• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,827
I kako da nabijem ovu ručku do kraja? Klin ide do prvog zubca, dalje nejde....
Via TapaTalk

Moraš ga nabiti sa čekićem da prođe skroz na drugu stranu. Nema vajde ako prođe lagano.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Zagi, ako gruba sila ne djeluje, znači da nije adekvatno primijenjena :)

Obrusi te bobice i na krajeve navari matice, pa ih lijepo obrusi da nisu hrapave.

Ova tanka matica ti služi za blokadu centralne cijevi da se u radu ne otpušta.
Nekad davno Zetor nam je imal finiji navoj na trećoj točki i nikad se nije otpuštal.
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Zagi, ako gruba sila ne djeluje, znači da nije adekvatno primijenjena :)

Obrusi te bobice i na krajeve navari matice, pa ih lijepo obrusi da nisu hrapave.

Ova tanka matica ti služi za blokadu centralne cijevi da se u radu ne otpušta.
Nekad davno Zetor nam je imal finiji navoj na trećoj točki i nikad se nije otpuštal.

Navodno ima veze kak je poluga okrenuta, lijevi k traktoru ili k priključku?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Nema veze (bar po našem iskustvu), okreneš tam kam matica manje smeta :)
 

kebir

Član
Tu od
24 Kol 2011
Poruka
339
Zagi, ako gruba sila ne djeluje, znači da nije adekvatno primijenjena :)

Obrusi te bobice i na krajeve navari matice, pa ih lijepo obrusi da nisu hrapave.

Ova tanka matica ti služi za blokadu centralne cijevi da se u radu ne otpušta.
Nekad davno Zetor nam je imal finiji navoj na trećoj točki i nikad se nije otpuštal.

kaj je vama?pa to je novo. mazni ga kladivcom i kad prođe budeš videl da je sve 5.to su napravili pametni a nije naše da pitamo zakaj je tak.kladivec i vudri da projde.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nema veze (bar po našem iskustvu), okreneš tam kam matica manje smeta :)
Meni je na zetoru orginal došel toplink sa večom rupom kopčanu na traktor i ta matica za osiguranje okretanja poluge toplinka je bliže traktoru.
Nisam ju nikad koristil jer se nije nikad u radu sam vrtela toplink poluga.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Meni je na zetoru orginal došel toplink sa večom rupom kopčanu na traktor i ta matica za osiguranje okretanja poluge toplinka je bliže traktoru.
Nisam ju nikad koristil jer se nije nikad u radu sam vrtela toplink poluga.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
a kak bi je inače dosegel iz traktora :biggrin:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Na Zetoru iz kabine nikak. Tak i tak treba izaći van, a onda je svejedno gdje je.
Meni je bolje da je na strani priključka, jer je lakše dojti do nje.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Nemoras za svako okretanje van nagnes se kroz zadnju šajbu i vrtiš toplink ali tu maticu nemreš iz kabine kak je kolega zj rekel.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Kak se uspiješ nagnuti van prek onog visokog naslona sica, koji je skoro metar viši od treće točke?
Ja to nemrem na Sameu, gdje je sic pol metra niže neg na Zetoru.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,314
Zato su inženjeri izmislili hidraulični.
Mada ja vjerujem da iskusni meštri to doma poštelaju tak da bi ga na tom mjestu mogli i prišvasati.

Ja bi ga se navrtel i nakraju nebi pogodil kak treba biti.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,224
Kak se uspiješ nagnuti van prek onog visokog naslona sica, koji je skoro metar viši od treće točke?
Ja to nemrem na Sameu, gdje je sic pol metra niže neg na Zetoru.
Naravno da možeš, koliko to puta radim u oranju
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Znam da sam kupil stari traktor ali kad se vozim u najvećoj po cesti skužim da lovim špur, tj da stalno moram ispravljati na volanu jer ide lijevo desno. U čemu je problem? Jel se treba špur naštelat? Mehanika mi izgleda ok jer su dijelovi novi.

Via TapaTalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,076
Provjeri koliko volan ima lufta na mjestu. Pogledaj koliko ima lufta dvokraka poluga na prednjem mostu, pa tek onda provjeri špur.
Kotači bi trebali biti uži na prednjoj strani felge za nekih 5mm od zadnje strane.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ako nema lufta onda ruski sistem malo ispusti desnu a napumpaj lijevu gumu i traktor bude stalno blago vukel u desno i eliminiraš sve luftove nemora biti velika razlika bitno da ne loviš volan .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Kupio sam sat rada( brojač okretaja) za svog 445 i ne paše. Skužio sam da mi vrti u kontra stranu. Još mi je bilo malo čudno kako to da nema one getribice otraga al me čovijek uvjerio da je ne treba za taj model sata. Sad me zanima jel ima koji model Unija da su ugrađivani takvi satovi?


Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Pozdrav, nakon otprilike sat vremena malčiranja s Unijem, kad stanem i ostavim ga raditi na ler gasu, upali se lampica od akumulatora (alternator ne puni), kad mu malo dodam gas, lampica se ugasi, a dok je hladan normalno je ugašena na ler gasu. Ima li ko ideju što bi moglo biti?
 

Najnoviji postovi

Na vrh