• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Malo fučka mjenjač (probaj staviti ulja preko max cca 5-10 litara) ali makina je izgleda zvrk.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Daj mi reći, jel to gore na radobojskom orehovcu? Nekak mi poznato izgleda cesta, po takvim putevima se većinom vozim noću pa se ne mogu orijentirati :D:
Al traktor je zmaj, to kaj je spor nema veze, svejedno jede svakog malog IMT-a :wink:
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,776
Spor je jer ga vozi na 2000okr., stisni ga do kraja pa bu malo bolje išal [emoji2]

Nego, jesu stvarno veliki usponi kad ga dosta voziš u drugoj brzini ili se bojiš da ga ne preopteretiš?

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
To mu je nova makina, pa se uhodava i upoznava, a i bolje je polakše za početak dok se ne bolje spraksira.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Spor je jer ga vozi na 2000okr., stisni ga do kraja pa bu malo bolje išal [emoji2]

Nego, jesu stvarno veliki usponi kad ga dosta voziš u drugoj brzini ili se bojiš da ga ne preopteretiš?

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
Dosta je nagib [emoji29] a vozim u drugoj jer ako se na usponu u zavoju zastanem sa autom da mogu smanjit gas a da ne krepa i da se mogu maknut polako a da ne moram stati. Jer kad na bregu krenem onda mi se hoće dići (traktor)

E da, i strah me furat gas do daske ak su novi djelovi u masini (lezaji, karije, klipovi itd...) nek se malo razrade prije nego sve sjebem hhahaa.

Via TapaTalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Super video samo je nekako taj auspuh loše spojen, ima ga gore a ne dimi. [emoji14]

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Kupi originalni auspuh, jer zvuk nije originalni.

Provjeril sam položaj polugice, kad je spustim do kraja, neće hidraulik spustit do kraja. Kada dignem onu ručicu načina rada onda hidraulik spusti skroz...

Nije normalno. Gornji i donji položaj bi trebali biti isti u oba položaja regulacijske ručice. Donji je određen hodom klipa.

možda je i kod ZJ tak , samo on nije probal

Eto, probal neki dan. Nisam bil u pravu. Razlika je nekih 5cm na kraju poluga (na mojem). Pri tome se čulo kak klip lupi u prednji poklopac hidraulike. Ukratko zanemarivo i (meni) nije vrijedno rizika.
No, budi jako oprezan pri prebacivanju, jer se ručica nebi smjela prebacivati dok hidraulika nije u zraku (a i, na mojem, to onda teško ide).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Krivo si shvatil.
Ručica za izbor vrsti rada hidraulike se neda prebaciti dok se ne stvore uvjeti (poluge gore i ručica hidraulike gore. Onda ide lagano.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Tako je i na zetoru,dok ke priključak gore na rukama,prebacivanje je gotovo nemoguče,ali kad se spuste ruke ide lagano prebacivanje.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Ofucir, na Fiatu je obratno: ručica se prebacuje kad je priključak dignut.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Zakaj?
Koja je caka,kaj nije to otvaranje zatvaranje ventila protika.
Na čehu se može prebaciti kad su poluge gore,ali nesme biti tereta na njima.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Oficir, to je napravljeno mehanički tak da nebi korisnik išel prčkati po toj ručici u radu pa da se ozljedi usljed naglog pada priključenog oruđa.
To ti nema veze s nikakvim ventilom protoka, on je uvjek (jedino u trenutku dizanja ili spuštanja) u istom položaju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Vrsta regulacije, upravljanja hidraulikom riješena je mehanički, polugicama i federima, a ne ventilom. Svaki ventil je samo otvori-zatvori.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Ljudi za kaj je taj minijaturni 'auspuh'?

aa9202bddeab0f90c3f2503304602421.jpg


Danas sam se vozio dosta i na nekim relacijama skoro ful gas. I kad sam stal, sam skužil da mi čisto malo dimi iz tog mini-auspuha onda me primila panika pa sam išel pogledati čep gde se mjeri nivo ulja. Kad sam ga izvadil sam videl da i iz njega lagano dimo u ritmu obrtaja motora... Jel su mi nove karike već prešle? Prije nije dimio iz čepa :(

Via TapaTalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
to je odušak motora , normalno je da tu dimi ...fiat je to ..nabi neko crijevo da ne vlaži motor
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,242
Odušak ulja.
Nema toga koji tu ne puše. Nikaj se ne sekiraj jer tak mora biti.
Jedino se pitam gdje je produžetak cijevi?
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Produžetak? Nemam pojma, takvog sam kupil. A to da malo baca dim iz onog otvora kud ide mjerač ulja?

Via TapaTalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh