• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.

M

mladen

Guest
Re: sijanje uljane repice

Sto se tice repice prosle godine sam je vrsio za PINUS pro i bo sam iznenadjen prinosima kretali su se oko 4t po hektaru bilo je i po 4,5t sobzirom da znam da kombinati 90g nisu mogli postici veci prinos od 3t maksimalno. Pa sm i ja posijo za probu 6h da vidim sta ce biti. Sjeme je me dobro oprzilo kod apotekara sam narucio a on ni manj ni vise nabavi KVS trijangl i to orginal koje je kostalo 115e vrecica ukojoj ima 7kg a otislo mi je 4vrecice na 6h i bi sam razocaran sve do 11 mjeseca jer je kilavo nicala zbog suse , a sad je vec odlicna. samo neznam kad bi bilo je naj bolje prehranit.
 
K

KRESO

Guest
Re: sijanje uljane repice

eto u par postova prije pogledaj kako sam ja prihranio ,i u kojoj količini kod repice bitno je što prije prihraniti , bar ja tako radim i za sada pali ;)
 
A

agrotehničar

Guest
Re: sijanje uljane repice

Istina je, uljanu repicu treba prihraniti što je ranije moguće jer već sredinom travnja ona prestaje sa usvajanjem hraniva (prvenstveno dušika). Obavezno koristite KAN jer sada prihrana ureom ne bi dala dobar rezultat (hladno tlo i mala mikrobiološka aktivnost).
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: sijanje uljane repice

ljudi evo jutros izmjereno -10 celzijusa a repica je bila krenula u porast tj.izašla je iz rozete.Ne znam kako će to podnijeti jer je kao što sam napisao vegetativni vrh vani i izložen niskoj temperaturi.Da je manja nebi me uopće bilo strah .
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: sijanje uljane repice

daj bože da joj ništa ne bude a od sutra toplije.Nema kiše na vidiku bar još 7 dana a kan stoji i u repici i u ječmu neotopljen.Padat će kiša kad krene sjetva repe.
 
R

Ratarko

Guest
Re: sijanje uljane repice

Eventualno da će ti trebati jedna prikolica manje za odvoz repice sa njve :blackeye
To je dobro , manji troškovi prijevoza :blackeye
Po pitanju gnojiva još sam pasivan ... nisam ništa prehranjivao .
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: sijanje uljane repice

Ratarko kaže:
Eventualno da će ti trebati jedna prikolica manje za odvoz repice sa njve :blackeye
To je dobro , manji troškovi prijevoza :blackeye
Po pitanju gnojiva još sam pasivan ... nisam ništa prehranjivao .
Niti ja nisam htio ići u prihranu, još bi moglo i snijega biti. :|
 
M

mladen

Guest
Re: sijanje uljane repice

ja sam ljudi odlucio sutra ako bogda da je prehranim nemam sta cekat kao sto je jd4755reko vegetativni vrh je izaso iz rozetne znaci krenula je sa vegetacijom
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
Re: sijanje uljane repice

malo je nezgodno ali ako se okiša neću moći unići u table a to je još gore.Lani sam se bojao zime pa nisam ječam prihranio na vrijeme.Ja mislim da su ovo zadnji trzaji zime.
 

gorjanac

Član
Tu od
17 Velj 2008
Poruka
94
Re: sijanje uljane repice

Pozdrav svima na forumu. Evo moj prvi post. Ove godine sam prvi puta posijao uljanu repicu, pa me zanima gnojidba
iz vašeg iskustva. Prije sjetve sam zatanjurao oko 100 kg po jutru 7-20-30. Dali idete s jednom ili dvije gnojidbe
KAN-om u proljeće i koja kolićina. Što se tiće vremena možda je bolje još malo pričekati jer nema kiše na vidiku, pa
će se teže otopiti.

Pozdrav
 
M

mladen

Guest
Re: sijanje uljane repice

ja sam svoju repicu prehranio danas sa kanom 220/h pa sta joj bog da , i dobice sredinom marta jos tolko i astal vista bejbe ;)
 
M

mladen

Guest
Re: sijanje uljane repice

ljudi imam jedan problem sa repicom danas odem u nivu i iscupam jednu bilku u koje su donji listovi pocrvenili i nijemi izgledala veselo kad imam sta i vidit na korjenu bilke imaju neki tanki mali bjeli crvi koji su precnika pola milimetra prvo sam mslio da nisu male zilice al reko kako da se mrdaju i korjen je poceo trunit al kod mene nema taki puno biljki kolko ima kod mog pajde malte ne svaka druga biljka, pa vas pitam dal ko zna sta je to u pitanju i jelo ko se sa tim susreto sta da preuzimam :roll: :cry: :cry:
 

Najnoviji postovi

Na vrh