• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Pa i nije tak jeftino.

Pa ako je Stihl hp i nije jeftino. Sihl HP ti je mpc oko 50 kn ali uzmi u obzir da je to mineralno ulje,a recimo Divinol koji koristim zadnje vrijeme,kupujem po 40kn a polusintetika je mada ja iskreno nevidim nikakvih čudesnih razlika osim cjene kako sam već rekao
 
Posljednje uređivanje:

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
977
ja sam placao xp litru sa dozatorom 80kn,,a ovo hp litra sa dozatorom 70....kod nas je stilovo hp litra bez dozatora 50kn
 

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
Trenutno je u ovlaštenim dućanima u HR akcijska cijena za Husqvarnino LS+ ulje 59 kn za litru (postoji samo ambalaža s dozatorom).
Ove godine su predstavljena nova ulja i to LS+ je polusintetičko te odgovara specifikacijama starom XP - novo XP sada ima i dodatnu oznaku Synth jer je čista sintetika, ali mu je cijena oko 180 kn za litru. HP ulje se za sada ne nudi u Hrvatskoj.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Znači cijena toj sintetici je kao i kod stihla....
 

Naivac

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2010
Poruka
402
niti stihl a niti husquarna nemaju rafineriju pa proizvode ulja.kupe ulje na svjetskom tržištu(možda čak i od ine) obojaju i zapakiraju u svoju ambalažu i prodaju duplo skuplje od realne cijene(čak i više)
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
netreba im rafinerija,kod proizvođača ulja naruče ulje tih specifikacija koje zadovoljavaju njihov standard,to je proizvod ko i svaka robna marka u našim dučanima
 

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
niti stihl a niti husquarna nemaju rafineriju pa proizvode ulja.kupe ulje na svjetskom tržištu(možda čak i od ine) obojaju i zapakiraju u svoju ambalažu i prodaju duplo skuplje od realne cijene(čak i više)

Ovaj prvi dio ti je točan - nemaju vlastitu proizvodnju ulja, ali od proizvođača traže točna svojstva i aditive koje žele da ulje sadrži. Baza možda jest ista, ali ne i finalni proizvod, tako da boja nije jedina razlika. Svakodnevno komuniciram s ljudima koji rade s motornim pilama, trimerima i čistačima i vrlo često čujem komentar da čak i Stihlovi strojevi bolje rade s mješavinom napravljenom sa Husqvarninim nego sa originalnim Stihlovim uljem. Ono što najčešće navode je mirniji rad u leru i ispušni plinovi koji osjetno manje smrde.
Što se tiče Ininog ulja, nije da sam fan svega što dolazi izvana, a sve što je domaće a priori ne valja, međutim čim otvoriš motor odmah možeš vidjeti da je radio s Ininim dvotaktolom - na čelu klipa redovno se nakuplja kruta garež za razliku od kvalitetnijih ulja gdje se stvara masni film. Ina je tijekom godina preko nekoliko puta mijenjala formulu dvotaktola jer je s njihovim uljem i današnjim dvotaktnim strojevima, koji su puno nabrijaniji okretajima od starih, bilo velikih problema i hrpa zaribavanja. Ovo ne navodim kao znanstvenu nego čisto iskustvenu činjenicu. Da sad ne navodim dalje kako izgledaju rasplinjači kad se u njima zasuši ulje iz mješavine napravljene spomenutim dvotaktolom.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Ovaj prvi dio ti je točan - nemaju vlastitu proizvodnju ulja, ali od proizvođača traže točna svojstva i aditive koje žele da ulje sadrži. Baza možda jest ista, ali ne i finalni proizvod, tako da boja nije jedina razlika. Svakodnevno komuniciram s ljudima koji rade s motornim pilama, trimerima i čistačima i vrlo često čujem komentar da čak i Stihlovi strojevi bolje rade s mješavinom napravljenom sa Husqvarninim nego sa originalnim Stihlovim uljem. Ono što najčešće navode je mirniji rad u leru i ispušni plinovi koji osjetno manje smrde.
Što se tiče Ininog ulja, nije da sam fan svega što dolazi izvana, a sve što je domaće a priori ne valja, međutim čim otvoriš motor odmah možeš vidjeti da je radio s Ininim dvotaktolom - na čelu klipa redovno se nakuplja kruta garež za razliku od kvalitetnijih ulja gdje se stvara masni film. Ina je tijekom godina preko nekoliko puta mijenjala formulu dvotaktola jer je s njihovim uljem i današnjim dvotaktnim strojevima, koji su puno nabrijaniji okretajima od starih, bilo velikih problema i hrpa zaribavanja. Ovo ne navodim kao znanstvenu nego čisto iskustvenu činjenicu. Da sad ne navodim dalje kako izgledaju rasplinjači kad se u njima zasuši ulje iz mješavine napravljene spomenutim dvotaktolom.


Koji su to i koliko "puno nabrijaniji" strojevi, nekad i danas? Govoriš kao da se radi o razlici max. broja okretaja 50 i više %, a ne eventualnih 10%.

Ajde, molim te, neka ti ne bude neugodno. Samo ti navedi i elaboriraj to što pišeš, baš me zanima ta hrpa "zaribanih" strojeva na INA dvotaktolu.
 

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
Koji su to i koliko "puno nabrijaniji" strojevi, nekad i danas? Govoriš kao da se radi o razlici max. broja okretaja 50 i više %, a ne eventualnih 10%.

Ajde, molim te, neka ti ne bude neugodno. Samo ti navedi i elaboriraj to što pišeš, baš me zanima ta hrpa "zaribanih" strojeva na INA dvotaktolu.

Današnje pile imaju redovno i preko 13000 okretaja, neki modeli čak i 14000. Naravno da su kritični najviši okretaj. Ako ti smatraš da je recimo između 13500 i 12000 okretaja zanemariva razlika jer je to tričavih tek 10-ak posto više, to je tvoje pravo i nemam te namjeru uvjeravati da je ta razlika vrlo značajna i da će imalo lošija kvaliteta ulja rezultirati zaribanim motorom.
To što pišem nisu paušalne ocjene na temelju nekog izoliranog slučaja nego rezultat preko 20 godina rada u branši tijekom kojih sam se nagledao svega i svačega. Ako te zanima i misliš da ja iznosim neistine slobodno prošeći do par servisa i napravi anketu kakva iskustva imaju s Ininim dvotaktolom - samo naprijed, živo me zanima kakve ćeš odgovore dobiti.
Osobno, kao što rekoh, nemam namjeru ovdje ikoga u išta uvjeravati, kao i svi iznosim vlastita iskustva i mišljenje. Ti ako smatraš da nije tako iznesi vlastiti stav i argumentiraj ga argumentima kojima raspolažeš, a sudionici foruma će zaključak donijeti sami.
 
M

mlaber

Guest
niti stihl a niti husquarna nemaju rafineriju pa proizvode ulja.kupe ulje na svjetskom tržištu(možda čak i od ine) obojaju i zapakiraju u svoju ambalažu i prodaju duplo skuplje od realne cijene(čak i više)

Gospodo,
Prije par dana bio sam u srbiji u jednoj rafineriji di su mi pokazali narudzbu ovlastenog uvozniga husqarne za 10 000 litara dvotaktola u rinfuzi, jedini uvjet je bio da bude polusintetika te da bude ofarban u plavo.
Toliko o kvaliteti pojedinih markiranih ulja ;)
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
038, 044 na brzinu podaci, max. brzina vrtnje 13500 o/min. Toliko u pravilu imaju i danasnje pile.

Cijenim tvoje iskustvo ali preko nekih stvari se ne moze. Upoznat sam s tehnologijom proizvodnje maziva, konkretno i slucajno i sa proizvodnjom Maziva Zagreb.

Svoje strojeve, 038, sg17, FS 450, godinama pogonim mjesavinom spravljenom s Ina uljem za dvotaktne motore. Izuzev toga, moram priznati da nemam toliko godina iskustva kao ti, ali ipak imam. Sto je najvaznije iz sirokog spektra. Zakljucno, moja iskustva su razlicita tvojima.
 

