• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.

K

kikoporto5820

Guest
Re: Sjetva repice 2008

Uzo sam Syngentinu Toccatu u cijeni je i presvučena sa kruzerom to mi je i prevagnulo da uzmem nju
i gospođa iz syngente kaže ako želim imati sklop koji oni preporučuju 50 biljaka po metru kvadratnom da moram sijati 2.3 kg na hektar pakiranje je 6.9 kg znači vrečica za 3 h
Šta vi mislite jel stvarno 2.3 kg dosta ili da ipak bacim malo više
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva repice 2008

dosta ti je na triangleu ti piše ova vrečica je za 3ha ......ja sam lani sijao i isto tako mislio sam ništa od toga nakraju sam gdje je ta kao najgora bila imao oko 3,8t /ha
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: Sjetva repice 2008

Krrešo a koliko kila ima u toj vrečici od triangla
i koliko si baco klia po hektaru tu gdje si imo 3,8 t/h
imam sijačicu Amazonku neznam jel če mi moči posijati 2,3 kg/h

odakle si ti točno i ja sam pokraj Vt
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva repice 2008

danas sam vagnuo vreču ima 7,9 kg
e sad da me ubiješ neznam koliko je bačeno sjemena lani jer ja nisam sijao jer mi sijačica nije mogla tako malo bacati
a sijano je sa imt-ovom sjačicom( sijao mi je kaladić iz gradine)...pa ako je on sa imt sijačicom uspio mislim da bi i ti trebao sa amazone
a sad ako ti i ode malo više sjemena mislim da nebi trebalo biti nekih problema

ja sam iz požara ...a vidim da si iz brezovice (bajina) :p
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: Sjetva repice 2008

a znam kaladiča jel bečar ivan sijo he he
a ja se nadam da ču ju moči uštimati da baca 2,3 - 2,5 vidit čemo

da da bajina iz breezovicee :lol: :lol: a jesi me nasmijo

siješ puno repice
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva repice 2008

nije sijao bećar- već njegov stari .... eto ako znaš kaladića njega možeš pitati sve oko repice oni će navodno sijati 100jutara ...
lani i preklani sam sijao po 10 ha ove godine ću poduplat....
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
744
Re: Sjetva repice 2008

dečki, loša prognoza za vašu sjetvu -suša :(
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva repice 2008

breza kaže:
dečki, loša prognoza za vašu sjetvu -suša :(

ma znam zato ja ne žurim.... najbolje prinose sam imao sjetvom oko 20.09 tako da se nadam da će do onda pasti kiša
(valjda će nebo imati milosti pošto mo je led prije mjesec dana potuko suncokret....nismo valjda toliko grešni) :prayer:
 

breza

Član
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
744
Re: Sjetva repice 2008

morate se preseliti kod mene,mi se švercamo što se tuče tiče već 30 g. :supz:
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: Sjetva repice 2008

jel se moraju skinuti one grablje iza sijaćice kada se sije repica ili mogu ostati gore i zanima me jel zatvarate svaki drugi red ili sijete sa cijelom sijačicom
 
M

mladen

Guest
Re: Sjetva repice 2008

svaki drugi zatvaras i naravno sa grabljama
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: Sjetva repice 2008

jel ste vi posijali ja još nisam čekam kišu a nje nema jel to neče biti pre kasna sjetva dok kiša dođe
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva repice 2008

kod mene su skoro svi posijali...a kod mene je toliko tvrdo da se neda potanjurati ili bilo šta tako da čekam kišu i polako bacam kalcij... :mrgreen:
 
M

mladen

Guest
Re: Sjetva repice 2008

gubim zivce zbog kise i rokova sjetve :evil: :oops:
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: Sjetva repice 2008

U ponedjeljak 08.09. bi trebalo pasti nešto kiše a ozbiljnija kiša dolazi 14-18.09.ako se opet ne izjalovi prognoza.Ja planiram sijati odmah poslije ove prve kiše tako da stignem i oprskati do 14.09.Table su pripremljene dosta sitno tako da možda neću morati s ničim prelaziti prije sjetve(ako padne bar 15mm kiše)Bitno mi je da posijano dobro zalije kiša jer je onda repica za 5-6 dana vani.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Re: Sjetva repice 2008

e to je posao dvije muhe jednim udarcem ;)
lijepo
 

code

Dobro znana faca
Tu od
30 Ožu 2008
Poruka
2,123
Re: Sjetva repice 2008

pa zar nece biti problem ta trava u koju je posijano?
ja sam imao tako poran strnjak i prije sjetve repice sam ga opet porao jer rotodrljaca samo presadi tu travu...

eh prosle godine sam se sa tim gadno zajebao....

na tabli bilo zito i ja poorem negdje u 8 mjesecu i kad je doslo vrijeme sjetve jecma prodem roto drljacom 2 puta i posijem ...saj korov se primio i u proljece ga nisam mogao unistiti sa spricanjem...katasrofa!
 
P

Poljodjelac

Guest
Re: Sjetva repice 2008

Daj reci,to je vogel-not rotodrljača i ja mislim neka srpska sijačica od 3m,koliko konja traktor.
Kako raddi ta kombinacija.
 
K

KRESO

Guest
Re: Sjetva repice 2008

Poljodjelac kaže:
Daj reci,to je vogel-not rotodrljača i ja mislim neka srpska sijačica od 3m,koliko konja traktor.
Kako raddi ta kombinacija.

odlično
:blackeye
 
Na vrh