• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,378
Ne tražim više brzi anlaser jer sam popravio svoj stari, tj. uzeo sam ovaj novi rotor van i stavio nekak stari i vrti ko lud.
Nego me zanima dal je tko stavljao šire prednje gume na 445 od 7.5 i kako su se pokazale? trenutno imam zadnje 12,4-28 a prednje 7,5-20 i trebao bih promjeniti prednje jer ripne otpadaju od starosti a ne bih htio promjeniti omjer jer se lijepo ukapča prednji pogon
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,378
Imam utege koje stavljam po potrebi, ovo je samo malo razmišljanje do proljeća koje kupiti, vjerojatno opet iste.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,982
Ti bi nekaj OVAKVOGA?
Na Štoreu imamo 8,3/8-20 na originalnim felgama.
Izgledaju široko jer su ripne širje od balona.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,378
To izgleda opako, izgleda da su to iste kakve je i kum stavio na 643. Samo kako trpe osovine tako široke kotače? Moram izmjeriti visinu kod njega al vjerojatno bi trebale i zadnje veće
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,378
Čemu takav komentar? Može on biti kakav god farcek al dok nemam za nekakvog od 100 konja i 4 tone je super. Malo sam htio vidjeti mišljenja ljudi al ak je to za fašnik onda ne trebam sudjelovati u temi.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ma stvar je u to me da su i orginalne /tvorničke gume i kako hočeš preširoke .
Apsolutno niti za jedan teren ni uvjete nisu potrebne široke gume .
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,378
Kod nas u šumi i na takvim terenima dobro dođu jer na rikverc uz brdo bez prvog pogona ne ide, iako ja budem išao na tvorničku dimenziju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa ti da možeš , znaš i hočeš ne smiješ npr 80% momenta motora prenjeti na prednju osovinu , čulo se bude krc,krc , krc ..
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jocc,
ja bih zadržal tvorničku dimenziju, a ako ti baš hoćeš malo šire (5 cm), a vjerojatno puno skuplje (neprovjerena pretpostavka), dimenzija 240/70-20 bi trebala biti sličnog promjera kao 7,50-20.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
pa ti da možeš , znaš i hočeš ne smiješ npr 80% momenta motora prenjeti na prednju osovinu , čulo se bude krc,krc , krc ..
Točno Puknuti to se desilo na 640 kad su bili lanci na prednjim kotačima a gural je punu prikolicu u rikverc .
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,811
Sad se več samo po sebi postavlja pitanje jeli lakše promjeniti možda koji zubčanik ili delati generalku motora ?
Po tome oni koji stavljaju duple kotače stalno nešta drobe po prjenosima i getribama ?
Nisam nešto posebno školovan za takve diskusije ali iz onog što sam vidio uvijek su imali probleme oni koji su stavljali veči promjer kotača od onih koji su stavljali šire kotače.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Kod nas u šumi i na takvim terenima dobro dođu jer na rikverc uz brdo bez prvog pogona ne ide, iako ja budem išao na tvorničku dimenziju.
Na takvim terenima se gume prvog pogona meću naopako, baš zbog rikverca, jer tada nema proklizavanja.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,378
Više me zna zezati kad orem malko uz brdo pa proklizava, šumom se bavim samo za svoje potrebe i tu ide, fali mu još koja kila, inače koristim 120 kg utega al dok ne stavim servo dosta bu ovo. Kod nas sad samo moj kum ima takve šire gume i vrijeme bu pokazalo iako je njegov teži i sve je to drukčije.Nisam probal voziti sa pomočnim servom traktor pa me zanima kolko je to do pravog sa orbitrolom?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,982
Bar ti volan stoji uvijek na istom mjestu, dok kod hidrostatičkog volana putuje...
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,378
Mislio sam na težinu vrtnje, ionako kako god bude bolje bu nego je sad
 

Najnoviji postovi

Na vrh