininim pumpama, po narudžbi, nižim cijenama nek u maloprodaji u ambalaži 55 ili 205/1
Na ostalim veleprodajnim mjestima tipa Gumiimpex... Dobra trgovina s njemačkim i skandinavskim uljima -Mga trgovina doo
 

gladhr2

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2019
Poruka
290
Ja uzmem najčešće Total ili tako neko i dosad nije bilo problema, kupujem na bačvu 210 litara, više manje svi veći trgovci imaju s dostavom
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Naravno da se više isplati na veće količine, ja uzimam u Intercarsu Orlen oil Platinum Ultor 15W40 i na 205L me izađe oko 20kn/L, ali imam rabat cca. 32% na njega, API od CG-4 do SL. ACEA mu je E3/E5/E7 tako da je dosta bolje od Super 5.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Naravno, papir sve trpi, ali pravi test se može napraviti kod kuće tko hoće, pa vidi što i kako.

Ja osobno nisam pristran jednom ulju, probao i Ina Super Turbo i Orlen Platinum Ultor, Shell Rimula R4 i apsolutno nikakavih razlika nisam vidio između INAe i Orlena, osim što je Ultor ispao malo svijetliji iz motora nakon 200rs i možda ga je potrošio pola litre manje, ostalo ja ne mogu vidjeti golim okom. Dalo bi se poslati na analizu pa se onda može pričati pametnije.

Ali zato Rimula... I INA i Orlen mogu ostat u kantici pored Rimule, nakon 250rs, sveukupno sam morao dodati cca 0.75L, dok kod INAe i Orlena u prosjeku bude od 1.5L do 2L na 200rs. Baš sam si vodio bilješke oko potrošnje malo. I konzistentnije je kada izađe van nego gore navedeni dvojac, ali zato i košta cca 35% više.

Rimulu uzimam na 55L bačvicu jer sipam samo u JDa i Zetora (sada će i Dominator dobiti isti tretman) Litra ispadne oko 34kn.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
423
Kamo idete sa starim uljem?
Konkretno imat ću sad jedno 60-80 litara ulja. Što od getribe što od motora.
 

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,988
Čuo sam da neki natope drva u rabljenom ulju pa nakon što se vatra razgori ubacuju.

Ko kaže da to nije ekološki taj ne zna da se rabljeno ulje reciklira većinom spaljivanjem u brodovima kao teška nafta.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Bez obzira na cijenu i podatke sa kantice ja i dalje ostajem vjeran ulju INA super turbo.
Koja je razlika izmedu super max i super turbo? Do sad sam koristio super 5 ali vidim da su cijene slične pa razmišljam da uzmem jedno od ta dva.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Neke sitne razlike sigurno postoje, ako ne u sastavu onda u dopuštenjima...
Ja se nekak držim zlatne sredine, a u kemijske sastave ulja se baš i ne razumijem. Meni za moje potrebe je turbo dovoljan.
 

Najnoviji postovi

Na vrh