• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Vjerojatno ju je meštar zaboravil postaviti natrag.
U karteru je nadtlak i normalno je da puše na svaki otvor.

To bi trebalo više izgledati kak para a ne dim.
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
Vjerojatno ju je meštar zaboravil postaviti natrag.
U karteru je nadtlak i normalno je da puše na svaki otvor.

To bi trebalo više izgledati kak para a ne dim.[

A jel tak normalno kod drugih traktora recimo ZETOR, URSUS,a i kod auta?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Moj zetor i od mnogih prijatelja ne puše bijelu paru kad je hladan nego kad je dobro ugrijan i upregnut.
A kad je vruč trebale bi karike bolje dihtati,kaj ne?
Ili to samo ulje isparava?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Ljudi za kaj je taj minijaturni 'auspuh'?

aa9202bddeab0f90c3f2503304602421.jpg


Danas sam se vozio dosta i na nekim relacijama skoro ful gas. I kad sam stal, sam skužil da mi čisto malo dimi iz tog mini-auspuha onda me primila panika pa sam išel pogledati čep gde se mjeri nivo ulja. Kad sam ga izvadil sam videl da i iz njega lagano dimo u ritmu obrtaja motora... Jel su mi nove karike već prešle? Prije nije dimio iz čepa :(

Via TapaTalk
Kaj bolje dimi to bolje ide, kad počne ulje lagano bacat na taj odušak još će odratit sati kolko ih je do tada odradio. Samo tu i tamo malo pritočiš friškog ulja i tjeraj dalje. Kad ne bude htjel palit ni na guranje onda je spreman za otvaranje motora, a do tad samo po gasu.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Zagi, samo gas. Svaki Fiat puše (nije ni čudo, na F je hihihi ) i pari na odušak. To je kod njih normalno i kak Mane veli, to bu puhalo još sto let ali nebu stalo zbog toga.
A kad je vruč trebale bi karike bolje dihtati,kaj ne?
Uprav tak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Ali je i viša temperatura tekućina u motoru, pa je bliže točki isparavanja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj bi možda drugo skuplje ulje možda smanjilo te pare,od para se i kondenzacija radi koja nije baš za motore,posebno ako ne rade neko vrijeme,preko zime recimo?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
A ne, ne. To fino ulje se nebi tak zagrijalo pa se nebi karike na vruče dost napuhnule.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Kaj bu te sad točili neka fensi šmensi ulja u traktore ili možda racing ulja???

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ha ako sada stavljam po 20-22kn litru zakaj nebi dodal malo više za "masnije","finije" ulje po recimo 30-33kn litru.
Ili ga u zimi svakih tjedan dana upaliti i zagrijati ga na radnu temp.?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Pa nemaš Euro6 motor, koji je osjetljiv na sam sebe.

Ovi starčeki, koje većinom imamo, ne biraju gorivo, a zadovoljavaju se i najjeftinijim uljima.
Ak se nama na Štoreu radilica za 32 godine i 7t sati poderala stotu, uz korištenje (većinom) Super3 ulja, onda ne vodi brigu (mijenjanog na oko 200h).
Skuplje ulje je razbacivanje novcima. Radije jeftinije ulje češće promijeni, nego da skuplje tjeraš 400 sati.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
To si u pravu,ali malo skuplje ulje nije za euro 4 normu.
Mislim na mineralno 15w/40.
Ja mjenjam na sebi na 100-120rs ili god. dana.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Zagi na taj auspuhič bi trebalo ići crijevo tak da puše oko dna kartera , kaj se tiče puhanja i novi Uniči tu pušu da bi mogel gume pumpati a kad se jako zagriju ima i malo uljnih para . Kod kuma novi (oko 150 rh) 640 je kod siliranja lagano puhal maglu pa ga reklamiral ali je dobil odgovor (od Mameka servisera) da je to normalno i nakon puno godina motor još nije otvaran .Traktor je kupljen među prvima od firme DOM .
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Dovezu čovjeka u bolnicu,krvari,treba mu transfuzija.
A doktori ga pogledaju i kažu- "ma star je on,i još Balkanac,ajd da je bar Švabo,šteta je njemu krv dati,natočimo mu vode,pa koliko izdura,izdura".
Tako i vi o uljima i traktorima... :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Ovak to izgleda u orginalu

521426c1150aa7f9083e4fe7a792c1d4.jpg


Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Da samo što u ovom slučaju (netko bi mogao pomisliti da imaš namjeru pucati na visoku divljač).:(giggle):
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Za kaj služi ovaj priključak sa žicom..to imam i ja al mislim da nije nikud spojeno..nemam pojm,vodi u neki bunt žica
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Indikator tlaka ulja. Vodi na jednu stranu žarulje. Druga strana žarulje ide na + prek kontakta.
 

Najnoviji postovi

Na vrh