• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Umjetna gnojiva

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Kakvo seme moze biti na farmi kokosi,pa one jedu koncetrat ne idu u pasu pa da kljucaju seme
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Sva peletirana gnojiva prilikom razgradnje koriste dušik koji je deponiran u tlu i gnojivo je konkurent u trenutku razgradnje biljci u konzumaciji dušika. Naravno da taj dušik kasnije biljka uzme i on se vrati u funkciju ishrane biljke.
Bilo bi dobro da se uz peletirana gnojiva doda i mala količina dušika zbog ovog razloga za uspješniji start i razvoj u prvoj fazi života biljke, ne puno jer pileće gnojivo u sebi sadrži i veliku količinu dušika, ali je pitanje koliko ga sadrži "balast". Pogotovo ako ne znamo da li je pileći gnoj samo dehidriran u izvornom obliku ili mu je naknadno dodana i biomasa .

I još nešto što sam popratila ovdje na temi - da je razlika u cijeni KAN - a i ureje samo 1000 kuna po toni - ima li financijskog smisla onda uzimati KAN samo zbog onih 4% magnezija ili željeza koji KAN ima u sebi a ureja ih nema, a aktivne tvari u dušiku KAN ima 27% a ureja 46%?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
616
Di si kupil pileče brikete po 60 kn, koje?
Zabok, Poljoapoteka Zaštita Bilja.. Talijanske , Pollina pelletatta ( imaju mješavinu konjskog i goveđeg ili samo pileći)
Nutra ima soje i svega i svačega( imaju polovicu kokoši u slobodnom uzgoju tj nisu u kavezima tak da se to sve mješa i poslje raste ta divlja soja koje se teško riješiti)
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Ja kupio nešto 15-15-15 - 158 kn/25 kg te sam uzeo i nešto pilećih briketa(60 kn 25 kg) što ću pobacat prije zatvaranja brazde.. tako da mislim da bude oke., poslije još prihrana kan i folijarno i to je to. Ima tu kod nas farma kokoši pa daju gnoj za van al ima puno sjemena nutra pa mi se nece njive opet zaraziti s tim. Stanjaka imam puno al nisam stigao pod brazdu baciti tak da sad možda pred zatvaranje nema neke svrhe. Onda na jesen planiram po svim razbacati taj stanjak i zaorati.
Kukuruz kupio deklaba pakirenjae po 80 000 zrna - 1770 kn i Pionerra 9911 (540 kn), još kupim herbicid i ja spreman.
Kod mene u selu su 3 farme pilica i gazda je djelil gnoj do prosle god i niko ga skoro nije uzimal a ove godine veli navala svi bi kupili a on covjek baca na svoje… jel mislimo na istu farmu u Lipovcu i Bistrici?
 

yama13

Dobro znana faca
Tu od
12 Sij 2012
Poruka
616
Kod mene u selu su 3 farme pilica i gazda je djelil gnoj do prosle god i niko ga skoro nije uzimal a ove godine veli navala svi bi kupili a on covjek baca na svoje… jel mislimo na istu farmu u Lipovcu i Bistrici?
Ovo je farba tu u Donjoj Stubici, Perfa...
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108
Gledam danas.. pupovi nekih sorti krušaka se već bijele.. Još dodatan razlog da ne kupujem gnojivo još. Gledao sam i pupovi lijeske pred pucanjem ,zelene se opasno.. Bojim se da će mraz žestoko da nas zahebe.. Ako se uskoro pokaže da će se sve otvoriti i smrznuti, to će stvoriti prostor za smanjenu gnojidbu.. Jednom riječju.. strašno.. 🤮
 

lovro98

Aktivni član
Tu od
2 Sij 2021
Poruka
124
Ja sam danas kupil po ovim cjenama kakve jesu tu i jos sam dobil popust na kolicinu… veli trgovkinja da cjene idu jos u zrak tak da nebum vise cekal…
 

Goran S

Aktivni član
Tu od
30 Pro 2012
Poruka
108
KAN 575kn 100kg
UREA 780kn 100kg
Sad na koju stranu će cijene ne znam.. a i ne brigam..
 

Najnoviji postovi

Na vrh