• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.

B

Bobo

Guest
Re: sijanje uljane repice

Pise u prospektu zito, raz, jecam, tritikale, zob, lucerna, te ostalo krmno i industrijsko bilje...

Koliko znam da se IMT sijacica moze jako fino postelavati, a cim moze sijat travu, moze i repicu...
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: sijanje uljane repice

mi smo sijali sa imt sijačicom ali sortu koja se sijala 10 kg/ha(nije hibrid)Mislim da bi mogla i manje jer kod nje se zatvara zahvat nazubljenih izbacivača i na onoj ploči se mijenja broj okretaja .Treba napraviti sjetveni pokus pa će se vidjeti.
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: sijanje uljane repice

jd 4755 ovu danas što sam gledo za 1900 E imala je samo taj veliki kotačič sa tim večim zubičima zanima me jel se može naknadno na nju montirati ti mali zubiči
pito sam čovijeka jel se može snjom sijati repica kaže on da može nisam ju kupio ni neču dok se ne informiram dobro moram još jednu viditi kod OS ta ima sve automatski na sebi pa bi vjerojhatno trebala i imati te male zubiče na pogonu

hvala ti što si mi to posliko da vidim :D :D
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: sijanje uljane repice

mogla bi sijati i sa krupnim ali ne 4kg/ha i pitanje koliko redova bi morao zatvoriti.Ja sam sijao s finim i super se da podesiti.Kolega je sijao lucernu i probao je sa svojom na kojoj su bili pojedeni zubići i uopće nije mogla izbaciti sjeme.Onda smo vratili na grube i sjetvenim pokusom smo uspjeli naštimati željenu količinu ali pri dnu skale.Mislim da tako malu količinu s grubima nije moguće postići.Traži sijačicu dok ne nađeš da ima obadvoje i da su ispravni i moći ćeš sijati sve živo.Kad biišao naknadno ugrađivati morao bisve promjeniti a to bi bome koštalo.Ja sam svoju prije 2-3 godine platio 1500eura u super stanju.Ove cijene što spominješ mi djeluju malo visoke.Za te novce bi morao naći i D-8.
U Donjoj Bebrini kod S.Broda ima više švercera koji uvoze izvana i nisu bili baš preskupi a i imao bi veći izbor.
 
R

Rajtek

Guest
Re: sijanje uljane repice

Jel tko kad sijo repicu sa olt-ovom žitnom sijačicom, Gama 18.
Ja bih probo sijat ove godine jedno 4 ha, a sad neznma jel budem mogo sijat s ovakvom sijačicom.
Ove godine sam sijo snjom lucernu i uspio sam ju dobro naštelat.
Jel sjeme repice sitnije il krupnije od lucerne????
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: sijanje uljane repice

E bio sam u Bebrini čovijek ju nafalio da je kao nova 3.30 je širine i traži 2600 E kad mi tamo navozikali se ko mejmuni a ona rđava ona glavna greda gdje su spojeni redovi bila je isavijana vidi se kako je ravnana ma katastrofa
bio sam kod još njih par imaju samo od 4 i 2.5 m a to mi ne odgovara ja bi od 3 m

našo sam jednu u Zelini traži 3000 e stvarno je kao nova ali ima samo jedan red onih sitnih zubiča po lijevoj strani pa me sada zanima jel če moči sijati repicu
 

gorjanac

Član
Tu od
17 Velj 2008
Poruka
101
Re: sijanje uljane repice

Mali nedostatak sijačice Amazone je što ne može potrošiti sve sjeme iz sijačice.
Mi smo lane htjeli sijati pokuse s njom, pa kada smo istresli jednu kilu određene sorte i raspodjelili po cijelom
sanduku sijačice zahvata 3 metra ovi mali zupci nisu uopće mogli uhvatiti sjeme.
Tek kada smo istresli jedno 3 kile mogla je početi hvatati sjeme. Inače se može dobro podesiti i dobro je radila.
Na nekim baterijama se povremeno znao pomaknuti onaj plastični štift što blokira veliki kotač da se okreće, pa onda
taj red baci više sjemena. Dali netko ima iskustva s tim štiftovima, kako se to može riješiti.
Jel treba skidati cijelu osovinu i zamijeniti te štiftove ili očistiti samo.
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: sijanje uljane repice

koliko duboko u zemlju idu žile od repice čuo sam da od rauole idu čak do 1 m pa me sad zanima jel i repica može tako
 
K

kikoporto5820

Guest
Sjetva uljane repice 2008

koje hibride čete sijati svi fale Triangl pa me zanima jel stvarno tako dobar vidim da i Pionir ima ti hibrida pa me interesira jel ima tko kakve infprmacije u vezi njega
 
B

Bobo

Guest
Re: Sjetva repice 2008

Ocito nitko ne sije repicu... Mi je prije dvije godine sijali i potpuno se u nju razocarali... Od sada pa nadalje i ubuduce samo ju sijemo za zelenu gnojidbu, jer je kao kultura vrlo nezahvalna. bar se nama tako pokazala.
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: Sjetva repice 2008

Evo malo slika od priprema za sjetvu repice.Sama sjetva će uslijediti kad padne bar 20 mm kiše.Ako se tko sjeća ovo je ona tabla što je podrivana.Sad se dobro vidi što napravi od zemlje mjesec dana sunca i jedna kiša.Rotodrljača ju samelje u grudice veličine 1-2 cm,e sad samo da je jedna dobra kiša da spoji vlagu i akcija počinje.Po nekim prognozama moglo bi biti kiše između 5-10.09.a to bi bili krajnji rokovi sjetve.Kod nas kombinat sije u suho i odmah kembridža ali ja neću da riskiram da sjeme stoji u suhom 15 dana.

Slika144.jpg


Slika145.jpg


Slika147.jpg


Slika153.jpg


Slika154.jpg
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: Sjetva repice 2008

I Vjeko koju repicu siješ ako nije tajna
Ja sam pooro 8 h prije jedno 20 dana strnak sam izpodrivo i sad čekam kišu i čim počne bijeliti zemlja idem u doradu inače ovo če mi biti prvi puta da ču sijati repicu
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: Sjetva repice 2008

nema tu tajne,ove godine sam imao hibrid ELVIS i više sam nego zadovoljan.A ono što je dobro ne treba mijenjati.Ma posijao bih ja i neki hibrid od pionera ali ovi moji gdje ugovaram nemaju nijednog.Bilo je tu na forumu rezultata pokusa pioner hibrida pa možeš vidjeti koji je najbolji.
 
J

jokapz

Guest
Re: Sjetva repice 2008

i ja ču najvjerovatnije Trijangl jel se tak piše??
Kažu da je najbolje posijat 3 kg na hektar sjemena.... Pa sad vidjet čemo???
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Re: Sjetva repice 2008

Ja ću ove godine imati Triangl i Pioneer, pa ću vidijet razliku. :scratch
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva repice 2008

ja sam danas uzeo tiangle,bristol i vectru....
 
Na vrh