• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

senpai

Aktivni član
Tu od
23 Lip 2020
Poruka
806
moja stihl 070 3-4 % mješavina na super 3 ili 5 ili slično ulje radi več pedeset godina. pokojni djed je znal s njom dnevno skurit i 20 litri mješavine kada je hraste pilil. pali od prve (ali je dekompresor malo zeznut)- za lanac uvijek točeno staro motorno ulje koje je bilo samo precijeđeno kroz gazu (070 ima ručnu pumpicu za ulje pa ponekada to stisnem). također moja imt 506 istu mješavinu koristi i otac je znal snjom potrošit po 20 litri mješavine u vinogradu kad je kopal. danas ta 506 pali u sred zime od prve.
 

Ivan45

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2021
Poruka
119
I ja bih koristio Castrol i Motul, ali to je za vodeno hlađene motore. A ovi trimeri , pile, ...su zrakom hlađeni motori
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
@Ivan45 upravo je tak kak veliš, ali je to samo razlika da treba potrošit kad se izmješa, u tome je kvaka.
A ti kad izmješaš husqvarnino xp nemoraš ga odma potrošiti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,811
A to, pa vidim da ovi nude neka xp, ls+, ls- ....
Ovde izgleda svi toče fina skupa ulja 🤭
 

swizach

Iskusan lik
Tu od
12 Srp 2007
Poruka
1,563
Pa da. Previse smo siromasni da bismo tocili neke kineske jeftinjare
 

bitćebolje

Dobro znana faca
Tu od
13 Sij 2016
Poruka
742
Ne gledam razliku u 5kn
Nego pitam koje se bolje pokazalo
Na mojim Huskama koje su xp, serviser je preporučio xp ulja za mješavinu........
Predviđena su za izradu mješavine sa 2% ulja.
Meni se to pokazalo dobro, nisam imao nikakvih problema i primjetno je manje dima- u ispušnim plinovima.....motor manje dimi.....
Ta xp ulja su skuplja, preporuča se i ls+ ulje,koje je nešto jeftinije, kao zamjena ovom xp-u.
 

antondj

Dobro znana faca
Tu od
30 Kol 2015
Poruka
722
Znam da su neka 2 slova. Dida mi rekao da je uvijek bolje plavo od crvenog
 

vidanje

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2016
Poruka
151
Na mojim Huskama koje su xp, serviser je preporučio xp ulja za mješavinu........
Predviđena su za izradu mješavine sa 2% ulja.
Meni se to pokazalo dobro, nisam imao nikakvih problema i primjetno je manje dima- u ispušnim plinovima.....motor manje dimi.....
Ta xp ulja su skuplja, preporuča se i ls+ ulje,koje je nešto jeftinije, kao zamjena ovom xp-u.
Bez zamena; ako je fabrika/serviser propisao xp ulje ti koristite! Imam stilovku i koristim propisano ulje za istu a imam neku kinesku/korejsku mac-tic testeru(koju platismo ni sto evra) u koju pravimo mešavinu sa sae 30; testera je osekla preko 500 kubika i radi ko doksa
 

Najnoviji postovi

Na vrh