• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,732
Filter je promijenjen pred godinu i pol i stavio sam filter od Same traktora sa nepovratni ventilom. Lampica se gasila nakon sekundu dvije.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,181
A možda je taj ventilič zaštekal.
Ja bi krenul s zamjenom filtera i ulja pa bi tek onda karter napadal.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,732
Budem najprije to sa filterom probal.

Za svaki slučaj ako nije do filtera onda skidam karter, kaj se može kroz njega napravit po pitanju pumpe?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,932
Imaš li dugu ili kratku cijev u filteru ulja?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,732
Ne znam, znam da sam tražio filter sa nepovratnim ventilom i jedino je filter za Same imao taj ventil a da paše ma Unija. Uglavnom do pred oko mjesec dana je sve bilo ok.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,181
Ako ima ventil cjev na nosaču filtera nije upitna, ne mora je ni biti.
Za početak promjeni filter (ulje i ne moraš, mada nebuš pogrešil ako ga promjeniš) pa da čujemo rezultate.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,732
Kupit ću ja obični filter i nabit ću cijev na nosač filtera, tako sam napravio na drugom traktoru i za sad nemam problema.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Kolegi na 445 kod težeg rada sa hidraulikom propusti ulje između glave (kocka gdje ide poluga za kiper itd) i poklopca hidraulika , Nakon promjene dihtunga sve normalno ali kod opterečenja nakon 5 min opet kupanac nogu , Ulje ne propušta na jednom mjestu več kako kad .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,732
Filter sa nepovratnim ventilom plaćen oko 90 kn, suh ko barut. Jedva par kapi ulja u njemu
e9d005a4c20ff62a9cf685785da74ca8.jpg
cd939ac8da5dbedfd4e06604d29deba4.jpg


Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,732
Ne bi smjel bit prazan ako je u njemu nepovratni ventil. Do pred mjesec dana je bilo sve ok i bez problema.
Sutra kupujem drugi filter i stavljam na nosač cijev, vidjet ću jel bude i tada bilo problema.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,932
Nije prazan s vanjske strane, ali se isprazni s unutarnje ako ima kratku cijev.
 

Cro95

Novi član
Tu od
16 Srp 2017
Poruka
3
Universal 445DT problem s gorivom

pozz imam problem sa svojom bebom univerzal 445 dt,znači ovako bio je rezervar začepljen od smeća te ga stari dao na čišćenje,ali naravno i dalje ne radi,maloprije sam otvorio ac pumpu te je na onom situ bila hrpa smeća,ispuhao sam te poslje anliftanja i malo verglanja je upalio,radio je nekih sat vremena u leru te kad sam krenuo uzbrdo ne pali,opet bio začepljen rezervar,sad sam ispuhao rezervar i crijevo koje vodi do ac pumpe i sad ne propušta ac pumpa gorivo..:( ima li ko kakav prijedlog šta bi moglo biti?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: Universal 445DT problem s gorivom

očito nije očistio rezervar , skini rezervar i u njega ubaci komad lanca , malo vode ili još bolje nafte i mješaj , mješaj dok ti ne otpadnu ruke ..ako si slabije građe pozovi i susjede .

nakon toga očisti (mehanički) ili još bolje mjenjaj rijevo od rezervara do ac pumpe ..iz nje je fiter , i njega mjenjaj ...postoji još sito na ulazu u boš pumpu .
Za upute i slikovni matrijal kako se otvara sito na ulazu u boš pumpu googlaj ili potraži postove od forumaša muha , on je stavljao slike nedavno

ostale čelične cjevi propuši i zrajbaj ili s komadom sajle
ne odustaj samo tak , to je jebeno skinuti
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Cro95

Novi član
Tu od
16 Srp 2017
Poruka
3
Re: Universal 445DT problem s gorivom

hvala majstore,građe ima hvala bogu dosta,ujutro se bacam na posao,i da,može koji link za ovo sito za bosch pumpu ako nije problem,makar mislim da znam di je al da se uvjerim

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,732
Ubacio neki dan komad bakrene cijevi dužine oko 15 cm i stavio novi filter bez ventila. Za sad šljaka ok. Pritisak se diže nakon 2-3 sekunde, nadam se da sam riješio problem.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh