• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Kolega Zagi 82 puno sreče i da se nikad ne pokvari.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Želim ti da te traktor dobro i dugo služi. Pazi na njega i nemoj ga preopteretiti. Bolje je potrošiti koju minutu više.

ZJ, svaki luk je bolji nego nikakav, a on nek traktor koristi kao da ga nema. S takvim lukom ga ne bi mogel redovno prvi put regati, ali ako je prodavač to obavil (vjerojatno veza) dalje ne bi trebal imati problema.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Hvala ljudi :icon_thumright:
Luk meni izgleda dosta stabilan, nedaj bog da bi morala stabilnost ici na probu. Nije bas neka ljepota, ali mi ga je zabadav napravil i del gore.
Za sad nemam prikljucka, jedino sam si staru gajbu kupil prekjucer koju bum sad prek vikenda na novo pofarbal i nove podnice postavil tak da si morem polako drva iz sume dopeljati doma.
:cool2:

Kaj se tice usmene garancije, rekel da sam iducih par godina miran (s obzirom kolko ga bum trebal) a ak nekaj ne valja nek se javim (mester zivi 15 minuta od moje kuce). A sumnjam da bi kaj bilo, jer je izmjenil skoro cijelu unutrasnjost masine (klipovi, nove pikse, lageri, itd)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Problem tog luka je kaj je prišerafljen na blatobrane. Bolje da su ti profili pričvršćeni dolje uz blatobran na trube, bili bi daleko jači i ne daj bože učinkovitiji.


Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Dobar je luk, zlu ne trebalo. Budi oprezan sa količinom koju krcaš u gajbu jer oči su velike.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

618ab1d806ed8bab22e0bed366995cbb.jpg


Hmm. Meni blatobrani jako čvrsto izgledaju, pa nebi valjda u slučaju opterećenja luka se otrgnulo sa mjesta šarafanja.

Via TapaTalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Čestitam kolega,sada imaš s čim delati.
Ako budeš s njim u gajbi drva vozil pripremi ili napravi od betona uteg napred barem 100-120kg.
I kad si gotov sa šumom ili nekim težim poslom skineš ga da ti ne dere gume i volan da bude lakši.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Ovaj luk djeluje kao samoubojstvo ako se išta desi, trebao bi bit povezan sa saijom da ima neku sigurnosnu funkciju.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Svačega se bum ovdje načital...

Via TapaTalk
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Kolega, pridružujem se čestitkama, nek te dugo služi bez kvarova.
Meni luk izgleda OK, ak su blatobrani dovoljno čvrsti. Sigurno je bolje nego da uopće nema luka, mada kod nas ovo nebi prošlo na tehničkom,jer luk mora bit vezan sa šasijom traktora.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Traktor je prešao tehnički bez luka, ja sam svojom voljom dao stavit luk da bar imam neku sigurnost ako si nedaj bože legne na bok. Gledao sam i ove lukove sa atestom i one preklopne, ali sa 3000kn je izvan mojih mogućnosti.

Via TapaTalk
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Počelo je puknutovo "mjenjanje žarulja" .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Svačega se bum ovdje načital...

Via TapaTalk
Zagi, mi Međimurci bi rekli to ovak; Čuda babi, kilavo dete! Ve bum ti ja rekel da na tvojem traktoru ništ ne valja, od gumi, hidraulike, motora, kočnici, luka..... užas, katastrofa, naj bolje da ga prodaš meni kuna puta kila i to ti je to!
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Zagi, ali bar moraš priznati da si ovdje dobio dobrih sugestija ;) tko god ima unija kod mene ima samo riječi hvale.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Istina i bog, jako ste mi pomogli u odabiru traktora i davali ste mi super savjete i zato svima zahvaljujem koji su mi davali korisne savjete :drink:
Bez vas bi valjda kupil neko sranje i psoval svaki put kad bi ga koristil.
Istina, ima i nekih glupih komentara, ali to je forum i tak to je :(nod):
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Bez vas bi valjda kupil neko sranje i psoval svaki put kad bi ga koristil.
Ovak buš kletve po nama zosipaval ....
Šala.
Mani se foruma, pali traktor i bež všumu po drva !
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Hahaha ma kaj bi vas klel :icon_axe:
Idem u sumu cim gajbu uredim. Jos si moram kupiti toplink i retrovizor
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

...ZJ, svaki luk je bolji nego nikakav, a on nek traktor koristi kao da ga nema.
S ovim se nikak nebi složil.
Bolje da nemaš luk i znaš da ga nemaš, nego da se pouzdaješ u nekaj nepouzdano.
Neznam zakaj ga je uopće slagal, kad se stariji traktor može registrirati bez luka.


Zagi, nemoj se srditi na primjedbu, jer ide tebi u prilog.
Universalovi blatobrani nemaju nosivu šasiju za sigurnosni okvir, već samo punktirani lim (vjerojatno pohrđan iznutra), tak da je ovakva montaža vrlo opasna. Ne toliko za osavljanje i prevrtanje unatrag (rekel bi da su i luk i konstrukcija za to dovoljno čvrsti), već na bočno prevrtanje.
Tu bi se zdrobil kak da je od novina.
Osim toga, gornja greda je preslabo pričvrščena za vertikale (fale bar trokuti za ukrutu).
A da ne govorimo da je postavljen na totalno krivo mjesto i zaklanja ti pogled u stranu (previše je naprijed).
Osim toga, izgubil si mjesta za sjedala na blatobranu ( u kojima se fino vozi motorna pila, trošek i to).
 
Posljednje uređivanje:

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Onda budem gledal oglase i nadam se da naletim na kakav dobar luk koji bi stavil. Samo mi sad zal kaj mi je busil blatobrane....
 

Najnoviji postovi

Na vrh