• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Nije normalno. Gornji i donji položaj bi trebali biti isti u oba položaja regulacijske ručice. Donji je određen hodom klipa.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa tak je kod mene od uvjek ..i uvjek dobro dođe u šumi, hihi ..po tome se nadam da je normalno
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Pa kod mene isto kad se digne ručica za kontrolu, poluge padnu još niže nego inače.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,315
Problem koji ima kolega Zagi nije problem, to je normalno.
Rekoh ja tam stranicu prije ....
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Muhač kaj onda svi Uniči imaju taj problem meni hidraulik na Uničima sličan Zetorovom jedino kod upotrebe ručica ide niže i odlično radi . Jedina zamjerka kiperu kaj kak da nije u stredini kod početka kipanja najprije malo spušta pa počne dizati na tri sem Uniča radil sa viličarom odlično je držal visinu a naročito 643 uz dodane prednje utege dizal 600 kg + težina viličara .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Kakva je procedura zamjenit kardansku osovinu na 445? Jel treba rasturit zadnji kraj ili se da na lakši način to riješit?

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Ak je kao na Štoreu, onda je dovoljno skinuti poklopac kardana za remenicu, pa bi sve išlo prema natrag van.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Hm, gledal sam malo radionički priručnik i čini mi se da na kraju osovine ima matica. Vjerojatno ću morat skinut poklopac dolje da vidim kaj ima unutra.
Nisam zapamtil od pred dvije godine kad je drugi bil raskopan kao to izgleda unutra [emoji34]

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zna li netko gdje se može nabaviti elektropokretač sa reduktorom za univerzala 445?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Susjed ima na rusu sa reduktorom već preko 10g i pali ko grom. Neki su već stavili na unije 445 i isto da pale nevjerovatno dobro, kachum!!!

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Ja na jednom imam Iskrin i pali na dodir ključa, stvarno ga brzo vrti. U odnosu na orginalni Rumunjski sigurno je duplo brži.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Evo da podjelim jednu voznju kroz Zagorje sa vama na nedavno kupljenom Univerzalceku :(inlove):

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=_5Yd4ePbztY[/YT]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,077
Nemoj ga motati na mjestu, jer za kolegu Puknutoga to nisu šoferi koji motaju na mjestu:D:

Nego, jesi li zadovoljan traktorom? Jel ispunil tvoja očekivanja?
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Zadovoljan sam, samo mi je malo prespor na cesti. Ali nisam jos nit orao s njim nit nis, samo vozim terete sim tam (sogorici, pa susedu i tak) u gajbi. Ali skuzio sam da je dosta zajebano vozit gajbu s teretom, na nekoliko pozicija me vec u zelucu preseklo jer kao da ce me zdignut bocno :icon_eyes: Moram si nekakve utege nabaviti.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,666
Ima lijepi zvuk, a motati ga možeš kako želiš, a lakše je kad se kreće.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Zadovoljan sam, samo mi je malo prespor na cesti. Ali nisam jos nit orao s njim nit nis, samo vozim terete sim tam (sogorici, pa susedu i tak) u gajbi. Ali skuzio sam da je dosta zajebano vozit gajbu s teretom, na nekoliko pozicija me vec u zelucu preseklo jer kao da ce me zdignut bocno :icon_eyes: Moram si nekakve utege nabaviti.

opasno je ak digne prednji kraj a radi uvjeta pod kotačima dfođe do bočnog okretanja ...ruka na kučki hidraulike i ako prednji zaplešu korpa na pod ....špera je tu kao alđelek čuvar ..naravno
 

Najnoviji postovi

Na vrh