• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Uljana repica, sjetva-žetva 2007.-2008.-2009.-2010.

M

mladen

Guest
Re: sijanje uljane repice

repicu sam sredinom februara prehranio sa 220kg/h pa sam mislio opet sredinom marta sta mislite kolko bi trebo bacit tada
 
A

agrotehničar

Guest
Re: sijanje uljane repice

Ovisi o tome kakvo je tlo, koja je sorta (ili hibrid), koliko ima biljaka na četvorni metar (trebalo bi bit 45-60), i koliko si gnojio dosad od jesenas. U repici bi otprilike trebalo dodati oko 130-160 kg ukupno čistog dušika tokom cijele vegetacije. Možda kod tebe neće više ni trebat prihrana, jer se lako može dogodit da repica polegne kad se malo pretjera.
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: sijanje uljane repice

ima i hibrid repice, neki triangle mislim da se zove, tko ima iskustva s dobrom repicom, koliko postizete prinose???
hibrid bi svakako trebao bit bolji od sorte??? dali u praksi je???

bas mi se hvali nedavno tip iz pioneera da imaju sad odlicne repice koja vrlo malo osipaju, i ako duze ostanu nepokombajnirane???

sta kazete vi na to sve???
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: sijanje uljane repice

JOSIP.1 kaže:
ima i hibrid repice, neki triangle mislim da se zove, tko ima iskustva s dobrom repicom, koliko postizete prinose???
hibrid bi svakako trebao bit bolji od sorte??? dali u praksi je???
Ja sad imam Triangl, lani je bila najbolja sorta, stvarno je davala rekordne prinose, visoka je bila preko 2 m.
Prinosi su bili 4 - 4,6 t/ha
bas mi se hvali nedavno tip iz pioneera da imaju sad odlicne repice koja vrlo malo osipaju, i ako duze ostanu nepokombajnirane???

sta kazete vi na to sve???
To da se malo osipa to trgovci govore da bi lakše prodali, tak isto kažu i za Triangl, al mi ga uvjek rano kombajniramo pa nisam isprobao kako se osipa. :blackeye
 
M

mladen

Guest
Re: sijanje uljane repice

agrotehničar kaže:
Ovisi o tome kakvo je tlo, koja je sorta (ili hibrid), koliko ima biljaka na četvorni metar (trebalo bi bit 45-60), i koliko si gnojio dosad od jesenas. U repici bi otprilike trebalo dodati oko 130-160 kg ukupno čistog dušika tokom cijele vegetacije. Možda kod tebe neće više ni trebat prihrana, jer se lako može dogodit da repica polegne kad se malo pretjera.
vako sjeme je trijangl sijo sam 4kg/h zemlja je jako teska i kisela i slabo propusta vodu sto setice gnojiva dobila je u sjetvu 400kg-5-15-30 i 100kgureje,aprehranio sam je sa 220kg kana po hektaru sto znaci 122,7kg/h cistog azota ukupno, znaci da bi trebo jos dati od 15-20kg kana jel kome poznato dal oce trijangl polec
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: sijanje uljane repice

mladen kaže:
agrotehničar kaže:
Ovisi o tome kakvo je tlo, koja je sorta (ili hibrid), koliko ima biljaka na četvorni metar (trebalo bi bit 45-60), i koliko si gnojio dosad od jesenas. U repici bi otprilike trebalo dodati oko 130-160 kg ukupno čistog dušika tokom cijele vegetacije. Možda kod tebe neće više ni trebat prihrana, jer se lako može dogodit da repica polegne kad se malo pretjera.
vako sjeme je trijangl sijo sam 4kg/h zemlja je jako teska i kisela i slabo propusta vodu sto setice gnojiva dobila je u sjetvu 400kg-5-15-30 i 100kgureje,aprehranio sam je sa 220kg kana po hektaru sto znaci 122,7kg/h cistog azota ukupno, znaci da bi trebo jos dati od 15-20kg kana jel kome poznato dal oce trijangl polec
Oče, al nije strašno jer nemože leći na zemlju kao pšenica, Triangl polegne, al to je 30 cm iznad tla pa se može kositi.
Samo što ako polegne opet nije dobro jer ne dozrijeva kako treba, a i bubanj na kombajnu se štopa... :twisted:
Obrisan neispravan link.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: sijanje uljane repice

[youtube:125affyr]VWxlm1-OYmI[/youtube:125affyr]
Evo snimke... 8)
 
M

mladen

Guest
Re: sijanje uljane repice

ahhh take sam u orasju pokosio 10h sto ti kazes moze se pokupit sva al se mora pazljivo da ne zaglavi ;) aaaaajednom sam u noci poceo kosit jednu parcelu od 1h trebalo je da nju zavrsim pa da idem kuci bilo je oko 23 casa ja vec umoran a kombajn krrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr raspustim ja korpu i probam da odglavim nema sanse kad izvucem iz bubnja travku ona preko 2,5m ja jadan stacu nocim kraj kombajna kad sam ujutru usto ispred hedera neka altraga u repici kolka je i kabina jedva sam ja kombajn odglavio bile su to muke isusove :cry: :x :cry: :x :madmana: a kad sam odglavio :partyman:
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: sijanje uljane repice

ciji je o kombajn gore na slici???