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
Gospodo,
Prije par dana bio sam u srbiji u jednoj rafineriji di su mi pokazali narudzbu ovlastenog uvozniga husqarne za 10 000 litara dvotaktola u rinfuzi, jedini uvjet je bio da bude polusintetika te da bude ofarban u plavo.
Toliko o kvaliteti pojedinih markiranih ulja ;)

Ako je to i istina, to sa Husqvarnom sigurno nema veze, nego isključivo sa balkanskim poimanjem poslovanja na tim prostorima koje će sigurno biti momentalno sankcionirano od strane Šveđana dođe li informacija do njih, a doći će prije ili kasnije... ponavljam - ako je istinita.
U Hrvatskoj su se prije nekog vremena pojavile krivotvorine Husqvarninih pila, konkretno modela 365, i to prilično dobra kopija (ne tako očita kao Steel za Stihl) međutim prilično brzo je to eliminirano s tržišta. Husqvarnina ulja koja se prodaju u Hr dolaze isključivo iz Švedske u originalnom pakiranju i deklaracijom, ako netko sumnja da su mu prodali prepakirano ulje neka slobodno pošalje mail zastupniku, oni vrlo brzo i efikasno rješavaju takve poslovne "projekte".
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
a kakva ulja za podmazivanje lanaca koristite,,,,ima li neka tema o uljima

ja koristim inin lancol:icon_fU:ili modričin testerol iako dajem prednost u kvaliteti ininom lancolu ali testerol mogu kupiti jeftinije a u potpunosti zadovoljava:cool2:
 

husqvarna365

Aktivni član
Tu od
24 Sij 2013
Poruka
977
ja koristim neko dinara oil,,za sada sam zadovoljan i zimi i ljeti..uzimam po 10litara kanistere 10litara 124kune....mislim da nije skupo
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Ja za podmazivanje lanca koristim Ina 2,3,5 sta se nade jedno vrijeme samo dvojku a sad 3 ili 5 ovisno koje je na kakvoj akciji ili neke cudne marke lancola a za mijesavinu zadnje sam kupio huskvarnino ulje obicno se radila na Ininoj 3 ili 5 nekad stilovo ova bolja ulja idu kad sam kraj kakvog ducana s tim uljima a sjela placa:(rofl)::(rofl):
 

Mr_Scorpio

Novi član
Tu od
5 Ruj 2013
Poruka
28
038, 044 na brzinu podaci, max. brzina vrtnje 13500 o/min. Toliko u pravilu imaju i danasnje pile.

Cijenim tvoje iskustvo ali preko nekih stvari se ne moze. Upoznat sam s tehnologijom proizvodnje maziva, konkretno i slucajno i sa proizvodnjom Maziva Zagreb.

Svoje strojeve, 038, sg17, FS 450, godinama pogonim mjesavinom spravljenom s Ina uljem za dvotaktne motore. Izuzev toga, moram priznati da nemam toliko godina iskustva kao ti, ali ipak imam. Sto je najvaznije iz sirokog spektra. Zakljucno, moja iskustva su razlicita tvojima.

Volio bih da budeš prisutan kad će ti jednog dana otvoriti motor bilo kojeg od spomenutih strojeva koje koristiš - pogledaj tada čelo klipa i nadaj se da je to napravljeno prije nego su se dijelovi krute gareži odlomili i počeli ribati stijenku cilindra i klipa.
Kad već spominješ Ina Maziva mogu ti reći iz prve ruke da prilično visoko pozicionirani čovjek u tehničkoj službi te firme za svoj privatni čistač kupuje Husqvarnino ulje. Zašto? Vjerojatno on zna najbolje.
Kad si se već dotaknuo njih, ima tome doduše prilično godina, došli su u naš servis (nisam doduše više siguran da su se tako zvali, no iz Ine u svakom slučaju) i ponudili nam da testiramo njihovu novu formulu dvotaktola. Kad smo tražili da se pismeno obvežu da će snositi sve eventualne financijske posljedice proizašle iz moguće nekvalitete istog više se nisu javljali... Pametnome dosta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,901
Neznam čije ulje prodaje Husqvarna, no na pakiranju piše "Made in Sweden" (imam dvije kantice XP-a, starosnog razmaka oko 6...7 godina).
Ulje nije plavo, već zeleno.

Glede ulja za lance: Probal sam Singoil ulje za lance. Nije mi jasno kak se lanc cvika s njim. Inin Lancol je neusporedivo bolji.
 
Na vrh