• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.

P

Poljodjelac

Guest
Re: Sjetva repice 2008

Koliko km/h ideš i koliko je konja traktor
 
P

Poljodjelac

Guest
Re: Sjetva repice 2008

E hvala daj mi molim te još reci koja je to sijačica
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva repice 2008

poljostroj ođaci ...prva liga sijačica precizna i jeftina jednostavna..
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: Sjetva repice 2008

Konačno pali prvi hektari repice.Danas posijali 16 ha,sutra nastavak radova.U subotu ide jača kiša,bilo bi super sve posijati i poprskati do kiše.Hibrid je ELVIS,norma sjetve 4kg/ha.Da je bar palo malo više kiše jučer ,išlo bi puno bolje i brže ali šta je tu je,više nema čekanja,drugi poslovi dolaze.

Slika188.jpg


Slika187.jpg


Slika184.jpg


Slika183.jpg


Slika182.jpg


Slika181.jpg



Slika180.jpg


Slika178.jpg


Slika176.jpg
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: Sjetva repice 2008

vjeko ti siješ bez grabalja iza a meni svi tvrde da ne skidam grablje
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: Sjetva repice 2008

kad je dobra priprema ne trebaju grablje a i ometaju mi rad markera za prskanje.Kad bih imao one više položene opruge vrlo rado bi ih koristio_Ove što dodiruju tlo skoro okomito mi se ne sviđaju.One su dobre u kasnijim rokovima sjetve pšenice gdje vrlo dobro zagrnu sjeme u tragovima kotača .
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,932
Re: Sjetva repice 2008

evo slikica i od mene,priprema za repicu..najprije je ošpricano,a onda sam ja rotodrljačom ,uterivo,da tako kažem,špricivo u zemlju...

DSC00555.jpg


DSC00556.jpg


DSC00558.jpg
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Re: Sjetva repice 2008

Jučer sam ja posijao dio repice

DSC07276.jpg

DSC07277.jpg

Htio sam još poslikati iza rotosem, ali nije bilo dovoljno vidljivo. :roll: ;)
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: Sjetva repice 2008

jel vam ponikla repica ja sam posijo 18.9 8h sjeme Je bilo Toccata hibrid i več je pustila klicu nisam mogo prije doraditi bilo je jako grubo oranje, jako teška zemlja tako da ima i sada gdje mi je sjeme u suvom
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: Sjetva repice 2008

danas sam bio u polju i prehodao table jer trebam još jednu oprskati.Repica je većinom nikla i na ovome što je niklo nema štete od insekata,jedino sam na par mjesta primjetio štete od puža.Na to treba dobro pripaziti jer su lani ljudi presijavali koliko im je puž uništio.
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: Sjetva repice 2008

Vjeko zanima me kažeš štete od insekata pa jel ga nebi trebo čuvati kruzer koji je nanešen na sjeme čito sam negdje da ga čuva do 4 lista
Na Toccati je bio kruzer sada neznam jel je bilo šta i na tvom Elvisu
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: Sjetva repice 2008

zrno repice je maaalo i ne prima veliku kolicinu insekticida, a bube što ju snjofaju (pagusjenice ose listarice :vragek: i jos stosta) su velike i jaaako gladne, tako da tretman sjemena kod repice ne pruza bas neku zastitu. poanta je u tome da stetnik da bi uginuo se treba izvjesno vrijeme hranit da se otruje, a do toga vec pojede mladu biljku... nema nista nego kvacit spricu i na prskanje....
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: Sjetva repice 2008

sad sam obišo tablu i nema još nikakvih štetnika hvala bogu
 
Z

Zlatko

Guest
Re: Sjetva repice 2008

Sad će, ubrzo, repičina osa listarica, repičin crvenoglavi buhač, pipa terminalnog pupa,...
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Sjetva repice 2008

bas sam danas obilazio repicu i nevidim nikakvih znakova stetnika....
sto se tice zastite isao sam sa teridox prije nicanja 3L/h i kisa je pala nakon 2-3 dana....
a sada kako gledam ima uskolisnog korova....dali ce to stetiti i dali da idem ponovno spricaT?
aj tko je iskusan molim savjet...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: Sjetva repice 2008

da li je to korov ili samokikle žitarice.I u jednom i u drugom slučaju treba sačekati da nikne sve i to se vrlo lako rješava,može i na proljeće a ako ima puno bolje je još ujesen ali sačekati još da sve nikne.Sa 0,5 l/ha focusa u maloj fazi korova se rješava bez brige.
 
J

jevgenij

Guest
Re: Sjetva repice 2008kgfgfdg

triangle je zakon, ovi iz pionera se hvale sa dobrim prinosima ali im je početni porast jako slab. i zapamti ovo: u proljeće, uz uvjet da na parceli nemaš korova, dovoljno ti je 20-25 biljaka/m2 i 300 kg/ha KAN-a za prinos od 4 t/ha
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: Sjetva repice 2008

šta mislite koja če cijena biti
 
Na vrh