• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Evo tu ti sve piše, nadam se da možeš pročitat.

f9165cccf6c859ab9c6fbd2afd3c9d31.jpg
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ako je povučeš prema gore imaš ukopčanu finu regulaciju a druga slika onaj štift staviš kad nosiš ili vozis teške alate da ne slomiš oprugu

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
Ako je povučeš prema gore imaš ukopčanu finu regulaciju a druga slika onaj štift staviš kad nosiš ili vozis teške alate da ne slomiš oprugu

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk

nije baš tak. Onaj štift izvadiš prilikom oranja i ukoliko plug zapne za neki korijen ili kamen poteznica će gurnuti onaj feder prema naprijed i mehanizam će sam podići poluge hidraulika prema gore i malo će podići plug dok se opet ne napne na poteznici. A prilikom transporta kak ti veliš "teških alata" ti alati ionak vise na federu bil štift unutra ili vani.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
meni je tako Rumunj objasnio pukla opruga prilikom vožnje trobraznih plugova
 

novcky

Član
Tu od
27 Srp 2012
Poruka
292
probaj nekaj teškoga objesiti pa ćeš vidjeti da onaj dio gdje kopčaš poteznicu uopče ne naliježe na onaj štift koji je unutra.
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Za šta služe ova dva šerafa sa sjedištu, i šta pokazuju ove tri lampe na tabli ??





 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
lampe su za signal da je uključen žmigavac , 1. lampa samo traktor
2 lampa priključno vozilo
3. lampa drugi priključno vozilo ..ili po domači traktor , jedan prikolica , dvije prikolice
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Šarafi na sjedalu su tvrdoča, slika 2 i najvjerojatnije nagib slika 3.
Probaj ih okrenuti, uzemljeni su i ne tresu.
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
lampe su za signal da je uključen žmigavac , 1. lampa samo traktor
2 lampa priključno vozilo
3. lampa drugi priključno vozilo ..ili po domači traktor , jedan prikolica , dvije prikolice

Isprobao sam sad, i ne radi ni jedna lampica kad dam žmigavac, možda je isključeno, morao bih pogledati...
A šta znače ove 3 na drugoj strani, znam da ona najniža je za dugo sjetlo, ali šta znače one prve dvije, na prvoj piše PRESS a na drugoj G. :icon_rolleyes:

Šarafi na sjedalu su tvrdoča, slika 2 i najvjerojatnije nagib slika 3.
Probaj ih okrenuti, uzemljeni su i ne tresu.

Probao sam ošerafiti do kraja i zašerafiti do kraja, i ne primjetim nikakve razlike, možda bi morao skinuti sic pa pogledati onaj cilindar i to, jel moguće da postane malo tvrdji s vremenom, s obzirom da traktor godišnje odradi tek 20-30 sati... ?
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Nemogu da vjerujem da covjek nije okreno sarafe sjedala lijevo...desno vec mora pitat.
Svaka cast i tebi Muha da si imao snage a posebno volje da odgovoris
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Isprobao sam sad, i ne radi ni jedna lampica kad dam žmigavac, možda je isključeno, morao bih pogledati...
A šta znače ove 3 na drugoj strani, znam da ona najniža je za dugo sjetlo, ali šta znače one prve dvije, na prvoj piše PRESS a na drugoj G. :icon_rolleyes:



Probao sam ošerafiti do kraja i zašerafiti do kraja, i ne primjetim nikakve razlike, možda bi morao skinuti sic pa pogledati onaj cilindar i to, jel moguće da postane malo tvrdji s vremenom, s obzirom da traktor godišnje odradi tek 20-30 sati... ?
Pres je tlak ulja. Nakon paljenja mora prestati svijetliti.
G je generator, isto se mora ugasiti.

Nemre otvrdnuti sic, more samo zahrđati.
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Nemogu da vjerujem da covjek nije okreno sarafe sjedala lijevo...desno vec mora pitat.
Svaka cast i tebi Muha da si imao snage a posebno volje da odgovoris

Danas sam to radio, nisam primjetio nikakve razlike, pa sam tek onda postavio pitanje ovdje... :icon_anal:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Isprobao sam sad, i ne radi ni jedna lampica kad dam žmigavac, možda je isključeno, morao bih pogledati...
A šta znače ove 3 na drugoj strani, znam da ona najniža je za dugo sjetlo, ali šta znače one prve dvije, na prvoj piše PRESS a na drugoj G. :icon_rolleyes:
evo forumaš muha ti je odgovorio
 

loki1

Novi član
Tu od
22 Tra 2016
Poruka
6
Evo tu ti sve piše, nadam se da možeš pročitat.

f9165cccf6c859ab9c6fbd2afd3c9d31.jpg

pozdrav. Imam upit u vezi te rucice.
meni ta rucica visi, mislio sam da je štift pukao no skuzio sam da se citava osovina vrti.
neznam u kojem je modu i kako to mogu popraviti?
ostatak hidroulike radi.
brine me radi malcera od cca 400 kg
makar radio s tanjuračama od 24 tanjura.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kontrola vuče treba za priključke kji idu ispod zemlje ....ako nije u tom pokožaju možeš raditi sve pa i oranje ako imaš kopirni kotač ili korigirati dubinu na ručici ..

da lim se isplati popravljati i kaj je tu potrgano nije moj problem
 

Najnoviji postovi

Na vrh