• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

UNIVERSAL

t1970

Član
Tu od
28 Pro 2016
Poruka
31
Ovaj problem koji je imao Mane imam i ja...
Nakon zamjene ulja i filtera, treba mu duže da se ugasi lampica od pritiska.
Stari filter sam bacio a nisam gledao dal je imao nepovratni ventil, ali pritisak se gasio nakon par sekundi.
Da li netko ima točnu dužinu te cijevčice koja ulazi u filter?
Na mojem je montirana dužine oko 10 cm, tj. do polovice filtera.

Također, sad nakon malo dužeg korištenja traktora primjećeni su neki nedostatci.
1. traktor radi normalno dok se ne ugrije (ima termostat i ne pregrijava se ni u kojem režimu rada, oranje, frezanje, malčiranje), kad se ugrije, pada mu broj okretaja motora i ugasi se osim ako mu na ručnom gasu ne povećam (ler mu je na oko 700 okretaj). Također na oko 1500 okretaja se čuje da "trokira", to se čuje sa strane, u samoj kabini radi buke nije toliko primjetno. Dizne su provjerene, sve tri su na 230 bara i ispravne su, ventili su provjereni i poštelani na 0.25 na hladnom motoru, filteri goriva su novi kao i ac pumpa, jedino viskotlačna pumpa nije dirana. Traktor normalno pali, normalno vuče, nakon 60 radnih sati ulje je na istoj razini.
2. Getriba se čuje u 3 brzini bilo da je u sporima ili brzima. Dal netko zna dal su zupčanici od treće brzine posebno na osovini pa su možda ležajevi lošiji? Ili je to normalno?
Traktor je Universal 445 DT iz 1983 godine sa 1800 radnih sati.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
Ako sam dobro shvatio tebi je na traktoru tvornički ugrađena cijevčica?
Ovo gašenje traktora je vjerojatno povezano sa PVP-om. Ako je sve drugo promijenjeno i poštelano nema šta drugo bit.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
1800 sati iz '83???
Da je još jedna nula, bilo bi normalno.

Ventili se štelaju na 0,25 usisni, 0,35 ispušni (na hladno ili na toplo).

Cijev je, koliko se sjećam, dugačka oko 150mm, skoro skroz do vrha filtera.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Komsija danas ore sa 530 dtc kao da je svezan za drvo, slajfuje konstantno. Vidim da nema finu regulaciju,ima rucicu nazad pored desne poluge na kojoj se nalazi tockic. Pretpostavljam da je to fina regulaciju,samo se tu prebaci i onda rucicom u traktoru dubina odredi ?

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
Koji plug je u pitanju?
Pošto je duplak i bez fine regulacije ne bi smjelo bit nekih većih problema sa oranjem.

Da, ta ručica se podigne u gornji položaj i sa glavnom se regulira dubina i osjetljivost hidraulike. Toplink(gornja poluga) bi trebala bit u trećoj ili četvrtoj rupi ako se gleda odzgora prema dolje, i onaj klin kod kopčanja toplinka treba bit izvađen van.
 

Prilozi

  • DSC_0342.jpg
    DSC_0342.jpg
    54.3 KB · Pregleda: 127

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Inace ore sa 755 NK ali uvijek slajfuje ili mora ici bas plitko. Danas je posudio moj plug da zavrsi parcelu (OLT Alkar 2) jer nije htjeo u sabitu zemlju IMT, ali dosta bolje ide moj MF bez prednje vuče, jer on mora non stop da cima rukom rucicu kako bi vadio plug...

E bas ti hvala na slici, ovo cu mu pokazati, muci traktor uzalud. Nije znao cemu sluzi ta rucica, ranije imao Rakovicu i navikao da nema finu regulaciju..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Ručica se prebacuje u gornji položaj kad je hidraulika podignuta.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
755 je plug 2x10 cola i na nekoj srednje tvrdoj zemlji traktor ga mora na 25 cm dubine vući bez problema. Kod tvoj susjeda prije bi rekao da je problem u loše podešenom plugu.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mali.alen

Član
Tu od
13 Kol 2012
Poruka
452
Inace ore sa 755 NK ali uvijek slajfuje ili mora ici bas plitko. Danas je posudio moj plug da zavrsi parcelu (OLT Alkar 2) jer nije htjeo u sabitu zemlju IMT, ali dosta bolje ide moj MF bez prednje vuče, jer on mora non stop da cima rukom rucicu kako bi vadio plug...

E bas ti hvala na slici, ovo cu mu pokazati, muci traktor uzalud. Nije znao cemu sluzi ta rucica, ranije imao Rakovicu i navikao da nema finu regulaciju..

Ko kaze da rakovica nema finu regulaciju????
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Mane, ima i do podesenosti pluga dosta slazem se..on je onaj tip koji dotegne max na spanere i ori.

Mali.alen
Znam daRakovica ima finu regulaciju ali njegova nije imala i jos par po selu rakovica oru strogo sa tockom.. Vrlo moguce da ne znaju koristiti se istom.

Gesendet von meinem Picasso mit Tapatalk
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Pozzz imam jedno pitanje zanimaju me vasa misljenja . Nakon dugog vremena pojavio se je jedan problemćić na mojem univrezalu 445 , problem je u tome da kad u razervaru traktora razina goriva padne malo ispod 10 litara traktor neće bez ozračivanja i dodatnog goriva upaliti , sa ac pumpom filterima sve stima sve je u urednom stanju . moje sumnje idu na plovak u rezervaru , dali možda on sprečeva dovod gorina kad razina goriva padne malo ispod 10 litara ???? Ako ste razumljeli moje pitanje molim za vasa misljenja . Zadnjih par mj kao se to događalo pazim na razinu goriva da uvjek bude vise 10 litara i sve je oke , ali čim razina padne na 10 litara traktor ne pali.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Znači sa ac pumpom filterima s provratom dovodom goriva sve stima , čak i ako je traktor u radu s 10 litra goriva sve je oke do prvog gasenja traktora poslje gasenja bez ozračivanja i dodatog goriva u rezrvar traktor ne plali , i evo zadnjih mjeseci držim da uvjek ima vise 10 litara goriva u rezervaru i sve je oke , ali ipak me zanima , sta bi to bilo? kad se to nikad do sad nije dogadalo uvjek je radio i uvjek upalio ako treba i s 5 litara goriva u rezervaru , ako neko zna u čemu je problem molim za pomoć Hvala.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
Naravno pregledati cijevi od goriva da negdje ne vuče zrak.
Druga stvar koja se meni dogodila je problem u Bosch pumpi.
Moguće da je ona već u lošem stanju i ne drži tlak. Čovjek mi je objašnjavao o tome ali nisam ga baš najbolje skužio šta i kako.
Uglavnom pumpa je morala ići na reparaciju i od tada nema problema.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Pa s obzirom na godine i da bosch pumpa , nikad nije bila na reperaciji nebi ni to čudno bilo , posto se to nikad do sad nije dogadalo .Reci mi dali si imal sličnih problema prije reparacije pumpe ? Crijeva od goriva su oke sve suho sve funkcionira par puta sam to več provjeraval i povrat goriva sve stima nigde praktički kap goriva ne curi da bi mogel povuć zrak.
 

univerzal

Član
Tu od
25 Stu 2014
Poruka
312
Čul sam par misljanja od "majstora " da je u pitanju plovak u rezervaru , al meni to nekak ne drži vodu , neznam kak bi taj plovak mogel spriječiti dovor nafte kad razina padne na 10 litara, i ja sam misljenja da bi to najprije bosch pumpa bila , pa sad bum jos čul cijenjenja misljenja od vas , pa ak bude treba pe i bosch pumpa na raperaciju , hehe bilo bi i vrijeme s obzirom na godine .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,898
Provjeri najprije kaj je u rezervoaru.
Pumpu ne diraj dok motor zapali i ide.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Čul sam par misljanja od "majstora " da je u pitanju plovak u rezervaru , al meni to nekak ne drži vodu , neznam kak bi taj plovak mogel spriječiti dovor nafte kad razina padne na 10 litara, i ja sam misljenja da bi to najprije bosch pumpa bila , pa sad bum jos čul cijenjenja misljenja od vas , pa ak bude treba pe i bosch pumpa na raperaciju , hehe bilo bi i vrijeme s obzirom na godine .
da li on uzima gorivo preko plovka tojest reko vrha rezervara ili je izlaz goriva iz rezervara na dnu ?

da li traktor ima različiti broj okretaja na leru kad je hladan ili topli?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,729
Nema plovak veze sa dovodom goriva.
Na dnu rezervoara je cijevčica koja ide do ventila, probaj ispustit gorivo van i ispuhat ju, usput očisti rezervoar.
Znam da reparacija Bosch pumpe košta ali se bojim da će u konačnici ona morat dolje.

Kako pali sad po ovom vremenu, jel motor radi malo drugačije nego prije, jel ima snage?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh