• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,215
Zaboravi na Plahutara, loš majstor, a i nedugo je imal nesreću i u bolnici bil, akumulator kraj njega roknul...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Ja sam mu poslao alnaser poštom i on ga je sredio samo tako, u Karlovcu i okolici kome god sam ga nosio svi su rekli da mu više nema spasa. Uzeo sam tada i reparirani akumulator kod njega od 145 ah i evoga u traktoru bez ikakvih problema.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,378
On mi ga je i slagao prošle godine i odmah nije radio, pa reklamacija i onda sam si na kraju sam opet dao tokariti rotor jer nije dobro složio pa je malo nagorio rotor i tako dalje. S tim da nisam ni odmah skužio da je skinuo moj automat i stavio stari. A sad jedva vrti čak i stane ko da je motor blokiran pa moram klemati da zapali a dok vrti onda je to čisto sporo i zastaje
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Mane, dobro si prosal onda,
možda se zajebal, pa dobro slozil
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Ajd da i ja imam malo sreće

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Danas malo mazio 445, sitnice popravljao i Skužio da ovaj šalter/senzor na mjenjaču potrgan i očito nikad niti nije bio cijeli jer je gore bil poklopac gumeni.

0ab3c15a10840624d8076ad2bdb7f278.jpg


08bd5b1c0c5a5c425748a2712c18aafe.jpg


Za kaj služi taj senzor? Kolko znam nema lampicu za stanje ulja u mjenjaču.. Ovaj šaraf pokraj je za kontrolu nivoa ulja?

Via TapaTalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
To je blokada paljenja motora dok je traktor u brzini, a na ovaj čep se ulje toči u getribu a mjerač je pored ručne kočnice.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ne zamaraj se time , ako si šofer morao bi imati naviku paljenja s pritisnutim kvačilom , ako nemaš pod hitnu ju stekni .
Paljenje traktora kao i bilo kojeg vozila nema ako ne sjediš na mjestu šofera , ako nemaš ni tu naviku pod hitno ju stekni , djeci ni bilo kome treba odmah dati do znanja da traktor nije mjesto za igru ....a one koji su sposobni tj dorasli poduči ih kako kaj ..i čemu ..
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Traktor se pali s bilo kojeg mjesta i pozicije,meni je smrtna muka to kaj noviji traktor ne mogu upalit izvana,nego moram sjesti unutra i stisnut kuplung i potegnut kvačilo kardana. Ako si donekle normalan i pališ traktor izvana,prvo budeš probal dal je mjenjač u leru,pa tek onda pališ,a ako si bedak,paljenje s nogom na kuplungu ništ ne znači,jer ako je on u brzini,nakon paljenja puštaš kuplung i završiš u košu za kukuruz. To se meni dogodilo.
Zato je dobro imati taj prekidač,al on na takvim traktorima nikad ne radi dobro ni dugo...
 
Posljednje uređivanje:

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Neki dan skužil u garaži da mi mlaka pod traktorom, skoro me šlag strefil!
Videl sam da voda curi, sve očistil i skužil da gore kod senzora temeprature (valjda je to senzor temperature) stiska vodu van. Bakreni diftung prešel pa sam del sad aluminijski ali nekak mi to ne drži vodu (doslovno). Izgleda da opet švica malo i da bu propustil kad bum se peljal duže od pol vure. Kaj da tu denem? Ovaj šesterokutni šaraf ima nekak slabi tlocrt koji stiska na dihtung...

DSC_1935-e1481311174292.jpg


DSC_1959.jpg


DSC_1960.jpg


Znam da sam već pital i dobil odgovor, ali si nisam zapisal i nemrem više najti odgovor :( Znači kad je getriba pod opterećenjem ili kad se peljam po jamama onda mi getriba jako fučka. Netko mi predložil da sipam ulje preko maxa u mjenjač, sad neznam kakvo ulje ide nutra inače? Bi se kaj moglo dogodit ak mješam 2 razna ulja?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,982
Neznaš kakvo ulje je nutra. To je veći problem.
Ili Transhidrol ili motorno.

Ovo bi trebalo držati s prstenom, ak je bil dovoljno mekan pri šarafljenu i ak su dosjedne plohe ravne.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mislim da bi trebal podmotati sa teflonom i bude držalo vodu (antifriz) dosjed je malo premali pa bude teflon zabrtvil .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
A mene oko vara ili je podloška pre velika? Mada kak ti i vele, namotaj teklon ili kudelju i stegni. Ako ne prepušta na pipama pod par bara pritiska, nebu niti na traktoru de je samo protok.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
A mene oko vara ili je podloška pre velika? Mada kak ti i vele, namotaj teklon ili kudelju i stegni. Ako ne prepušta na pipama pod par bara pritiska, nebu niti na traktoru de je samo protok.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
Nije podloška pre velika več je indikator tak napravljen da je na dosjedu utokaren (lakše pukne kad ga stežeš ili otpuštaš) pa se pločica kod stezanja pomakne u stranu.
Teflon na navoj je spas.
 

Najnoviji postovi

Na vrh