• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Ako već imaš namjeru mijenjat, nemoj. Rađe razmisli, ili odi kod nekog bravara da ti osmisli pojačanje na postojeći luk, a koje bi bilo povezano sa šasijom i na taj način pojačan i sigurniji.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Ako vec hoces nekakvu zastitu, onda najbolje da je kabina gore, a o kisi i vjetru da ne govorim, opral me pljusak par puta i vjeruj da nije ni malo ugodno..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Kako se tko nauči, nekome je ok biti bez ičega.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,237
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Da sam znal da je traktor doma bi ga došel pogledati poslje posla :icon_thumright:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

ZJ, svaki luk je bolji nego nikakav, a on nek traktor koristi kao da ga nema.

S ovim se nikak nebi složil.
Bolje da nemaš luk i znaš da ga nemaš, nego da se pouzdaješ u nekaj nepouzdano.
Neznam zakaj ga je uopće slagal, kad se stariji traktor može registrirati bez luka.

Izgleda da si previdel nastavak rečenice iza zareza. I meni se to ponekad dogodi. :)

Koliko je meni poznato bez zaštitnog luka ili kabine se može regati samo traktor koji je prvi put u HR bil regan prije 1981. g..
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

Ili 83-će?

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Nije više vezano za datum prve registracije, već za datum proizvodnje (kupnje?).
Prije je bilo prva registracija iza 1.1.'83. treba okvir.

Iwanho, nisam previdel. Nemreš se ponašati da ga nema, a stalno ga gledaš. Jednostavno, to ne funkcionira u ljudskoj psihi.
 
Posljednje uređivanje:

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Treba mi topling za univerzal 445. Na što treba obraćati pažnju? Ima kakav onlajn šop koji to nudi?

Via TapaTalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Dućan sa poljoprivrednim djelovima i uzmeš običan topling za 539, oko 150 kn je.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Obrati pozornost na veličinu kugle, jer ti vjerojatno najobičniji Kat1 nebu išel na najdonju rupu (od 4) na gornjem priključku hidraulike.
Treba poiskati onoga koji ima manju glavu kugle. Neznam kakve su ove treće točke za IMT, ali probaj prije kupnje.
I još nekaj: klin na gornjem priključku bi trebal imati zub, da se ne vrti u rupama, već u kugli treće točke.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Kod mene topling od 533/539 ide najnormalnije u sve 4 rupe, tako da mislim da nebi trebalo bit problema.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
OVAKVA meni na Štoreu nejde u donju rupu, jer je pesnica kugle prevelikog promjera.
260_260.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Re: Savjet za kupnju polovnog traktora

618ab1d806ed8bab22e0bed366995cbb.jpg


Hmm. Meni blatobrani jako čvrsto izgledaju, pa nebi valjda u slučaju opterećenja luka se otrgnulo sa mjesta šarafanja.

Via TapaTalk
Ako je to zašarafljeno kroz one nosaće koji na trubu idu onda nemaš brige. Kak su žilavi zna samo onaj ko oh je ravnal nakon kaj su bili savinuti.

Jedino kaj nikak ne izgleda ali bu odlićno došel kao mjesto za kopćanje dizalice kod popravka hidraulika.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Traktor je lijepo zbegecan a luk je bitno da je čvrst i za ukras staviti napred i odotraga po dva radna svjetla i ono kaj nitko nije komentiral je ženska osoba i njezin trug da se vatra ne ugasi i izgori i zagori meso koje bude za proslavu prinove bravo kolega tak se čeka prinova,:drink:
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Bil sam jučer u dućanu pa kad me pital neke stvari ja ko bik h bela vrata gledal. :(sweat):
U biti nije mi se sviđal taj ponuđeni toplink kaj mi je lik nudil jer je zgledal dosta loše kvalitete. Ko da je s Kine :icon_hang:

I još nekaj: klin na gornjem priključku bi trebal imati zub, da se ne vrti u rupama, već u kugli treće točke.

Ovak? Ne kuzim kak da se ne vrti u rupama!??!

260_260.jpg


I vidim da imaju razne duzine. Kako da izmjerim koju duzinu da uzmem? Da spojim prikljucak, spustim na zemlju i onda izmjerim duzinu od 3 tocke prikljucka do 3 tocke hidraulika pa uzmem topling s duzinom negdje u sredini izmjerene?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Ma uzmi za mali ferac i rešena stvar, za tvoj traktor bu dobar. To kaj budeš kapčil na njega, plug, tanjuraće, gajbu i te neke sitnice bu držal godinama. Naletni utovarivać, i neke ekstremne strojeve sigurno nebuš na njrga kapćil.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Pa traži za 539 topling, nije ti svaki priključak na trećoj točki jednako udaljen od traktora. Zato i imaš navoja na njemu da ga možeš rastegnut ili skupit.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zašto mu ne bi neki forumaš izmjerio duljinu svojeg original?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh