• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Muha, vjerojatno od one stare bi i bil, makar je cijev.
Mora biti grbava prema naprijed, jer bi inače zapinjala u kuglu rukavca pri punom anšlagu.
Naravno da visi malo naprijed koliko joj kugla dopušta, ali se pri punom anšlagu poravna.
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
Ak ti ovo kaj pomaže
631641601d4cc27b5b981420753a5e64.jpg


za sad nemam bolju sliku
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Slikaj u visini osovine, jer ovak se ne vidi pravo stanje.
 

t1970

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
31
Da razjasnim malo, moj je DT znači sa diferencijalom sa lijeve strane prednjeg mosta, znači starija verzija.
Danas sam malo gledao i uspio sam otpustiti kontra matice na krajnim kuglama od spone, ali ne mogu kugle otpustiti, zapekle su unutra sa godinama. Izgleda da bez grijanja neće otpustiti. Kad to riješim, podesit ću da je spona izbočena prema naprijed, pa ću probati dali će onda zapinjati.
Ionako je traktor u garaži poradi popravka hidrauličnog volana koji je prijašnji vlasnik jako loše ugradio.
 

t1970

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
31
Da javim, štanga je podešena da kad su kugle na sredini da stoji prema naprijed i od poslije ne zapinje nigdje. Hvala svima na odgovorima i trudu!
Posebno hvala Zagi82 na skeniranoj knjizi!
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Pozdrav.
Danas sam bio kod mehaničara koji mi je zamijenio neki dihtung na boš pumpi, i nakon toga smanjio ler gas sa cca. 650 na 450, pa me interesuje da li je to dobro ili loše ?
Meni nekako ljepše radi sad na manjim obrtajima, ali kad dam mu veći gas i pustim ga, onda on skoro pa se ugasi kad se vrati sa ler obrtaje...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Preniski ler. Nebi trebal biti niži od 600...650.
Mi držimo ler na Štoreu na oko 800 o/min, na ručnom gasu. Jedino za uključivanje kardana se spusti nisko (na oko 650 o/min, budem pogledal koliki točno je).
Pročitaj brojeve na pumpi. Tam bi trebalo pisati koliki je ler.
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Ekipa,universal 445,sajla od broja okretaja motora,jel problem skinut?Treba mi obavezno kod prskanja i sijanja,evo jucer prestao sat raditi..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Nije.
Tam negdje filtera ulja joj je pogon. Otšarafi maticu sajle i makni ju. Probaj potegnuti sajlu van. Ak je pukla, komad bi trebal moći izvleći (zavisno kak je okrenuta bila prije). Ak nije, pokreni motor da vidiš jel se vrti pogon sajle. Ak se vrti, pritisni vrh lagano prstom da vidiš jel bude stal. Pogledaj i kak izgleda ženski četverokut u njemu. Ak je OK, ideš dalje.
Skini instrument tablu i bužir sajle na uri. Pokreni motor i pogledaj jel se vrti sajla. Ak se vrti, pritisni joj vrh lagano prstom da vidiš jel bude stala.
Ak se ne vrti, izvučeš sajlu van i zamijeniš ju novom.
Ak se vrti, vjerojatno ne valja ura.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,959
Nema se kaj posebno reći. Isti kak i 445DTC, samo motor ima cilindar više.
Ak nije razj... solidan stroj, samo malo neokretan.
Ak ima brzu getribu kak serija 3, onda su mu rikverci neupotebivi (brzi prebrz, spori prespor).
 

UTB350

Član
Tu od
20 Lip 2015
Poruka
51
Ništa onda ću vratiti ler obrtaje na 600...
Čini mi se da u transportu ima manje snage kad su mu ler obrtaji niži, ili se varam ?
 

Najnoviji postovi

Na vrh