• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
do kolko je pametno puniti filter zraka s uljem? na njemu je strelica praktično do prvog pregiba - di nalježe dihtung. Kaj veli praksa. Ciklonski predfilter je u sebi imal za pol lopate mulja i naravno rastrgnuti onaj gumeni ispust...
Mjerim ventile i upuštenost je taman na granici 1.1 usis i 0.8 ispuh na cilindru di sam ih ski.nul i očistil
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
sve prema oprugi reakcija je brža i oranje pliće e sad ovisi o zemlji dali je tvrdo ili mekano dali je plug jednobrazni dvobrazni ili trobrazni i koju dubinu želiš orati. U teoriji to tako radi pod uslovom da je sve ispravno i moraš prebaciti onu malu ručkicu mislim gore da onaj mali valjčić sjedne na krivulju.

do kolko je pametno puniti filter zraka s uljem? na njemu je strelica praktično do prvog pregiba - di nalježe dihtung. Kaj veli praksa. Ciklonski predfilter je u sebi imal za pol lopate mulja i naravno rastrgnuti onaj gumeni ispust...
Mjerim ventile i upuštenost je taman na granici 1.1 usis i 0.8 ispuh na cilindru di sam ih ski.nul i očistil
imš oznaku sa vanjske strane mislim do onog limiča u filtru
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Do oznake ga smije biti i problema nebude nikakvih, malo ispod slobodno, a preko ne.

Kaj se upadanja ventila tiče, imaš pojačanih za kupiti, a vodi računa da su se i ovi postoječi malo potrošili.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Malo si gruntam, čisto onak bezveze, koja linijska PVP bi mogla na cigana... Vidim stavljaju rumunji od rabe 6 cilindara. E sad i torpedo ima RBRku s desne strane i 3 cilindara. Ako se motor - pumpa vrte u istom smjeru, dal bi bilo moguće navariti na kučište PVP materijala i s glodalom napraviti uha da ide direkt na UTB? :icon_e_ugeek:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Redne pumpe imaju fisni kut predubrizgavanja. Koliko bi onda trošil?
A zakaj to delati?
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Kakvih dihtunga glave ima za kupiti i koji preporučate? Dal ima kakav originalni Fiatov ili to baš sve jedno. U kolko navrata dotežete glavu 2 -3? ( završno:114 - 126 Nm). Za ispušne vidim da ljudi pišu 0.35 na hladno, uputstvo piše 0.25 mm...Dal se uopće vidi kakva razlika?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
0,25 su usisni
0,35 su ispušni

O dihtungu tinemrem nikaj reći, jer moj je kupljen u garnituri, marke Euron.
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Još niko nije pdgovorip na pitanje dali se stabilizator lanci stegnu kad dignete neki priklkučak osobito plug jer u oranju mora bit labavi a pričamo o novim modelima universalima
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Daj ne filozofiraj toliko oko toga. Koliko znam, otpuste se u zraku, a napnu se dolje.
Bar je tak pri meni na Štoreu. Ali to je zanemarljiva razlika.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Još niko nije pdgovorip na pitanje dali se stabilizator lanci stegnu kad dignete neki priklkučak osobito plug jer u oranju mora bit labavi a pričamo o novim modelima universalima
nema veze da li se stegnu ili otpuste , bitno je kak tebi odgovara ...a kako ti odgovara tako si prilagodi ....ne budi rob nekih tamo inžinjera koji nikad nisu orali s traktorom a kamoli okretali po izoranim povratkima
 

universal643

Član
Tu od
2 Lip 2011
Poruka
540
Stavio alternator od golfa ok sve samo šta pokazuje na satu kazalkka više ide dali je ramenica veča od priješneg od rumunjskog nisam odmah uočio i bacio ga jer mi ovaj bolje puni ali sad vidim da i brojke na satu više idu šta napraviti
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Najlakše bi bilo otiti do tokara da napravi remenicu koja ti paše na osovinu al da je vanjskog promjera kao original rumunjska. Moguće da ima i takva nova za kupiti cca 100kn od Zetora ili tak nekaj. Motor traktora se vrti sporije od auta pa su i remenice radilice i alternatora drukčijeg omjera. Konkretno auto alternator ima manju remenicu pa se na traktoru vrti pre brzo. :drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Otiđi auto električar u da ti izmjeri napon punjenja. Nema to nikakve veze s veličinom remenice, ako je manja prije počne puniti, čak i na ler gasu. Traktor ima duplo manji max broj okretaja od auta, tako da ti brzina okretanja alternatora ne može biti prevelika. Remenica od Zetora nikako ne odgovara zbog širine remena.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Nije samo štos u remenici. Pitanje koliko polni je bil stari alternator, a koliko je novi?
Remenica nemre na traktoru biti premala, jer se automobilski motor vrti znatno brže nego traktorski.
 

vladimirec81

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
298
Al ak je od golfa alternator onda nema vanjsku regulaciju nego je sve na njemu. Nebi trebalo imat veze s polovima itd. već direktno daje van ispeglani napon.

szfqzn.jpg

2lcpbq1.jpg


Danas sve montirano, pali radi.
 
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh