• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Re: sijanje uljane repice

Evo slika moje repice...iz traktora ;)
SSM16789.jpg


Na mjestima je visoka do 2 m 8)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: sijanje uljane repice

nije baš 2 metra visoka ali morao sam dići mobitel iznad glave a ja sam visok 1,82m.

Slika101-1.jpg


Slika100-1.jpg
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: sijanje uljane repice

stanje u repici jučer ujutro.Više nije visoka 2m.Nalegla je od tereta komuški i obećava dobar prinos.

Slika024-4.jpg


Slika023-2.jpg


Slika022-1.jpg


Slika021-3.jpg
 
R

Rajtek

Guest
Re: sijanje uljane repice

Jel to dobro kad tak nalegne, mislim jel zajebava kombajna kad leži.... :scratch :scratch :scratch
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: sijanje uljane repice

Ako imaš stol za uljanu repicu i bočne kose onda ide bez brige ali ako nemaš bočnih kosa a repica nalegla poprijeko onda je gadno.
 
B

Bobo

Guest
Re: sijanje uljane repice

Koliko se nama lane osulo repice, bas zato sto kombajner nema heder za repicu, nit makar bocnu kosu na zitnom hederu...

Stalno se na kraj hedera nakupljala hrpa koja se osipala i na kraju smo mu na heder zavarili "rog" od 15mm debele sipke, koji ce praviti prolaz da se vise na heder ne nakuplja repica...

Kokbajner je inace vrlo dobar i sto se repice tice, jako puno ljudi ga zove, iako nema heder za repicu...

Sta je, je... Osulo se i tu nema sta, ali glavni krivac zato smo mi jer smo u neznanju cekali dulje od potrebnog, pa su mahune pucale cak 2m ispred kombajna...


Slika dodatka zavarenog na heder, patent nije prijavljen, tak da se slobodno mozete posluziti nasom tehnikom u slucaju nuzde (nedaj boze). Malo se slabije vidi, ali sve se lijepo vidi.

Obrisan neispravan link.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,193
Re: sijanje uljane repice

Bobo kaže:
Koliko se nama lane osulo repice, bas zato sto kombajner nema heder za repicu, nit makar bocnu kosu na zitnom hederu...

Stalno se na kraj hedera nakupljala hrpa koja se osipala i na kraju smo mu na heder zavarili "rog" od 15mm debele sipke, koji ce praviti prolaz da se vise na heder ne nakuplja repica...

Kokbajner je inace vrlo dobar i sto se repice tice, jako puno ljudi ga zove, iako nema heder za repicu...

Sta je, je... Osulo se i tu nema sta, ali glavni krivac zato smo mi jer smo u neznanju cekali dulje od potrebnog, pa su mahune pucale cak 2m ispred kombajna...


Slika dodatka zavarenog na heder, patent nije prijavljen, tak da se slobodno mozete posluziti nasom tehnikom u slucaju nuzde (nedaj boze). Malo se slabije vidi, ali sve se lijepo vidi.

Obrisan neispravan link.
Kak to da u vašem kraju ima Deutz-a????? :shock:
Rekao si da kod vas prevladavaju IMT i Zmaj :lol: ;)
 
B

Bobo

Guest
Re: sijanje uljane repice

Eto... Ima, pa sto sad... Ima i kod nas "izroda" koji se pale na MADE IN DOJCLAND
 
M

mladen

Guest
Re: sijanje uljane repice

znal ko kolko ce biti otkupna cjena uljane repice, kod mene fabrika ulja bimal nece da objavi otkupnu cjenu jos a za 5 dana bi je trebalo skidat
 
S

seljaček

Guest
Re: sijanje uljane repice

kod mene se razgovaralo o nekih 2 kn a možda i 2,5 kn a danas u plodovima zemlje su spominjali cijenu od 3,5 kn na tržištu
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: sijanje uljane repice

nitko ne piše koje ste prinose imali
i dajte mi recite kako bacite 4 kg sjemena na jedan hektar to mi nije jasno
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: sijanje uljane repice

hibrid uljane repice ELVIS 37dt/ha ,dao bi i više da ga nije uhvatio botritis a nisam mogao ući da ga oprskam.Sjetvu vrlo jednostavno obavi sijačica amazone opremljena finim kotačićima za izbacivanje sjemena.Ja sam sijao 4kg/ha a da nisam blokirao svaki drugi red.

Slika076-1.jpg


Slika075-2.jpg


Slika074-2.jpg


Slika070-1.jpg


Slika067-3.jpg
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: sijanje uljane repice

daj mi reci ti fini kotačiči za izbacivanje sjemena to je neka dodatna oprema ili je svaka amazonka stim opremljena
a jel nebi bilo bolje blokirati svaki drugi red mislim da je pre gusto da se ostave svi otvoreni mislim da je bolje da se ona ima mjesta granati
 
B

Bobo

Guest
Re: sijanje uljane repice

Gdje si sad ovo iskopao?!?

Prikolica je negdje iz podravine, mozda cak iz "podravke". nije kiperica, imala je zracne kocnice i kolega je na nju jos dogradio i hidraulicne, posto njegov deutz nema kompresor. Rade na prikolici oba sistema, ovisno kakve kocnice imas na traktoru ;)
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: sijanje uljane repice

4kg/ha je 4kg.Ako siješ svaki drugi red onda ti je u redu gušća.Sve novije amazone imaju i fine i grube izbacivače samo treba pripaziti da nisu istrošeni jer onda neće da izbacuju.Po potrebi se uključuju jedni ili drugi.
 
K

kikoporto5820

Guest
Re: sijanje uljane repice

ovih dana ču si iči tražiti amazonku našo sam jednu kod osijeka za 2500 E pa ču pogledati jel ima te fine kotačiči mada neznam ni kako to izgleda sve ove što sam do sada gledao nisu to imale pa neznam kako to izgleda
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Re: sijanje uljane repice

evo išao sam ti poslikati kako to izgleda.S lijeve strane je fini izbacivač,moraš paziti da zupci ne budu izlizani jer onda nejednako izbacuje sjeme.Ovo je D-7 SUPER sijačica

Slika118-1.jpg


Slika117-1.jpg
 
J

jokapz

Guest
Re: sijanje uljane repice

može jedno pitanje.

Jel IMT sijačica može sijati repcu???
 

Najnoviji postovi

Na vrh