• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,942
Čisto da te podsjetim (upute su za Štorea, ali vrijedi isto):
5a2ba8ca.jpg


e80ffc83.jpg


fb97d3dc.jpg


6a05a2de.jpg
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Ljudi odkad sam zadnji put s traktorom delal skužil sam da moram kvačilo stisnuti skroz do kraja da ga ubacim u brzinu bez da krči. Prije se dvostepeno osjetilo da ima 2 razine, sad više ne. A nemrem više nit uključiti kardan jer osjetim na ručkici za kardan kad ju pomaknem lijevo da struže po zubima zupčanika. Već sam nategnuo hod kvačila ali zavadav. Kaj bi to moglo biti?

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Zazor=razmak.
Uzmi kakav komadić lima od 1.5mm ako nemaš mjernih listića i izmjeri.

Poslao sa xperie X compacta
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Kak bi masna lamela uzrokovala krčenje kod ubavicanja kardana? Pa onda bi proklizavala i nebi imal momenta na kotaču

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Zalijepi se i ne odvaja, zato krči. Ima dvije lamele, jednu pogonsku i jednu kardansku.
Vidi kroz tu rupu jel unutra na dnu masno, jel ima ulja. Malo si posvjetli sa lampom unutra.

Poslao sa xperie X compacta
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,201
Sumnjam da je masno, barem mi tak ne izgleda sa slike a i ako se ne varam taj traktor je pred godinu dana bil na generalki a poslije toga nije bog zna kaj delal.
Ja mislim da treba samo poštelati i ako oni štifti kaj guraju capice nisu zajeđeni to bi trebalo biti ok.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Bio ovaj danas kod mene od koga sam kupio traktor i odsarafila se matica koja drži capicu koja gura potisni ležaj. Tak nešto, on to zasarafio za 5 minuta i sad opet sve radi kak treba :)

Gesendet von meinem GT-I9300 mit Tapatalk
 

Black jack

Član
Tu od
26 Ožu 2013
Poruka
211
Pozdrav svima. Primjetio sam na svojem univerzalu da mi curi voda na bloku. Curi na onom limenom čepu iza bosh pumpe. Koliko sam vidio ima 4 čepa al samo na jednom curi. Šta bi to moglo biti i kako se to sanira? Unaprijed hvala.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Izvuci taj čep van i stavi novi gore

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

maschio

Član
Tu od
17 Sij 2015
Poruka
464
Koja je najjaca pumpa za hidrauliku koja moze ic na 445 bez prednje vuce?
Sa ovom pumpom nosi on i prskalicu od 600l i olticu 4 reda sa deponatorima,al sporo dize i treba i dosta gasa.pa ne znam ni sam dali bi jaca pumpa sta rijesila
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Danas namontirao uricu za pritisak ulja. Lampica mi se gasila tek nakon više od pola minute prilikom prvog paljenja pa me to malo zabrinulo. Uglavnom uzbunu je lažna. Odmah nakon šta upali pritisak raste.
Na hladno kod ler gasa imam 4,5bara a na 2000okr. 5,5 bara.
Nakon sat vremena rada na ovim vanjskim temp. od preko 30stupnjeva na leru ima dobrih 1bar a na punom gasu skoro 5bara. Mislim da je to sasvim dobro za motor star 18god i sa sigurnih 4000 a možda i više sati. Ulje je odradilo oko 150sati i na jesen ide van.
679219f8f6c0edd73a6714d4e5b66720.jpg
71fb189ab24ecd3bd97b0b13d681603c.jpg


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,733
Ipak problem, prvo paljenje nakon što traktor odstoji preko noći pritisak ulja je na nuli neki puta i punu minutu. Prvo sam mislio da senzor ne valja pa sam stavio uricu i bilo je sve dobro jedno vrijeme. Prošli tjedan skužim da mi urica stoji na nuli nakon kaj sam upalio traktor i otkopčao prikolicu. Odmah sam ga ugasio i nakon par minuta ponovo upalio i onda je diglo pritisak nakon par sekunda. Jučer i danas ponovno ista priča, upali i pritisak na nuli dobru minutu i onda odjednom ga digne na 4,5 bara.
Kaj bi moglo bit, pretpostavljam da je nešto u vezi pumpe?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,201
Da nisi nedavno (ili od kad su počeli problemi) mjenjal filter ulja pa ti neko uvalil onog bez cijevi i sad mu se ulje iscjedi iz filtera pa mu treba dok ga ne nafila?
 

Najnoviji postovi

Na vrh