• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,456
Ima tko iskustva sa onim pomočnim servom kojeg ima za kupiti kod rosija i slično? Montirao sam to na svojeg i događaju mi se neke vibracije i trešnja kad motam, nije stalno al je dosta. Kolko sam probao most nema lufta tako da ne znam što napraviti?
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,456
Piksirani su krajnici prošle godine, nove pikse sam stavio na most i nova osovina je stavljena
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
a kaj se dešava?..kotači počinu klepetati ljevo desno?..
ako se kod takvog stanja cuilindar ne uvlači/izvlači probaj korigirati špur
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,456
Dok brže hoću okrenuti volan počne se traktor tresti i zvuk udaranja nekakvog ko da bude se sve zdrobilo se čuje, najviše u desnu stranu. Dok dignem prvi kraj traktora u zrak i motam skoro da se ni ne osjeti onda, probal sam most napeti da vidim dal ima lufta al nisam uočil da se giba.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
a jesi siguran da nije neki ležaj , križ itd?
milsim ako prije serva toga nije bilo ne bi smjelo bi ni sada
ako je sve ovo ok ipak sumnjam da špur
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,456
Iskreno više nisam siguran u ništa, razmišljam da probam otkačiti onu štangu koja spaja kotače pa da isključim dal je problem u špuru. Događa se i na mjestu i u vožnji tak da ne znam. Još budem probao vidjeti te sve stvari da probam eliminirati čim više stvari jer radovi polako počinju
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
pa ako nisi rezao tj preuređivao svoju "štangu" , najlakše je eliminirati servo i posložiti kak je bilo prije
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,456
Nisam ništa rezao po staroj štangi, u setu je došlo sve za montažu tako da mogu vratiti na staro.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Dok brže hoću okrenuti volan počne se traktor tresti i zvuk udaranja nekakvog ko da bude se sve zdrobilo se čuje, najviše u desnu stranu. Dok dignem prvi kraj traktora u zrak i motam skoro da se ni ne osjeti onda, probal sam most napeti da vidim dal ima lufta al nisam uočil da se giba.
Kažeš da se čuje na desnoj strani traktora?
Tu stoji pumpa i moguće da ona ne valja. Nema veze šta je nova, danas su i nove stvari u startu loše.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,456
Dok ne motam volan sve je dobro, tek kad motam volan u desnu stranu se čuje
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Dok je volan u mirovanju ni pumpa nije opterećena. Probaj promijenit pumpu pa onda vidi jel ima razlike.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,456
Nemam druge pumpe osim ak ne reklamiram ovaj set, oni pak u dućanu govore da je problem do lufta u mostu. Kupio bih i drugu pumpu al što ako bude opet isto to me muči.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Reklamiraj im taj set i nek ti daju drugi ako nema nigdje lufta na prednjem mostu. Mada sumnjam da i da ima lufta negdje to lupanje se ne bi smjelo događat.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Jel isto na malom i srednjem gasu?
Može se dogoditi na malom ga su da prebrzo vrtiš volan.
 

jocc

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2015
Poruka
2,456
Mislim da sam riješio problem, poravnuo sam polugu koja ide iz volana prema cilindru koja aktivira ventil. Postavio sam ju vodoravno i za sad se ne čuje ništa. Probao sam na par minuta pa još ne mogu tvrditi da je to al bumo vidjeli ovih dana kad budem radio sa njim. Hvala svima na sugestijama i pomoći.
 

Prilozi

  • DSC_7389.jpg
    DSC_7389.jpg
    36.8 KB · Pregleda: 104

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Kako su vaši dojmovi s oranjem na način rada "kontrola po otporu" hidraulika? Ja na plugu nemam kopirni kotač i nekak mi se čini da si uopće ne korigira otpor sam od sebe....

Via TapaTalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Kaj se mene tiče imam samo riječi hvale.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Da imaš kotač, regulacija po vučnom otporu ti i nebi bila od velike koristi.
Radi to fino, ako zadovoljiš uvjete:
- izvadiš onaj mali čekić iz u federa
- postaviš bolcn treće točke u drugu ili treću rupu na strani traktora
- podigneš hidrauliku i prebaciš malu ručicu prema gore
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Prvi put sam oral sad prosli tjedan (u zivotu) pa nastelao sve kak pise u uputama i cinilo mi se da si ne korigira sam. A parcelica je bila cisto mala (gdje je nas stari plastenik bio,nakon sto smo ga rastepli sam povrsinu zaorao). U subotu imam njivu od 1j za orati pa cu tam malo tocnije to promatrat kako se ponasa...
 

Najnoviji postovi

Na vrh