• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ULW prikolice

B

Bobo

Guest
U google napisi "chaser bin" ili "grain cart" pa ces vidjeti sta nema ;)

To je kod nas, na malim njivama neupotrebljivo. To treba za lexiona koji bunker napuni za 7 minuta i stalno u hodu mora kipati u pretovarke ili drugcije stoji, a to opet ne valja.

Zmaj je svojedobno pravio takve prikolice dvoosovinke kojima je teretni prostor licio na naopaku piramidu u na dnu (spicu piramide) je bio suber. IHC je takve prikolice pravio i koliko se zmajevke mogu sjetiti, dost slicno izgledaju.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
sve je super ali jedno mi nije jasno :scratch ,vrše li to pšenicu :?:
 
B

Bobo

Guest
4fun kaže:
se koristi to u hrvatskoj il se ikad koristilo


Kazem, vidio sam to kod covjeka koji je kupovao traktore i prikljucke iz kombinata koji su propadali. Kako mi se cinilo da se radilo o ZMAJ prikolici, koja je imala ispust s donje strane i zrno je van islo prirodnim padom u neki elevator koji je to zrno prenosio dalje.

U HR nema potrebe za takvim prikolicama, jer koliko znam da u HR postoji samo jedan lexion 600 (mozda se varam) i za njega treba imati pretovarku (ili dvije) jer on u 7 minuta napuni bunker a 4 minute ga prazni kad je pun. Takav kombajn da se iskoristi mora stalno kipati u hodu, a bunker mu sluzi tek toliko dok ne stigne druga pretovarka do njega.


@josip: Da, vrse psenicu, al to nije za ovu temu...
 
4

4fun

Guest
ma ja sam to pronašao na youtube-u u igricama pa me interesiralo

znatiželjan sam :D
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
Bobo kaže:
4fun kaže:
se koristi to u hrvatskoj il se ikad koristilo


Kazem, vidio sam to kod covjeka koji je kupovao traktore i prikljucke iz kombinata koji su propadali. Kako mi se cinilo da se radilo o ZMAJ prikolici, koja je imala ispust s donje strane i zrno je van islo prirodnim padom u neki elevator koji je to zrno prenosio dalje.

U HR nema potrebe za takvim prikolicama, jer koliko znam da u HR postoji samo jedan lexion 600 (mozda se varam) i za njega treba imati pretovarku (ili dvije) jer on u 7 minuta napuni bunker a 4 minute ga prazni kad je pun. Takav kombajn da se iskoristi mora stalno kipati u hodu, a bunker mu sluzi tek toliko dok ne stigne druga pretovarka do njega.


@josip: Da, vrse psenicu, al to nije za ovu temu...
bobo neznam za tvoj,ali ja mislim da bi takva prikolica dobro došla u mom kraju jer sa kamionima se ne može svuda doći radi blata i loših puteva koji vode do njiva.bratiću je ostalo 8 jutara kukuruza na njivi gdje kamion nema šanse da dođe pa bi takva prikolica dobro došla.
 
B

Bobo

Guest
OK, pretovarka ima i takvu primjenu. Samo... koliko ti puta treba pretovarka u godini dana, reci iskreno? Znam da ima skakljivih situacija, i bez tog bilo koja zetva ne moze proci.

A ima i kodmene likova koji su jucer-prekjucer vrsili kukuruze, jer su cekali bolju cjenu i rekli su da ce ih zaorat, prije nego ih nekom daju zamale novce... Evo, sad ih skidaju, jer na vrijeme, kad se moglo, nisu htjeli. Ima ih u mom kraju koliko oces.
 

josip123

Aktivni član
Tu od
3 Svi 2009
Poruka
1,340
čuj treba mi jako malo,možda 20 tura godišnje,ali kada bi se negdje vani našla jedna polovna ne bi bilo loše da je kupim sa bratićem i kolegom jer kod nas trojice bi za nju sigurno bilo dosta posla.jedan čovjek ne može sve od jednput kupiti sam pa se nije loše malo udružiti i nešto kupiti zajedničko,takvih slučajeva vani ima puno.recimo ja sijem u.repicu i nemam stol za repicu,a bratić ga ima,ali ja imam adapter za kukuruz,a bratić ga nema pa tako ja njemu vršim kukuruz,a on meni repicu.nas trojica imamo ukupno preko 200ha zemlje i koliko čujem da će ovih dana biti natječaj za državno zemljište u mojoj općini pa ću ja ići na dodatnih 32ha,bratić 37ha i kolega na nekih 20ha.mišljenja sam da se isplati otići recimo u francusku i tamo kupiti jednu prtovarnu za 8000-9000e.
 

Najnoviji postovi

Na vrh