• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Ulja za mješavinu , dvotaktna ulja

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Kladili su se u janje i jednu mjesečnu plaču da pilama neče ništa biti,a ako bude ovaj drugi kupuje obje pile nove.

Netko od radnika je bio uvjeren kako će motorne pile koristeći mješavinu spravljenu s INA 2 taktol ST plus uljem, što?

Dakle što se mora dogoditi sa pilom da druga strana izgubi okladu?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da ste u tom periodu stavljali staro dotrajalo ulje iz šumskog traktora pretočeno preko šlajsane bukve ne bi im ništa bilo
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Netko od radnika je bio uvjeren kako će motorne pile koristeći mješavinu spravljenu s INA 2 taktol ST plus uljem, što?

Dakle što se mora dogoditi sa pilom da druga strana izgubi okladu?

Jedan je rekao da će zaribat,a drugi da neće.Znači ako zariba bilo koja,ovaj koji je rekao da neće kupuje obje nove,a ako ne zariba ovaj koji je rekao da hoće daje mjesečnu plaču i časti sa janjetom.

Da ste u tom periodu stavljali staro dotrajalo ulje iz šumskog traktora pretočeno preko šlajsane bukve ne bi im ništa bilo

Nije moja oklada,samo sam dozvolio da se odradi na mojim pilama,ukratko jebe mi se ja nisam ni u kojem slučaju na gubitku.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
I sve to u 14 radnih dana? Od toga je 12 prošlo mirno, ostaju još 2 dana?

A tko radi sa pilama, tko prati testiranje, da netko nešto ne podbaci, tko radi mješavinu?
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
I sve to u 14 radnih dana? Od toga je 12 prošlo mirno, ostaju još 2 dana?

A tko radi sa pilama, tko prati testiranje, da netko nešto ne podbaci, tko radi mješavinu?
već sam napisao da treći kolega radi mješavinu,sa pilama rade dečki koji i inače rade sa njima,a podbacit niko ništa nemože jer su jedan i drugi cjele dana skupa i u istoj ekipi,za daljnje detalje neznam jer su mene samo tražili za dozvolu jel smiju to napravit eto i ja sam dozvolio i za sada je sa pilam je sve u najboljem redu ostaju još ponedjeljak i utorak pa ćemo vidjet.Moje mišljenje je da se neće dogodit apsolutno ništa ni jednoj pili,ali eto nikad se nezna.
 

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Do sad sam koristil isključivo Husqvarnino XP.I to jer mi je bila ista cijena kak za STIHLOVO HP, Al odkad je prešlo na 160kn !!! Ma nedam im tolko i da piti mogu. Prešel sam sad na Divinol to bi trebalo biti STIHL HP bez brenda. A košta me 38kn.Za sad je sve ko i prije. niti dima jačega.... niš. za sad sam 1 litru potrošil!
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Do sad sam koristil isključivo Husqvarnino XP.I to jer mi je bila ista cijena kak za STIHLOVO HP, Al odkad je prešlo na 160kn !!! Ma nedam im tolko i da piti mogu. Prešel sam sad na Divinol to bi trebalo biti STIHL HP bez brenda. A košta me 38kn.Za sad je sve ko i prije. niti dima jačega.... niš. za sad sam 1 litru potrošil!
Ima i onaj LS od Husqvarne mislim da je 70kn.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
osobno koristim Husqvarnu XP i Jonsered 2t i to godinama i nema nikakvih problema.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Utorak prošao,motorke na Inin dvotaktol preživjele,ali baš bez ikakve greške,usput miris dvotaktola malo vuče na petrolej,sad jel se meni čini ili stvarno ima petroleja neznam.Uglavnom janje jedemo za vikend i sve u svemu inino ulje radi bez greške.
 
Posljednje uređivanje:

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Što kaže, druga strana, koje je obrazloženje, i dali je promijenio mišljenje, nakon plaće i janjca?
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Što kaže, druga strana, koje je obrazloženje, i dali je promijenio mišljenje, nakon plaće i janjca?
A šta može reć osim da je izgubio i da je bio uvjeren da dvotaktol nevalja baš ništa.