d&f jel tvoj???

topliner??? ljep nema sta, bas mi se svidja.

jel ima on jos onaj drugi bubanj??? kako se to ponasa u repici jel ne stvara probleme???

neki kazu da u kukuruzu stvara da dosta lomi, neki kazu da nema problema???
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: sijanje uljane repice

JOSIP.1 kaže:
ciji je o kombajn gore na slici???

d&f jel tvoj???

topliner??? ljep nema sta, bas mi se svidja.
Da moj je, dobar stroj, moram već jednom napraviti profil o sebi da ne bude ovak :madmana:
jel ima on jos onaj drugi bubanj??? kako se to ponasa u repici jel ne stvara probleme???

neki kazu da u kukuruzu stvara da dosta lomi, neki kazu da nema problema???
Ma nama nikakvih problema, već je i bolje što ima treći bubanj.
To što kažu nije istina, lom u kukuruzi se javlja ako nije original adaptacija,
a ljudi obično stavljaju od 36.10 korpu i blinde, pa se zato javlja lom. Jer luk korpe nije isti, a i blinde su drugačije.
 
M

marko_18

Guest
Re: sijanje uljane repice

tako je kume...da se pohvalim repica je bila moja... na snimci...hehehehe......prava stvar najbolji prinosi u selu..... :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8) 8) 8) 8)
 
M

mladen

Guest
Re: sijanje uljane repice

DFi torpedo jesil kombajn kupijo sa adaptacijom za kukuruz il si moro naknadno trazit , jel te izaslo puno i jel bilo tesko naci adaptaciju
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Re: sijanje uljane repice

mladen kaže:
DFi torpedo jesil kombajn kupijo sa adaptacijom za kukuruz il si moro naknadno trazit , jel te izaslo puno i jel bilo tesko naci adaptaciju
Taj kombajn nisam kupio sa adaptacijom, al onaj moj drugi TL 4065 imao je original adaptaciju pa sam po toj takvu istu tražio i našao kod jednog kolege.
Korpa i blinde oko 1000€ me izašlo.
marko_18 kaže:
tako je kume...da se pohvalim repica je bila moja... na snimci...hehehehe......prava stvar najbolji prinosi u selu..... :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: 8) 8) 8) 8) 8) 8)
:lol: :lol: Najbolji prinosi Bristola, al Tiangl je bio bolji.
 
J

JOSIP.1

Guest
Re: sijanje uljane repice

daj malo o kombajnu, baci par slika, koi je model to (6 slamotresa???), koliko je star, koliko para, koliki je to heder, 5,5m, 6m....

ljepo ljepo, fahr je najbolji kombajn, za ove starije ima djelova gdje hoces, a ak kupis novog il novijeg, u zupanji se prave i nema problema

mozes prebacit pod kombajni da ne budemo off topic
 
A

agrotehničar

Guest
Re: sijanje uljane repice

MLADENE Triangle je hibridna repica i trenutno je jedna od najrodnijih repica uopće. Ako imaš kombajnera koji može pokupiti polegnut usjev onda možda još jedna sasvim mala prihrana KAN-om dolazi u obzir iako bi i ovo što si do sada zbrojio trebalo biti zadovoljavajuće. Držim fige ze vrhunski rezultat ;) ;) :!:
 
M

mladen

Guest
Re: sijanje uljane repice

agrotehničar kaže:
MLADENE Triangle je hibridna repica i trenutno je jedna od najrodnijih repica uopće. Ako imaš kombajnera koji može pokupiti polegnut usjev onda možda još jedna sasvim mala prihrana KAN-om dolazi u obzir iako bi i ovo što si do sada zbrojio trebalo biti zadovoljavajuće. Držim fige ze vrhunski rezultat ;) ;) :!:
za kombajniranje nije problem jer imam svoj kombajn . a jacu nju prehranit jos jednom pa stajoj bog dadne hvala na podrsci ;) Obrisan neispravan link.
evo kako je izgledala sutredan posle one prve kise
 
A

agrotehničar

Guest
Re: sijanje uljane repice

Izgleda odlično, jesi tretirao čime protiv korova?
 
M

mladen

Guest
Re: sijanje uljane repice

sazaj
agrotehničar kaže:
Izgleda odlično, jesi tretirao čimejes protiv korova?
jesam prije sjetve zatanjiro DEVRINOL I TRIKEPIN al me kisa zajebala ja taman izlazim sa tanjiracom kisa se sruci i nisam mogo sedam dana uc daposijem i moro sam ponovo uc sasjetvospremasom da razbijem pokoricu pa seboji da nisam zajebo herbicidni sloj( film)
 
A

agrotehničar

Guest
Re: sijanje uljane repice

Svoju još nisam tretirao, korova još uvijek nema pa mi se čini da ću kao i lani bez herbicida.
 

Najnoviji postovi

Na vrh