• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Kako vi montirate utege na prvi kraj na univerzala? Imate tvorničke, ili domaće proizvodnje? Kako vam izgleda nosač na traktoru? Htel bi si sam napraviti nosač i utege pa skupljam par ideja o izvedbi...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
recimo moj poštovani otac je napravio kutiju koju je namontirao kao salamu u sendvich ispod kuke .
Unutra osim kaj nabacamo utege kad treba stoje lanci , kopačke , baltica itd...nesmem sve napisati jer su mi več nekaj ukrali iznutra
 

zagi01

Član
Tu od
20 Pro 2013
Poruka
296
Kako vi montirate utege na prvi kraj na univerzala? Imate tvorničke, ili domaće proizvodnje? Kako vam izgleda nosač na traktoru? Htel bi si sam napraviti nosač i utege pa skupljam par ideja o izvedbi...

Napravi utege za prišrafit na prednje felge.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Kaj planiraš vozit da ti trebaju utezi?
Mi u 44 god. nismo nikad na svog stavljali utege a imamo na njemu jedno 10 cm duže poluge hidraulika nego u orginalu.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Evo moze se vidjeti utezi naprijed,ima 280 kg i dok napunim prskalicu sa 720 l vode i jos 60l za ispiranje,mozes gurnuti milimetarski lim ispod prednjih kotaca..
2cr3k7s.jpg

jin7mq.jpg

Tu smo ih podignuli za 10-ak cm,jer su bili prenisko
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Kako motaš volan sa tom težinom utega kad je prskalica prazna?

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ta prskalica nije za traktor tog kalibra,ali ste se sjetili i modificirali ga da posluži,al kolko dugo...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Utege ni se skidam vise,pa ja sam se zacudio vrlo lako,cak lakse motam s njim dok ima utege,nego sa 542 bez utega..
Znam ja to sve,alisituacija ne dopusta da se kupi neki traktor od 80-90 ks,jer i univerzal nosi i cetverorednu olticu sa kutijama za gnoj i isto mu nije bas drago..Prskalica se kupila ovo proljece jer stara kzk je dala svoje..a onda smo uzeli vecu sad dok vec uzimamo pa ak bude prilika ak se kupi kakav jaci traktor da ne moram i prskalicu ponovno kupovat..
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
a zašto mislite da utezi znatno opterečuju prednji most ..i da se teže mota , ako je sve ispravno i gume s pumpaju ovisno o teretu a uvjek je bolje malo više nema tu ozbiljnih problema .
Podrazumjeva se pojačana briga oko podmazivanja
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Nemam prikolice nego gajbu za sad a išel bi neke drv napraviti... Osjetim da mi diže prvi kraj kad familiju peljam u izlete

ae25168c2388ebbed15db4e94a80d274.jpg


Via TapaTalk
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Kao sta kaze kolega puknuti,gume su stavljene nove isti dan kad i utezi,tocnije sa utezima sam dosao do vulkanizera,i rekao mi je covijek da slobodno za 0.2-0.3 bara napumpam vise nego sta se pumpa.tako da vecinom je na ovoj sredisnjoj crti na gumi,pa nije velika gazna povrsina pa samim time se i lakse mota.a i inace ne znam jel svi,ali ovaj moj univerzal se bas lagano mota..
Sad sam jedino primjetio da su mi malo otpusteni lezajevi na prednjim kotacima.
Sad bas gledam od kak imam utege na univerzalu uvijek ljudi u prolazu iz auta se cude kak imam utege na tak malom traktoru :(rofl):
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,459
ne zelim se praviti pametan, ali nekako ne vidim smisla za nogama na gajbi... a počeo sam to primjećivati, kao da je neki trend došao pa se gajbe prave s nogama
inače fina gajba
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kotačići su zakon,naravno okretni.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
noge su tu jer je vjerojatno prihvat nisko pa je mora dizati kad ju prikapča

ove noge nisu baš nešto jer kopaju , osobito ako misli voziti "po zadnjima "
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Meni nogice ne smetaju i bogme mi nije volja natezat paletu po dvoru svaki put kad trebam otkapčivat. Za sad su mi uvijek dobro došle.
Nego drugo pitanje, tražim stručni naziv ovog zateznika na krakovima hidraulike. Jedan je originalan, drugi je domaće proizvodnje i namučim se ko Isus svaki put kad trebam tog šarafit. Hoću kupit originalnog pa ako netko možda na internetu ima poveznicu do dućana nekog bio bi veoma zahvalan :(wasntme):

 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,244
Španer (napinjač) poluge hidraulika.
Guglaj za brojeve telefona. Dom Križevci ili Traktor Univerzal Sesvete.

A kaj se taj tvoj nebi dal podmazivanjem razraditi?
 

Najnoviji postovi

Na vrh