• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULJA I OSTALA MAZIVA

  • Temu pokrenuo seljaček
  • Datum prvog posta

Boki0008

Novi član
Tu od
23 Ruj 2023
Poruka
2
koje ulje u hidrauliku torpeda 4506 sada je 30-setka pa kad radim sa sijačicom za kukuruz u okretanju radi na 14oo obrtaja kad pipnem ručicu sijača skoči i otrese zrno sa ploča.Možda bi trebalo gušće ulje ovo kad se ugrije bude ko voda
Osobno sam ja pitao za LUBCO ulja i maziva, jer u to vrijeme nisam nista mogao pronaci na internetu vezeno za tu firmu.

Ovo je u redu malo se predstaviti i napisati par rijeci o proizvodnom programu, a ne pisati veliku reklamu, jer to (za sad) na ovom forumu ne dozvoljavamo.

Meni je drago sto ste se javili na forum, jer bas me zanimalo porijeklo masti koju sam kupio za sitne pare, a NAJBOLJA je koju sam imao prilike i vidjeti i koristiti.

Koristio sam INA sve moguce masti, od kojih je ona crna LIS-MOS bila najgusca, ali kad se skori, ne moz ju vise nicim istjerati van. Obicne LIS masti sto INA proizvodi su pre "mekane" i samo izleti mast iz lezajeva i jako brzo u radu prozuje, sto znaci da je mast isparila iz njih. OLMA mast je kostala 3 puta skuplje nego INA, i u trgovini se cinila OK, pa sam ju kupio, ali kad sam dosao do pola kantice, donji dio rijedak da se zlicom mora grabiti. Mast je bila neke sivo-smedje boje. Kolega mi u berbi kukuruza poklonio jednu "kartusu" OLMA zelene masti i s time sam donekle bio i zadovoljan, ali imao sam samotu jednu kartusu i nista vise. Igrom slucaja za 20€u Rumi na vasaru kupim kantu 16kg LUBCO masti koja daje duplo vise od ocekivanog. U lezajevima na kombajnu ostaje, i uopce ne curi van tokom dana kao INA mast, a ujutro kad ga podmazujem, dovoljno je jednom ili dva puta stisnuti rucnu pumpu i mast vec curi iz lezajeva.

Jos uvijek imam pola te kante i za mene druga mast ne postoji, dok god ovu budem mogao nabaviti. Kako je moj jedan kolega rekao "Ja sam na tu masnocu bolestan. Svako jutro; ulje, voda, podmazivanje".
Pozdrav, znam da kasno pitam, da li je OLMA LIS2 mast braon boje
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,501
Nisam siguran za tu mast, ali mi je braon (smeđa) mast - "bakrena" i ta je za visoke temperature. I skupa je!
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,729
🤭 🤭

Haha gasi kameru motaj kablove. Ovo je malo šaljivi video. Ali ima toga u servisima, nezamjene ništa a dobro naplate.
Mene na tehničkom vrate da mi ne valja ulje (tekučina za kočnice), ja u prvi servis onako neraspoložen pokažem papir, kažu može ujutro. I da skratim ja priču, cijena punih 20 eura. Sve mi je bilo jasno, ali barem me nisu opelješili, ima jedan djelatnik u servisu iz mog sela pa možda zato me nisu opelješili......
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Probelm taj odavno postoji, ali uvijek je ali.
Trebala bi ta plava nafta bit cent jeftinija od eurodizela, e onda bi se toga puno više videlo, ko kam toči i zakaj.
Jer ovak danas kakve kontrole ima i ko ju vrši? Niko daje se svakome za kaj?
Ima tu x stvari o kojima se bi dalo raspravljati.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja sam nema dugo mazal lambda sondu..nakon 3 km dimilo se ispod haube ..dignem haubu dimi se s lambde.

talište barka je oko 1000..nemre tak puno
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,501
"Sastav je paste posebno dizajnirane za upotrebu na pregradama i vijčanim spojevima koji su izloženi visokim temperaturama, visokim pritiscima i korozivnim utjecajima, kao što su prirubnički i vijci turbine, ispušni vijci i niti svjećica. Sprječava pucketanje kočnih obloga. Raspon temperature za

primjena:
od -30 ° C do + 1100 ° C. Dio br. 1520 – pripravak je u obliku aerosola u konzervi za raspršivanje.

primjena:
Za podmazivanje i zaštitu od korozije visokotemperaturnih priključaka. Koristi se u kemijskoj i petrokemijskoj industriji, elektranama, keramičarstvu, inženjerstvu i automobilskoj industriji. Ovdje uglavnom za vijke ispušnih dijelova, tlačnih posuda, zglobova motora i dijelova kočnog sustava."
 

luka

Aktivni član
Tu od
3 Velj 2014
Poruka
245
Do sada sam u zetor koji nema turbo stavljal inu super 5, a posto mogu kupiti super turbo jeftinije nego super 5, zanima me jel to bude odgovaralo mom traktoru, jer znam da je vizualno rjedje ulje e sad tko ze razumije vise od tog moze odgocor 😁
 
Na vrh