• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Nikakva.
Utb inače u prijevodu znači Tvornica Traktora Brasov.
Model 445 je dolazil u tri odnosno kasnije u 4 verzije, U, L,V i DT(DTC).
U je standardna verzija, L je povrtlarski model povišen i sa užim gumama a V je vinogradarski model, sužen i sa blatobranima ko od imt 533. DT i kasnije DTC su sa duplom vučom.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
A gle nađe se svašta, kod polovnog je uvijek teško, nikad ne znaš jel ima negdje nešto skriveno koje će kroz kratko vrijeme izać na vidjelo.
Ja sam pred dvije god. našao jednog za 13000 kn sa dostavom do kuće.
Čovijek mi je rekao koji mu je problem i zašto je cijena takva, otišao sam i vidio ga i bilo je tako. Sad ga lagano sređujem i u međuvremenu radim sa njim. Do sad sam uložio u njega možda 500€. Najskuplje me došla struja i reparacija bosch pumpe.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Evo tu ti sve piše, nadam se da možeš pročitat.

f9165cccf6c859ab9c6fbd2afd3c9d31.jpg
Kakva to knjiga? Ima to negde u digitalnom obliku za skinuti?

Via Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
To je uputstvo za rukovanje traktorom, dobivalo se prilikom kupnje traktora. Ne znam jel to ima negdje za skinut, treba malo potražit po netu, svašta se nađe.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, imam problem s hidraulikom na Univerzalu 340, naime danas sam krenuo malčirati, zakačio malčer, digao ga, izvezao iz garaže, spustio ga i nakon toga hidraulik više ne diže. Otkačio sam malčer, ali ne diže niti prazan. Dolio sam ulja, makar ga je vec bilo dovoljno, probao s jačim gasom i dalje ništa. Ima ko kakvu ideju što bi moglo biti?
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Povukla je zrak.
Morate ozraciti mozete na onome velikom sarafu obicno je mesingani.
Meni se to desavalo jer je bila losa pumpa pa sam je promjenio i posje toga nije vise desavalo. :tractor: :(hi):
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ispričavam se na pitanju jer je vjerovatno bilo već u temi... zanima me šta je potrebno napraviti za prikopčati hidraulični toplink? Sada izgleda ovako:
 

Prilozi

  • 20160524_152429.jpg
    20160524_152429.jpg
    61.7 KB · Pregleda: 104

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Dodati još jednu cijev na ovaj donji šaraf.
Trebaš cijev s "banjo" završetkom, šuplji šaraf i dva bakrena dihtunga.
.%5Cimageonly%5Cfiat%5C'tractor%5Cserie_450%5Cpag.301-350%5Ctractor%20-%2060314122_0344.png
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Na ovaj donji šeraf prikopčat još jedno takvo crijevo.

Ja sam to na svom radio pred jedno 3 god. ak me pamćenje dobro služi i stavio sam postupak ugradnje tu u temu, barem mislim.
Ak ne nađeš budem ja probao nać negdje slike i šta sam sve radio pa ponovo postavim.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Bendžo, ak ti je lakše. Glavica za šuplji vijak ili kak se već zove.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Bendžo, ak ti je lakše. Glavica za šuplji vijak ili kak se već zove.
Misliš na onu redukciju o kojoj smo raspravljali na 84 strani ove teme?
Nisam čul za takve nazive tih dijelova pa zato pitam.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,075
Pogledaj na ovoj slici kak izgleda završetak cijevi kroz kojega prolazi šuplji šaraf. Ovo kak odrezana kugla. Neznam kak se to drugačije zove (znam da se zove banjo "bendžo").

Ono kaj smo raspravljali prije je bilo kak spojiti razvodnik kao 1-radni ili 2-radni.
Na gornjem već ima ovaj produžetak za dvoradni (i na njemu cijev spojenu preko šupljeg šarafa), a dolje mu samo treba šuplji šaraf i cijev sa brzom spojnicom na drugom kraju..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
A to.
Misliš na završetak cijevi?

Mi smo to zvali oko šupljeg vijka.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ili oko zavšetak crijeva i sl , benđo je valjda naziv po muzičkom instrumentu .
 

Najnoviji postovi

Na vrh