Ja i dalje smrdim po pterolu , niste me uvjerili

Tko je tebe u šta uvjeravao
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Da se dovežem na temu.Prije dva tjedna kod mene izbila "svađa" o uljima,za okladu sam dozvolio da se dvije pile novije generacije,točnije Stihl MS441 iHusqvarna 576 XP teraju na INA Dvotaktol ST plus(mislim da je to točan naziv)evo ječer nakon 12 radnih dana rade i jedna i druga najnormalnije.Da napomenem rađena je mješavina 2% od strane trećeg kolege da nebi bilo muljanja.Inače koristim XP ulje od Husqvarne koje je sada poskupilo na 180kn u maloprodaji,naravno 1l,majčicu im njihovu.Tako sve u svemu sad više neznam kako bi karakterizirao koje ulje,usput pile rade efektivno cca 6 sati dnevno.

Uh di ima takvih oklada da se bar janjetine najedem ???

hehe

Zezam se...

Kod mene u kući ima partnerica 5500 professional aka husqvarna 55. Inače pila ima ler gas na 3500rpm, na prazno se zavrti na 13 500 rpm a najveću snagu ima na cca 11 000 rpm. Ima nikasiliran cilindar, aluminijski klip i plastično kućište i da iz kraja 80-tih je....
U prosjeku je radila 25m drva godišnje do pred par god, znači od rušenja obrezivanja i rezanja na šuljke..
Možete si mislit kakav je sve mešung popila, od onog napravljenog s motornim uljem, većinu na inin 2-taktol, u zadnjih par god iznenadi se i koji put sintetikom za skutere al većinom troši ulje iz obližnje Lukoil benziske ( lukoil 2-taktol 1l = 30kn).
Dan danas normalno radi, nikad otvarana.....
Uz nju imam i stare štilovke 041, 051, contra S al to su traktori koji se vrte možda do 7000rpm i prema njima ona izgleda kao filigranski rad...

Tak da onaj ko se kladio da će bilo koja pila zaribat na inin 2-taktol u startu je popušio....
Još k tome većina današnjih hobi pila se vrti do 7000, malo bolje i profi do 9000, a malo njih preko 9000. Za 7000 je dovoljan najveći šrot od ulja (i motorno ), polusintetika pokriva preko 9000 a sintetika je u 90% nepotrebna...
 

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Utorak prošao,motorke na Inin dvotaktol preživjele,ali baš bez ikakve greške,usput miris dvotaktola malo vuče na petrolej,sad jel se meni čini ili stvarno ima petroleja neznam.Uglavnom janje jedemo za vikend i sve u svemu inino ulje radi bez greške.

dali ostaješ na ininom dvotaktolu ili se vraćaš na stihl ili husqvarna ulja:icon_eyes:
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,481
Sjecam se kad sam dobio apeenca u 6 razredu pa iso pravit sam mjesavinu. Odmjerio ja fino 2% ali UK ulja. Nakon pola rezervara tata skuzi po ostatku kad je htio u motorku nasut. Istresli i nasuli novo i nakon toga je prosao 7-8 godina tortura dok nisam dobio novi motor. Evo i danas ce upalit da ga dva puta zaverglam.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
dali ostaješ na ininom dvotaktolu ili se vraćaš na stihl ili husqvarna ulja:icon_eyes:

Ja u pravilu kupujem šta je pri ruci ako je Stihl onda njega ako je Husqvarna ona može to,ali sada kad vidim da i Ina radi vjerovatno kad bude usput ići će i to:icon_winkle:
 

jurek

Dobro znana faca
Tu od
6 Srp 2013
Poruka
670
Ja kupujem stihl, tu i tam dvotaktol. U pravilu, ako koristim sintetiku onda 2% a mineralna 4% mješavine, za sve dvotaktne motore koje imam doma. Nikad nikakvih problema.
 

markony

Član
Tu od
1 Kol 2011
Poruka
357
Ja kupujem stihl, tu i tam dvotaktol. U pravilu, ako koristim sintetiku onda 2% a mineralna 4% mješavine, za sve dvotaktne motore koje imam doma. Nikad nikakvih problema.
Koju sintetiku koristiš?
 
Na vrh