• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Da jako jer imt hidrulika loša nakon 30 godina otvorio pogledao što ima i zaklopio nazad .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Nije loša nego nije primjenjiva za današnje priključke osim preinaka i dodavanja (kiper i blok ventil) i opet je nužno zlo .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Može, prek grabe i ak se ljulja pri većoj brzini. Zato i služi onaj "čekić" da spriječi tiskanje opruge.

Tužna je to hidraulika ako ju gajba diže i spušta.

Po onome kaj je kolega Zagi napisal ona se spuštala i dizala čak i do kraja.
Tu nekaj ne valja oko regulacije pa da on nju na bilo koju rupu zakopča.
Stoji da zbog trzaja na grabi može mrvicu podiči poluge ali se u praksi to nikad ne događa jer ne stigne hidraulika tak brzo odreagirati.

Ova nevaljala IMT-ova hidraulika i zastarela (po Željkovom jer svima još uvjek valja jedino njemu ne kad nezna s njom upravljati) je toliko fina da vozač (usprkos kaj ona na svima spušta) ni ne primjeti da se nekaj dogodilo. Tek kad se traktor ugasi shvatiš da je priključak odmah na podu ali kad ga opet pokreneš ni ne osjetiš da su se poluge digle.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Uz dužno poštovanje, nebi se složil s tobom.
Ak je korištena "draft" hidraulika, to je lako moguća pojava. Ta je hidraulika prilično osjetljiva, a ovo joj je ljuljanje pozitivna povratna veza.

Neznam samo zakaj, ak ferguson ima tak finu hidrauliku, neki z njom radije oru s kotačem na plugu.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Uz dužno poštovanje prema knjigama koje si ti pročital ni ja se nebi s tvojim složil mada imam jako malo prakse (ustvari nemam je uopče) u radu na polju u odnosu na tebe.
Samo sam ih podosta složil i znam na koji način ona reagira i kaj ju u kojem razvodniku zaustavlja i na koji način ona funkcionira ......

***** vam sunac, ta IMT- ova hidraulika je 3/4 juge poorala i sad više nevalja. Da je stara i ima novijih i modernijih je istina, ali ko zna upravljati s IMT-ovom ne treba kotač na Karpatima a ne na ravnicama koju vi zovete bregima.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Dragi načitani i pametni kolegići . Uz dužno i ponosno poštovanje hidraulika kad je ispravna na svim traktorima koje znam drži kod ugašenog motora osim IMT-a . Ima više kubika i bolja za rad sa svim priključima jedino gdje je hidraulika IMT-a u prednosti je oranje po ravnici i tu njezina prednost staje . Dragi i uvaženi Muha kod mene je prodanih IMT-a i kupljenih Univerzala (obratno nema) i svi koji su to napravili kažu da su se preporodili . Ovih par 533 kaj je u selu ili su simbolika ili se nema novce za drugo . A tri 560 jedan skoro i ne radi nikaj jedan nema papire i moj . U svakom slučaju jedan Unič 640 više vrijedi nego sva tri 560.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Svaka hidraulika ima dozvoljeno propuštanje. Kod IMT-a je to propuštanje malo veće, hihihi.
To kaj vi ne znate s njom raditi vam ja ne mogu pomoći ali vas mogu naučiti.
Samo kaj vama to više ne treba :(giggle):
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
U pravu si, otišli smo puno off.
Nego, reci ti meni kad ostaviš tu gajbu dignutu preko noči jel on nju spusti do jutra?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Onda su najvjerojatnije kolege u pravu. Probaj na dugu rupu, možda bu tam dobro.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Nije loša nego nije primjenjiva za današnje priključke osim preinaka i dodavanja (kiper i blok ventil) i opet je nužno zlo .

Nezz meni je dobra za vrijednost traktora s tim da nemoram ulagat novce.
A ko želi nešto bolje neka kupi skuplji stroj pa možda bude imao bolju hidruliku.
A tamo uspoređuješ univerzala a pogledaj koju ima cijenu.
Za te novce ja bi radje kupio zetora makar ga ne volim koji je bolji traktor od ovog.
http://www.njuskalo.hr/traktori/universal-640-dtc-oglas-19766006
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
. I kako da nabijem ovu ručku do kraja? Klin ide do prvog zubca, dalje nejde....
d1738b09ba669b8e5f414ea90205061e.jpg
Obrusi te bobice i na krajeve navari matice, pa ih lijepo obrusi da nisu hrapave.

Ovak sam ja to napravil:
Trea%20toka_zpsi9xsv8po.jpg


Trea%20toka%201_zpshp8vjzzx.jpg
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Uz dužno poštovanje malo ipak sračkate i muha je jedini pogodio srž problema,a to je ljudski faktor,i uvijek je ljudski faktor i neznanje.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Provjeril sam položaj polugice, kad je spustim do kraja, neće hidraulik spustit do kraja. Kada dignem onu ručicu načina rada onda hidraulik spusti skroz.
Nekaj u kvaru?

Položaj ručice
96e35862a013d06f0e05fe870e4bef2e.jpg


Položaj gajbe
bc9a21292f3a1105d3d1b958de93917f.jpg


f94b5b1b2ff3ec38f13d3f89365076e9.jpg


Pogled odostraga

651f22c426e8e117e1f361e9c58d9df9.jpg


Via TapaTalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
kad digneš ručkicu normalno je da poluge idu niže ...doštukaj nogice ili probaj produžiti ljevo na navoju kad skineš bolcen a desno na ručkici ...ne pretjeruj da se ne isčupa od opterečenje ..ostavi cca 20 mm "preklopa"
koja je "tvornička " minimalna visina trebalo bi vidjeti u kljigama
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Aha, znači normalno je to. Već sam bil mislil da je nekaj u kvaru.

Via TapaTalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh