• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

zoran89

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2015
Poruka
2,909
S inom ostaviš stroj vani na jednoj kiši ona pobijeli, nakon druge kiše je više nema.

Renolit nakon cijele zime što stoji je skoro kao i prvog dana.

Puno mi je masniji i ljepljiviji...

Ja iskreno za neke zglobove i takve stvari za koje je bitno samo da su masni koristim najjeftiniju koja ima u danom trenutku kupnje.

Za sve ostalo renolit.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Kak misliš "ne dopušta ulazak prašine"? Pa to spriječava bilo koja mast!!!
Naj se derati s tim uzvičnicima na mene!!!

Mislim ovako, uzmi neki ležaj, bar ih ti imaš, otvori ga, natrpaj BFX i vrti ga, vidjet ćeš da je takve konzistencije da se unutra vrti s kuglicama, a na vanjskom rubu ostaje "opna" koja se vrti puno sporije i kada se na njoj nakupi prašina, ne mješa se puno s masti koja je oko kuglica, zato što je gusta i ljepljiva.

Dok uzmi neku drugu koja nije toliko konzistentna i vidjet ćeš da se puno brže "uprlja".
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,548
To namažeš BFX-om dok radiš, a Lip-om dok stoji? 🤭😂
Baš...
Očito BFX nije dobra za to za kaj ju koristim (ne podnosi brzine), podsjeća me na crvenu LIS3, koju odavno ne rabimo.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,527
@AirBoX kaj mi vrijedi kaj ima 50 različith vrsti masti kad imam mazalicu 5kg, bubnem u nju kantu masti i mažem dokle ima. Razumijem kaj hoćeš reć ali razumiješ i ti mene valjda. Po dvoru se ništa ne raspada prije vremena, a ako sam nekom ležaju uporabom krive masti skratio životni vijek 15% ili koliko već, ne dira me to. Tak i tak niš nije vječno i sve treba održavat i servisirat.

@MUHA more bit Lipleks, BFX ili bilo koja druga kombinacuja slova kod nas je to i dalje tovatna mast hahah.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,896
@MUHA more bit Lipleks, BFX ili bilo koja druga kombinacuja slova kod nas je to i dalje tovatna mast hahah
Ovi "moji" lokalci vele tafatna, ponekad im se omakne pa vele i tovarna mast pa se ja samo šalim na njihov račun....🤭 🤭

Ja osobno koristim tovatnu mast FAM LPD 2 za sva moguča podmazivanja. Od prednjeg kraja, brtvila, ležajeva, pantov, gumica.....
Piše na njoj da je to Litijumova mast za dugotrajna podmazivanja, a u ono vreme je pisalo za 100 000 kilometara.
Moje potrebe zadovoljava
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
@vlč.puknuti i @Lee Champa malo vas dvojica mene...

Ma ljudi moji, ja samo divanim, volim diskusiju, ništa drugo. Ne kudim niti jednu, niti drugu mast, niti sam pristran jednoj, niti drugoj. Ali ako ćemo pričati o svojstvima, hajmo onda kako je, a ne reći da nešto ne valja ili valja tek tako.

Kako već rekoh i ja koristim BFX i trpam je svugdje, ali reći da ležaj ili nešto odlazi jer se maže, ***** ga ja... Svaka mast je najbolja mast, samo da je podmazano!
 

IvanMan01

Novi član
Tu od
22 Tra 2023
Poruka
3
Pozdrav,
Imam poločicu na ac-u gdje piše da sipam 10w40 aa vlasnik od prvog dana sipa 15w40. Koja je Vaša preporuka? 2780b7df-aa3b-4d62-89cf-08c9eff2f748.jpeg
 

Najnoviji postovi

Na vrh