Čisto radi tehničke korektnosti cijele priče na relaciji KAN - SulfanKan prije počne djelovati spram sulfama
Pa mi je reko da prvo Kan koji ce odma dat dusik ali i prije se izgubi a onda sulfamo koji ce dulje držati spram kana jel je većina dusika u amidnom obliku.
Ma vise sam lud od svih tih preporuka....
Čisto radi tehničke korektnosti cijele priče na relaciji KAN - Sulfan
Sastav KAN (27% N, Petrokemija, jer je to definitivno KAN br.1 u ovom dijelu Europe):
27% N, od toga 13,5% nitratni i 13,5% amonijski (+4,5-5,5% MgO što za repicu nije zanemarivo)
Yara Bela Sulfan (original):
24% N, od toga 12% nitratni i 12% amonijski (+ 6,5% SO3, koji je također važan za repicu).
I gdje je tu sada amidni oblik (ili kako citiran gore spomenutog promotora:"Pa mi je reko da prvo Kan koji ce odma dat dusik ali i prije se izgubi a onda sulfamo koji ce dulje držati spram kana jel je većina dusika u amidnom obliku") :icon_axe:
Jasno, ako je u pitanju cijena, to je neka druga rasprava. Ali ako govorimo o sastavu i da Sulfan ima amidni oblik dušika onda je to :
Moja greška; kada je spomenut Sulfan, automatski sam to spojio sa sveprisutnom Yarom. No, isto tako, Timac ima svoj proizvod Sulfammo (sa dva M) NPRO30.To je sulfamo od Timac Agro on ima 30%N i15S ima valda 25%amidni i ostalo nitratni dusik
UREA hlapi i kada je u vreći (najviše ovsi o temperaturi). Što se tiče brzine hlapljena UREE, stvar je malo poboljšana (zbog sulfata), pa je gubitak ipak manji nego UREA "vulgaris".Urea ima amidni dusik koji je pozlozan brzom hlapljenju i kaj onda i taj amidni u sulfamo Timac bi moral izhlapiti dali je tako
p.s. Trenutno najjači na tržištu je Sulfourea sa 36% N i 23% SO3.Moja greška; kada je spomenut Sulfan, automatski sam to spojio sa sveprisutnom Yarom. No, isto tako, Timac ima svoj proizvod Sulfammo (sa dva M) NPRO30.
A sastava je: 30% N (od čega 5% amonijski i 25% UREA; nema nitratni) i 15% SO3 te CaO(3%) i MgO (7%).
Znači, ipak ima amonijsko-sulfatnih gnojiva na tržištu
UREA hlapi i kada je u vreći (najviše ovsi o temperaturi). Što se tiče brzine hlapljena UREE, stvar je malo poboljšana (zbog sulfata), pa je gubitak ipak manji nego UREA "vulgaris".
Inače, se ova gnojiva nalaze na tržištu pod oznakom sulfourea ili urea amonij sulfat.
:drink: